Holokaust

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pohřeb.jpg Černý humor je specifický druh humoru a komiky založený na tom, že paradoxně vyvolává smích prostředky, které ve své podstatě vůbec k smíchu nejsou.

Holokaust je největší židovský svátek zpřítomňující hlubokou duchovní podstatu obětování. Slaví se vždy druhý den po čtení Kabaly. Jeho vyvrcholením je zápalná oběť neposkvrněných židovských dětí. Slavná tradice přetrvává od starověku, kdy při prvním holokaustu obětoval praotec Abrhám svého syna. V současnosti se vede mezi ortodoxními a pravověrnými Židy ostrý spor o tom, je-li dovoleno jíst maso obětí.

Při Holokaustu všichni Židé nasedli do vlaků a odjeli svátek slavit do tzv. koncentračních táborů. Celé oslavy začínali vždy společnou sprchou těch co obětovali. Dnes se již obětovat nemůže z důvodu že česká vláda zakázala vraždit. Však v Německu je toto stále povolené a podporované i občany kteří židé nejsou. Těmto lidem se říká nacisti. Nejsou to Židé ale celé oslavy holokaustu slaví s Židy. Většinou však pouze dohlížejí na průběh oslav z věží tak, aby oslavy nikdo nenarušil. Největší z nacistů byl Adolf Hitler který svátek mezi roky 1939–1945 nejvíce proslavil.

Druhá světová válka[editovat | editovat zdroj]

Koncem třicátých let dvacátého století se začal holokaust oficiálně slavit v tehdejší Německé demokratické republice. Tyto oslavy však neobdržely schválení tamní židovské obce. Spor o práva k provozování holokaustu nakonec vyústil v duruhou světovou válku. Po prohrané válce muselo Německo zaplatit Židům tantiémy včetně penále.