Kuchařka základních pokrmů

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jirka se svojí kočkou. Copak z ní asi uvaří?
Důležitou součástí Jirkových pokrmů je vodka
Pušku budete při vaření s Jirkou také jistě potřebovat

Kuchařka základních pokrmů je kniha, kterou napsal známý český "kuchař" Jiří Babica, jehož pořad "Zvracíme s Jirkou" vysílá již několik let TV Hovno

Recepty[edit | edit source]

  • Chleba s máslem

Potřebujete: Chleba, máslo, nůž, teploměr, pravítko, pušku a kus alobalu Postup: Nejprve si změřte teplotu v místnosti. Pokud přesahuje 20 stupňů Celsia, můžete se na vaření buď vysrat a nebo vyvětrat či zapnout klimatizaci, čímž teplotu snížíte. Dále vezměte nůž a uříznete si krajíc chleba. Musíte zkontrolovat jestli má krajíc vhodné parametry. O tom jak má krajíc chleba vypadat se dočtete v další Babicově knize s názvem "Jak si ukrojit chleba" za 520 Kč. Potom nožem naberte kousek másla. Na ten chvíli dýchejte teplý vzduch za účelem lepší mazatelnosti a pak ho po krajíci rozmazávejte. Mažte nahoru a zase dolů, nahoru a dolů, nahoru a dolů a takhle pořád dokola než je celý krajíc pokrytý bílou vrstvou másla. Nakonec hotový pokrm ozdobte kouskem alobalu a ptačím pírkem, které získáte z holuba, kterého zastřelíte puškou z okna. Pokud v kuchyni nemáte okna, můžete puškou nejprve prostřelit zeď. Pokud máte doma andulku, nemusíte tento problém vůbec řešit.

  • Čínská polévka z pytlíku s vepřovou příchutí

Potřebujete: Čínská polévka z pytlíku s vepřovou příchutí, CD Jarka Nohavici - Tři čuníci ,vodka , fotka J. V. Stalina, případně puška Postup: Pro inspiraci si pusťte tři čuníky. Pak vezměte všechny přísady, které najdete v pytlíku a ke každé si postupně přivoňte. Co vám voní dejte do hrnce, co vám smrdí vyhoďte z okna. Pokud nemáte v kuchyni okno, prostřelte si puškou díru ve zdi. Potom se podívejte na fotku J. V. Stalina a hned vám dojde, že aby měla polévka správný šmak, musíte do hrnce přilít vodku. Hodně vodky. Hodně moc vodky. Opravdu hodně moc vodky. Už jsme se zmínili o vodce? Ano, skutečně musíte přilít hodně moc vodky. Potom celou směs zalejeme horkou vodou.

  • Pečené kuře

Potřebujete: Slepice, kohout, CD s romantickou hudbou, hormony v prášku, kuře z Kauflandu, případně puška Postup: Kohouta dejte ke slepici a nařiďte mu, aby ji oplodnil. Aby se kohoutovi slepice lépe sváděla, pusťte jim romantickou hudbu. Počkejte až slepice naklade vejce a pak dále čekejte než se kuře vylíhne. Tomu pak sypejte hormony dokud nebude veliké. Po tomto kroku zjistíte, že kuře má patrně 3 očička nebo 5 nožiček a už zřejmě nebude moc dobré. Vyhoďte ho tedy z okna. Pokud nemáte v kuchyni okno, prostřelte si puškou díru do zdi, Dále vezměte kuře z Kauflandu, dejte ho na pekáč a pečte ho jak chcete dlouho na kolik chcete stupňů.

  • Jablečný štrůdl

Potřebujete: Javorové listy, CD Michala Davida, jablka, kladivo, skořice, případně puška Postup: Štrůdl se délá z listového těsta, takže si na plech rozložte javorové listy, tak aby pokrývaly celou jeho plochu. Pak rozmláťte kladivem pár jablek a klaďte je na javorové listy. Dále to celé zakryjte další vrstvou listů, pusťte si CD Michala Davida, nejlépe píseň "Poupata" a v jejím rytmu to celé najemno rozmláťte kladivem. Kdyby si stěžovali sousedi, máte pušku. Když je celá směs najemno rozmlácená, posypte ji skořicí a dejte ji zapéct do trouby. Po uplynutí několika desítek minut zjistíte, že vám smrdí celá kuchyně a váš výtvor vůbec nevypadá tak jak byste si představovali. Proto ho vyhoďte z okna. Pokud nemáte v kuchyni okna, nezdržujte se chozením do jiné místnosti a prostřelte si raději díru ve zdi. Potom si můžete koupit štrůdl například v pekárně.

  • Nastrouhaná okurka

Potřebujete: Mrkev, okurka, hroch, případně puška Postup: Vezměte mrkev a omyjte jí ve studené vodě. U toho si pro zlepšení nálady zpívejte například německou hymnu. Potom mrkev nastrouhejte o hrocha, kterého jistě všichni máte doma ve špajzu. Jde o to, že hroch má drsnou kůži, která mrkev skvěle najemno nastrouhá. Nastrouhanou mrkev dejte do misky a ochutnejte ji. Překvapivě zjistíte, že nejde o nastrouhanou okurku, ale je to hnusná oranžová mrkev. Vyhoďte ji tedy z okna. Pokud nemáte v kuchyni okno, řekněte hrochovi ať vám udělá díru do zdi. Pokud se mu nebude chtít, prostřelte si díru do zdi puškou. Potom opakujte postup s okurkou. Nastrouhejte ji o hrocha, dejte ji do misky a můžete podávat.

  • Vídeňské párky s kečupem

Potřebujete: Mršiny zvířat, sekačka, puška, igelit Postup: Jděte ven a sesbírejte veškeré zvířecí mršiny, které najdete. Pokud jich najdete málo, běžte do zoo, vezměte pušku a pár si jich vyrobte. Určitě si toho nikdo nevšimne. Když máte dostatek mršin, rozložte si je před domem a jezděte přes ně sekačkou na trávu tak dlouho než z nich bude voňavá červená kašička. Tu pak napěchujte do igelitu a vytvarujte z nich chutné, malé párečky. Ty pak dejte zapéct do trouby na několik desítek minut.

Dobrou chuť! (taky to může být to poslední co ochutnáte)