Šokoláda

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Čerstvá poživatelka šokolády.
Šokoláda firmy Milka.
70% deluxe šokoláda značky Lindt.
Šokoláda firmy Figaro.

Šokoláda je nejnovější produkt Federace čokoládoven, výrobek, který má zvrátit trend poklesu poptávky po čokoládových výrobcích, způsobený pravděpodobně hospodářskou krizí.

Šokoláda...chuť, která šokuje! hlásají reklamní billboardy mnohých čokoládoven a výjimečně mají pravdu. Šokoláda opravdu šokuje. "Oxidace takzvané šokolády nekyslíkatou kyselinou chloru při digesci může způsobit systémový akutní generalizovaný pokles perfuze tkání a orgánů, který vyvolává neschopnost zásobovat kyslíkem a živinami, a zhoršuje odvod CO2 a metabolitů ze tkání.," tvrdí specialista na jedy, Radovan Plečka, DrSc. Pro běžné čtenáře nabízíme překlad do češtiny. Pan kandidát věd tvrdí, že trávení šokolády může způsobit šok organismu. Jenže to je právě to, co má zákazníky a konzumenty k šokoládě přitáhnout.

Výrobci si totiž všimli stále narůstající obliby adrenalinových sportů, při kterých lidé doslova hazadují se životem. Napadlo je tedy, že by mohli vyrábět adrenalinové jídlo. A tím šokoláda nepochybně je. Kromě běžných přísad obsahuje několik druhů organismus burcujících látek, jako například chilli, pepř a kari, velkou dávku nejrůznějších hormonů od adrenalinu po testosteron a poslední výkřiky potravinářské technologie – diperoxoacetonové výbušné kapsličky (zaplní vás bublající pěnou, ozvláštěnou několika záblesky) a vodnosodíkové křupky (zapálí vás zevnitř).

Šokoláda se dobře hodí k zápasení


Od diperoxoacetonových kapsliček se však brzy upustí, protože jejich výroba je šíleně nákladná. Výrobci proto zamýšlejí použití nové látky, která by měla zajistit pořádný šok už v ústech. Nejlépe takový malý výbuch. Zatím nechtějí prozradit tuto tajnou přísadu, výrobce však slibuje, že výbuch bude 2x silnější, než po ústní vodě Listerine.

Šokoláda zaznamenala v prvních dnech prodeje neskutečné zisky, avšak dle statistik kupujících neustále ubývá. Zda-li za to může hospodářská krize nebo šokující chuť, to statistici neuvádí.

Jiné patlaniny[edit | edit source]