Dani Filth

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Dani Filth (nebo také Dani Neřest jak mu říkají kamarádi) je "zpěvák" zpívající ve Folklorní Kov nehrající skupině Cradle of Filth, kterou sám založil.


Základní informace o Dani Filthovi[edit | edit source]

  • Narozen 24. prosince roku 0 v Betlémě, jeho poselstvím bylo šířit zlo a tak stál na počátku organizace, která měla v jeho díle pokračovat. Křesťanská církev byla úspěšně založena (tato organizace měla později na svědomí velké množství zničených lidských životů, nejvíce v období středověku). Kolem roku 30 byl neoprávněně odsouzen k trestu smrti ukřižováním
  • Znovuzrozen 20. dubna 1889 v Rakousku, později se stal Vůdcem germánského národa. Opět se mu daří šířit zlo. 30. dubna 1945 páchá sebevraždu, aby se mohl znovuzrodit podruhé a dovršit své celoživotní dílo v páchání zla
  • Znovuzrozen 25. července 1973 v anglickém Hertfordu
  • Pocházel se silně křesťanské rodiny která neměla pochopení pro jeho zálibu v heavy metalové hudbě, obzvláště skupinách jako Judas Priest (Jidášův kněz) či Slayer (Zabiják)
  • Přestože byl narozen ještě před 1. zářím byl nucen do školy nastoupit o rok později což krutě ranilo jeho city
  • Od svých 7 let se považoval za týraného a absolutně nepochopeného jedince který vůbec nepatří do prostředí ve kterém se nachází
Prozatímní životy Daniho Filtha. Jak asi bude vypadat ten další?

Pubertální léta[edit | edit source]

Ve svých desíti letech utekl nepochopený čtvrťák z domova a na dlouhou dobu zmizel. Po svém nástupu na Britskou NE-Folkmetalovou scénu se přiznal, že strávil pět let touláním se po hřbitovech (což vedlo k jeho koníčku v hrobařství), provozováním satanistických rituálů, kouřením marihuany, filozofováním se satanem, čůráním na vrata kostela a pitím krve nevinných panen za úplňku. Dokonce se pokusil stát členem finského satanistického spolku který ho ovšem odmítl protože "Jeho nevíra v boha a oddanost satanovi nebyla opravdová a byla to jen fraška, kterou se ze sebe pokusil udělat někoho kým není," tvrdí Tuomas Holocausten, vůdce kultu. Dani tvrzení že se toto kdy událo ze srdce odmítá, ve skutečnosti mu prý kult připadal "neopravdový."

Velmi známé jsou také cesty do Transylvánie a Blairského lesa které podnikl ve svých jedenácti a půl letech a které později knižně zdokumentoval. Sám tvrdí "vůbec jsem se nebál a v průběhu těchto cest jsem se ani jednou nepočůral."

Začátky Cradle of Filth[edit | edit source]

Ve svých patnácti letech se Dani rozhodl že už je dost starý na to, aby sám začal hlásat slovo Temného Pána a rozhodl se, že to udělá skrze hudbu. Nejdříve hrál v několika projektech o které se nikdo nezajímal a jak Dani sám dnes říká, žádný z nich nebyl opravdový. Pak ale přišla zlatá 90. léta a doba Grunge v níž se Seattle stal hlavním městem hudebního světa. Dani o tom čase tvrdí: "V té době se mě něco zlomilo. Ve chvíli kdy jsem viděl jak dav lidí nadšeně jásá nad bandou neopravdových ožralců řvoucích něco o páchnoucí dětské duši jsem si uvědomil že je načase začít hlásat pravdu a ukázat lidem pravou cestu- cestu neřesti." Tak se zrodila velkolepá myšlenka "Cradle of Filth," kolébky neřesti která jednoho dne svou hudbou dovede lidi na správnou cestu. Na severu zrovna utichla Blackmetalová válka ve které hrdě umírali "opravdoví lidé" za "opravdový cíl" a tak se Dani rozhodl, že svou hudbou uctí i jejich památku. Nabral pár svých přátel kteří (narozdíl od něj) uměli na něco hrát a začali nahrávat dema. Po třech neúspěšných kazetách a 100 vyměněných členech konečně skupina prorazila nahrávkou "Principle of evil made flesh" (podstata zlem stvořeného masa).

Zlatá "opravdová" éra Cradle of Filth[edit | edit source]

Zlatá opravdová éra Cradle of Filth se značí tím, že lidé začali chápat pravdu jejich poselství, a někteří dokonce začali chodit na jejich koncerty. V roce 1996 se ke skupině přidala nepochopaná neúspěšná operní zpěvačka "Sarah Jezebel Deva," po incidentu kdy pod její váhou (dodnes se zoufale snaží zatajit počet cifer v čísle její váhu reprezentujícím) a začala na pozadí vydávat zvuky jako nevinná panna týraná za úplňku. Dani v této době už neměl tak průrazný hlas jako na podstatě zlem stvořeného masa, protože začal mít problémy s hlasivkami, ale jeho klasické mluvení účel zpěvu splnilo na jedničku. Celkově vzato Zlatá éra kolébky neřesti trvala od alb Dusk.. and her embrace (Šero.. a její objetí) až k albu Damnation and a Day (Zatracení a den).

Co zlatá éra znamenala pro Dani Filtha?[edit | edit source]

"Ten čas pro mne znamenal neuvěřitelně mnoho. Vidět jak lidé začali chápat skutečnost o světu ve mne probouzelo pýchu o jaké se mi ani nesnilo. A konečně jsem díky penězům v této době mohl začít žít přesně podle vůle temného pána - koupil jsem si prokletý dům ze 16. století který jsem několikrát proklel kouzly jež jsem nalezl v Necro-zinech a postavil si v něm labyrint ve kterém jsem nechal bloudit svou démonickou auru. Účinek byl děsivý, dokonce jsem se opět začal v nocích počůrávat. Dále jsem ve zlaté éře dokázal konečně zdokumentovat a vydat knižní podoby svých cest do zemí Temným pánem dotčených, a to Transylvánie a Blairského lesa v USA. Na les mám opravdu dobré vzpomínky, místní čarodějka mne ubytovala ve svém domě a vařila mi skvělý čaj, načež jsme pak po nocích filozofovali o vůli temného pána. Jen ty výkřiky neskutečného utrpení co se ozývaly z lesa mne občas rozrušovaly. Také jsem hrál ve filmu. Nebyl to žádný trhák, ale byl to opravdový film hlásající pravdu. Navíc pochybuji že každý herec se ve filmu může chovat tak přirozeně jako já.*"

  • pozn. režisér filmu Alex Chandon Daniho herecký výkon ohodnotil slovy: "Nikdy jsem neviděl nikoho kdo by dokázal tak brilantně herecky ztvárnit roli absolutního psychopata. Byla radost s Danim spolupracovat, podal nádherný výkon."

Dani Filth dnes[edit | edit source]

Dnes je Dani ještě lepší člověk než kdy předtím. Začal se zajímat dokonce i o historii (Satanismu), přispívat na kostely (Satanistické) a starat se o nejspodnější společenské vrstvy (nutno dodat, že je svěřuje do péče přátelům zaujímajícím významná postavení v církvi Satanově). Dokonce je ženatý (s kněžkou církve Satanovy Lucifer-de-Helluva) a má dceru (Salome) a syna (Belfégor, dokonce se narodil s rohama).