Kyklop

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kyklop, obr s jedním okem

Kyklop (lat. homo cyclopus), neboli jednoočko, je jediným jednookým zástupcem rodu homo, jenž se přirozeně vyskytuje pouze s jedním okem. Základními znaky tohoto druhu je jedno oko, nepárovost zraků a sólismus očních bulv.

Povaha[edit | edit source]

Kyklopové jsou převážně samotářská stvoření, ale vzácně se sdružují do skupin- tzv. rodin. Tento jev inspiroval hlavně komunisty, tedy hlavně u výroku "Rodina je základ státu" pozorovali totiž, že kyklopové, jenž se do těchto podivných skupin sdružovali, byli méně agresivní a sdružovali se do větších stád, která vedla vždy skupina těch, jenž vyhráli ve hře berani duc. Kyklopí povahy se dělí na čtyři typy:

Sangviklop[edit | edit source]

Sangviklopové jsou většinou kyklopové nejnápadnější svou neschopností a zhuleností. Kyklohuana se u nich totiž těší vysoké oblibě. Ta se kouří v podobě ultramegasuperjointů. Občas se sdružují do chumlů naslouchajících podivné nelibozvučné muzice. Pokud Sangviklopa potkáte, můžete očekávat jistou pohostinnost, ale rozhodně se ho na nic neptejte, jelikož určitě bude zrovna úplně mimo.

Melanchoklop[edit | edit source]

Poznávacím znakem melanchoklopů je sklopený zrak a přílišná přemýšlivost. Většina melanchoklopů se po vystudování stává mysliteli a filozofy, což je však často uvádí do depresí, jelikož jsou denně vystavování škodlivému vlivu myšlenek o panu Kykloši Zemklopovi. Může se vám snadno stát, že do vás Melanchoklop narazí, jelikož bude zrovna pravděpodobně hloubat nad životem brouka v kosmopolitní společnosti, což je mimochodem záhada, jenž sužuje všechny mozky významných myslitelů. Mezi nejvýznamnější melanchoklopy patří např. Sókratklop, jenž pronesl slavnou myšlenku "Nevím, že všechno vím" a zapsal se tak do kyklopských dějin.

Choleklop[edit | edit source]

Choleklopové jsou nejnebezpečnější kyklopové. V agónii dokážou zničit i menší obce o velikosti New Yorku, což se jednou málem stalo. Jistě si všichni vzpomínáte na útok na Dvojčata. Ano, tušíte správně, tímto atakem si pouze několik choleklopů vylévalo zlost. Uklidněni byli 1169hl pravé a nefalšované 6x destilované finské vodky Amundsen, kterou byla posléze omámena i většina lidí, kteří poté svědčili naprosté nesmysly o nějakých letadlech. Choleklopové jsou největší samotáři, ovšem neděje se tak dobrovolně, jenom s nimi prostě nechce nikdo být. Při střetu s choleklopem je nejlepší strategií uplácení pančovaným methanolem, avšak nebude-li po ruce, postačí jednoduše okena, kterou lze ovšem nahradit i klasickým kvalitním ethanolem, ovšem ten je moc drahý na kyklopy je ho škoda.

Toms[edit | edit source]