Obr

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Obr.jpg

Obr je zpravidla lidská bytost, která rostla a rostla… než vyrostla do obřích rozměrů. Ačkoli některé zdroje uvádí (např. Wikipedie), že jsou obři bytostmi „legendárními“, čímž se marně snaží naznačit jejich neexistenci, můžeme vás ujistit, že obři jsou velice reální. Dokonce tak reální, že jsou reálnější než sami lidé.

Anatomie[edit]

Obří výbuch lehce připomíná atomový výbuch

Obři jsou na první, druhý i třetí pohled stejní jako lidé. Anatomicky se tedy neliší, pouze obři-muži mají velký bimbas a jejich větry způsobují tornáda. V minulosti se lidské dějiny mnohokrát protínaly s historií obrů, např. Petr Veliký se stal ruským carem jako vůbec první takový obr, Stanislav Gross zase premiérem Česka apod.

Obři se dožívají desítek let, na sklonku svého života doslova explodují, proto se v jejich kultuře nekoná pohřeb, neboť není co pohřbívat.

Jak se stát obrem[edit]

Základem toho všeho je začít hodně jíst. Doporučuje se začít masem (hovězí, kuřecí, vepřové) a v nejlepším případě jej nekousat, ale polykat celé. Jakmile se člověk dostává na metu 100 kilogramů, stává se oficiálně obrem. V tuto chvíli už má nárok na ne velké, ale obří porce jídla, a to v jakémkoliv podniku, hospodě, restauraci nebo fast foodu. Výjimku tvoří síť Pajzl restaurant, detroitské KFC naproti Barney Street a hospoda U Pavouka.

Obři mezi poslanci[edit]

Česko na sebe znovu upoutalo pozornost světových médií, a to kvůli tomu, že se stalo vůbec první zemí, kde byl obr zvolen do parlamentu. Plzeňský obr jménem Milan Chovanec, zvolený za ČSSD, byl odhodlán tvrdě hájit obří zájmy. V roce 2019 už ale nebylo možné, aby se do sálu Poslanecké sněmovny vešel a musel se tedy svého mandátu vzdát.

Druhy obrů[edit]

Dobr[edit]

Druh obra, který je už ze své podstaty dobrý. Přesto může být nebezpečný, protože jeho velikost mu neumožňuje vyhnout se lidem a lidským obydlím, může je tedy omylem zašlapat. V poslední době byli dobři zodpovědní za tsunami v letech 2004 a 2018, vše se ale autoritám podařilo ututlat.

Kyklop[edit]

Kyklop je druh obra, který musí nosit speciální brýle. Kromě jednoho oka má rovněž jenom jednu guli.

Další čtení[edit]