AC/DC

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Logo

AC/DC je pětičlenná australská energetická společnost, zabývající se výzkumem alternativního získávání energie. Její dosavadní produkty vyrobí za jeden večer více energie, než ňaderná elektrárna za týden. Bohužel jsou poté všichni členové tak unavení, že si musí dát do další výroby přestávku. Pokud by se jim podařilo urychlit proces regenerace do řádů minut, stali by se AC/DC hlavním dodavatelem světové elektřiny. To je však bohužel v nedohlednu.

Historie[edit | edit source]

Vývoj jména[edit | edit source]

Jméno se skládá s prvních písmen jmen hlavních zpěváků: Achmed, Cecilio, Dimitry a Cleo.

Rané začátky[edit | edit source]

První výboj vytvořený elektrikářem Angusem Youngem. Od té doby začal se svým bratrem hledat podobné vodivé lidi, aby na nich zkoušel různé experimenty.

První zmínky o společnosti přicházejí ze sedmdesátých let. Vše začalo senzačním objevem Anguse a Malcolma Youngových (nešlo o to, že by se objevili oni dva...). Sérií pokusů objevili nový způsob získávání energie a z radosti zpívali ,,Highway to hill" (česky dálnice do kopce).

Rozjezd projektu[edit | edit source]

Aby mohli projekt realizovat, potřebovali další tři pokusné králíky elektrikáře. Po několika nehodách nečekaných odchodech se sestava ustálila takto:

  • Malcolm Young
  • Angus Young
  • Bon Scott
  • Phill Rud
  • Mark Evans (nehoda)
  • Cliff Williams

Zhruba tato skupina zjistila, že vyrábění elektřiny vydává zajímavé zvuky a rozhodli se je vydat. Vše ihned způsobilo celosvětovou senzaci (zejména na Litoměřicku) a s pomocí peněz, vydělaných hudební produkcí, si mohli dovolit dražší a efektivnější přístroje.

V této sestavě vyráběli elektřinu úspěšně, až tu náhle...

Světová energetická krize[edit | edit source]

Bon Scott
Dalším problémem krize bylo to, že síť spravovala nespolehlivá společnost fejsbúk, jejíž spojení bylo značně nespolehlivé (na obrázku je vidět hned několik chyb, jako je třeba malý počet nekvalitních drátů a velké procento (100 %) zaměstnanců bez rukou.) AC/DC proto od té doby všechno vedení instalují sami.

V roce 1980 se stala menší nehoda. Lídr společnosti Bon Scott pracoval na pokusu, při kterém zjistil, že alkohol je vodivý. Z jeho následků se nevzpamatoval až do smrti, která přišla vteřinu na to.

Mezitím se svět stal na přílivu energie od AC/DC závislý a smrt jejich lídra přerušila veškeré dodávky. Zastaralé jaderné elektrárny nestíhaly vyrábět a planeta se ponořila do tmy.

Nový začátek[edit | edit source]

Zbytek elektrikářů světovou krizi nezaznamenal, protože oni sami měli elektřiny dost. Problém se však dotkl i jich, jelikož čtyřčlenné představenstvo nemohlo hlasovat (poměr hlasů byl vždy 2:2). Vše se nakonec vyřešilo přijetím elektrikáře s velkou praxí, Briana Johnsona. V této sestavě, která s menšími nehodami změnami setrvává až dodnes, se společnosti i přes malé sabotáže dařilo vyrábět elektřinu čím dál efektivněji. Velkého úspěchu se dočkaly i hudební nahrávky. V poslední době bývají pokusy o experimentální výrobu elektřiny sabotovány Axlem Rose, členem Guns N´Roses, který chce přesvědčit ostatní, že elektřina budocnost nemá. Podle něj má větší smysl věnovat se výrobě zbraní a šlechtění květin, zvláště růží.

Princip výroby energie[edit | edit source]

Dokonce i logo začalo jiskřit.

Narozdíl od většiny druhů elektráren vyrábí společnost AC/DC energii nestejnoměrně. Výroba probíhá několikrát za rok, zpravidla na velkých pódiích za nadšeného jásotu publika, které dokonce platí za vstup.

Vědci se neustále (a neúspěšně) snaží přijít na princip výroby. „Provedli jsme měření, nainstalovali kamery, projížděli si záznamy tam a zpátky a jediné, na co jsme přišli je to, že ta hudba je skvělá. Bohužel, odkud energie pramení stále nevíme. Ale budeme to trpělivě zjišťovat při všech možných příležitostech.“

- Nejmenovaný člen VTN

Budoucnost[edit | edit source]

Jelikož jsou účastníci projektu AC/DC již poměrně staří zkušení, objevují se spekulace, že zde nebudou navždy. Oni sami, stejně jako většina lidí, toto odmítají, ale pro případ, že by se některému členovi skutečně stala nějaká nehoda nepříjemná věc, hrozí další pád sítě a celosvětová krize. Kvůli této hrozbě se hledá alternativní způsob získávání energie.