Potravní selekce

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
„Nechápu, jak někdo může zabíjet zvířata kvůli masu, když si ho může místo toho prostě koupit v supermarketu.“
- Neznámá blondýna

Potravní selekce je psychická nemoc spočívající v tom, že daní jedinci odmítají jíst některé druhy potravy. Má celkem osm stupňů. Každý stupeň obvykle obsahuje ten předchozí.

Potravní selekce 0. stupně[edit]

Nadšená bojovnice za legalizaci kanibalismu – potravní selekce 0. stupně.

Naprosto svobodná. Přijímá všechno.

Potravní selekce 1. stupně[edit]

Antikanibalismus. Většinou se ani nepovažuje za poruchu. Postižený odmítá jíst lidi. Ve většině kultur se považuje za standard a často je dokonce kanibalismus považován za trestný čin. Když člověk umře, pohřbí se, čímž se neekonomicky zahodí spousta potravy. Zvířata touto poruchou netrpí.

Chudinky lidičky, proč je zabíjíte kvůli jídlu? Co vám udělali tak špatného? Styďte se za sebe!

Potravní selekce 2. stupně[edit]

Nechuť k jezení roztomilých zvířátek. Obvykle se za roztomilá považují např.: veverky, kočky, psi, vydry... Ovšem tento seznam se mnohdy liší. Potravní selekce 2. stupně je mezi lidstvem nejrozšířenější. Často se považuje za druhovou diskriminaci (Postižený se štítí dotknout např. psího masa, zato ale s velkou chutí zblajzne vepřovou kýtu). Ve skutečnosti, kdybychom takovémuto člověku podstrčili plátek masa z kočky a prohlásili ho za hovězí, daný člověk by ho do sebe nacpal s vervou.

Chudinky roztomilá zvířátka, proč je zabíjíte kvůli jídlu? Co vám udělala tak špatného? Styďte se za sebe!

Potravní selekce 3. stupně[edit]

Nadšená vegetariánská agitátorka – potravní selekce 3. stupně.

Vegetariánství. To je kapitola sama za sebe. Jak asi víte, vegetariáni odmítají jíst zvířata. Obvykle se mezi ně řadí buďto čtyřkaři, kteří na hodinách přírodopisu nedávali pozor a nikdy nepobrali principy ekosystému nebo neskutečně citliví jedinci, kteří nesnesou pohled na něčí utrpení. V poslední době se dokonce objevuje snaha kompletně zrušit potravní řetězce v přírodě. Někteří tito lidé, kteří již pochopili, že bez látek z masa se prostě neobejdou, se cpou sójovými sračkami jako náhradou.

Chudinky zvířátka, proč je zabíjíte kvůli jídlu? Co vám udělala tak špatného? Styďte se za sebe!

Potravní selekce 4. stupně[edit]

Obsahuje všechny přechodové stupně mezi 3. a 5. stupněm.

Potravní selekce 5. stupně[edit]

Veganství. Tito lidé kromě obyčejného masa odmítají také vejce, mléčné výrobky a med, tedy všechny živočišné produkty. Vejce proto, že si asi myslí, že to cosi uvnitř má nějaké vnímání. Mléčné výrobky, no, dejme tomu, kráva, mléko dává jenom tehdy když je březí a vegani nechtějí, aby se krávy množily, jelikož by jejich mláďata stejně šla zase na porážku. Ale nikdo nikdy nepochopí, proč, proboha, vegani nechtějí jíst med.

Chudinky živočišné produkty, proč je zabíjíte kvůli jídlu? Co vám udělaly tak špatného? Styďte se za sebe!

Demonstrace proti pojídání čehokoli živého - potravní selekce 6. stupně, obecně přezdíváno jako demence.

Potravní selekce 6. stupně[edit]

Nechuť k jezení rostlin. Postižení byli pravděpodobně v minulém životě rostlinou. Nebo četli o výzkumech, které ukazují, že rostliny cítí. Každopádně, tito lidé jsou odkázáni jen na syntetickou stravu.

Chudinky rostlinky, proč je zabíjíte kvůli jídlu? Co vám udělaly tak špatného? Styďte se za sebe!

Kurt Gödel trpěl potravní selekcí 7. stupně.

Potravní selekce 7. stupně[edit]

Nechuť k jezení syntetických potravin. Takovýchto lidí je velmi málo. Buďto zemřou hlady nebo musí být nakrmeni násilím. Nicméně existuje ještě poddruh této selekce a to ten, že postižený jí cokoliv, ale má chorobný strach z éček. Včetně těch, která nejsou umělá, např. různé vitamíny či přírodní kyseliny. Tito lidé mnoho inteligence nepobrali.

Chudinky syntetické potraviny, proč je zabíjíte kvůli jídlu? Co vám udělaly tak špatného? Styďte se za sebe!

Infoiko.png Související informace obsahuje
Regál Osvěta©