NSDAP

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Suzhou-Buddha1.jpg

NSDAP je církev, která byla nejsilnější náboženskou organizací v Německu v letech 1933–1945. Jejími členy bylo mnoho slavných osobností 20. století. Ve zkratce by měla počáteční písmena znamenat: Němečtí Svatí Demokratičtí Adolfovi Přátelé.

Vznik a počátky[edit | edit source]

Církev byla založena Antonem Drexlerem v Mnichově s původním názvem DAP (Demokracie a Přátelství). V letech největšího rozpuku Hippies se spekulovalo, že Hippiesáci použili původně pro své heslo sousloví Demokracie a Přátelství, ale protože čelili žalobě ze strany tehdy již velmi oslabené NSDAP, museli své heslo změnit na Mír a Láska.

Tato měla původně pouhých 6 členů, což jí znemožňovalo vykonávat základní numerologické rituály a tím pádem byla všem ostatním církvím pro smích. 12. září 1920 ale vstoupil do církve Adolf Hitler, čímž počet členů stoupl o téměř 17 %. Nový člen rychle získal ambice na vedení celé církve. Jednoho dne, když ostatní členové DAP byli na exkurzi v mnichovském pivovaru, vyhlásil svou kandidaturu na post předsedy církve a vyhrál drtivou většinou jednoho hlasu.

NSDAP pod vedením Adolfa Hitlera[edit | edit source]

Jako nový šéf církve se Hitler jmenoval převtělením Boha a nastolil nová pravidla a zvyky. Toto byly nové pilíře círve, přejmenované z DAP na NSDAP:

Takto vylepšená církev okamžitě začala přitahovat zájemce a tak počet oveček stále rostl. V této době se K NSDAP přidali Hitlerovi pozdější nejlepší přátelé jako Rudla Hessík, Hermann Göring, Pepík Goebbels nebo Heinrich Himmler.

Řeholní řády NSDAP[edit | edit source]

Jak se NSDAP rozrůstala, potřeboval guru Hitler také nějaký řeholní řád, zasvěcený své církvi. Požádal proto své kamarády z NSDAP, aby mu takový řád založili. Hermann Göring spolu s Ernstem Röhmem založili řád hnědých košil a kalhot SA.

Hitler byl s SA nadmíru spokojen, ale po nějaké době se mu začalo zdát, že hnědé kalhoty dělají členům SA velký zadek. Požádal proto jednoho mnicha z SA, Julia Schrecka, aby založil zvláštní odnož řádu, která by nosila kalhoty v nějaké decentnější barvě. Julius Schreck, Hitlerův přítel, bodyguard, řidič a dvojník, dal své odnoži SA jméno SS a nařídil, aby její členové k tradiční hnědé košili nosili černé kalhoty, které mnohem více lichotí postavě.

Dalším řádem bylo mládežnické sdružení Hitlerjugend, vedené Kurtem Gruberem, kterého roku 1933 nahradil Baldur von Schirach. Členové Hitlerjugend byli systematicky připravováni na členství v SA, které vedl ortodoxní homosexuál Ernst Röhm, proto byli čekatelé na přijetí do SA posíláni do Neverlandu, který patřil Hitlerovu příteli Michaelu Jacksonovi. Odtud se vrátili jako zcela jiní lidé a stali se plnohodnotnými členy SA.