Třicet korun které otřásly Českem

From Necyklopedie
(Redirected from 30)
Jump to navigation Jump to search
Švejk2.jpeg „...Mají to být štěňata nebo starší psi, nebo psíci či feny?, "Mně je to jedno," odpověděl Bretschneider. Ale v takovém případě jsem nucen požádat vás o zálohu třiceti korun řekl Švejk...“
I / 6 - Švejk opět doma, proraziv začarovaný kruh
Deset dnu.jpg
Exkluzivně zveřejněná informace, jak dospěl ministr Julínek právě k částce 30,-

Třicet korun které otřásly Českem je pokračování slavné knihy Johna Reeda Deset dnů které otřásly světem, která popisuje nejslavnější událost v dějinách lidstva, Velkou říjnovou socialistickou revoluci (která však proběhla v listopadu).

30 korun[edit | edit source]

Kniha „Třicet korun které otřásly Českem“ z pera Jiřího Paroubka v těchto dnech přichází na pulty knihkupectví. Autor pevně věří, že se stane stejným bestsellerem, jako její předchůdkyně.


Kniha popisuje naivitu vlády pod taktovkou ODS a její následný volební krach (2008), způsobený uzákoněným 30 korunovým poplatkem u lékaře, hrdě nazývaným Regulační poplatky. V úvodu se autor vysmívá naivitě a ryzí pitomosti členů vládní koalice, která pro banální úsporu několika miliard korun (které navíc skončily v kapsách věčně hladových doktorů a na účtech všeobecné zdravotní pojišťovny) prosadila 30 korunový poplatek. Tato prachpitomá garnitura ODS, zelených a lidovců si myslela, že se občan zřekne svého jednoho piva, nebo arabské či turecké kávy, pro vylepšení financí našeho zdravotnictví.

Autor se hlasitě směje debilitě pravicové garnitury, která seškrtala schodek státního rozpočtu o 100 miliard s vysvětlením, že nechce zadlužovat příští generace. Je přece nad slunce jasnější, že Češi na příští generace z vysoka serou. Co jim je po nich, když budou pod drnem. Autor dále chválí prozíravé rozhodnutí své vlády (ČSSD), která na konci volebního období schválila a zvýšila pastelkovné, pohřebné, kalhotkovné, klobásovné a jiné, čímž ty blbce z ODS donutila škrtat.

Závěrem autor vysvětluje, jak jednoduché je v takovéto situaci vyhrát jakékoli volby. Stačí slíbit každému (s výjimkou bohatých průmyslníků a živnostníků) to, co dotyčný potřebuje. Na tyto volby bohatě stačilo slíbit vrácení 30 korun. V praxi to bylo ovšem ještě méné, dle svědectví důvěryhodného necyklopedisty stačilo dokonce dodat mezi různé pochybné existence, které disponovaly volebním právem, v průměru 2 lt čůča na 4 ks voličů, jak bylo zjištěno blízko volební místnosti a odposlechnuto. Takže skutečné náklady byly ještě značně nižší.

Zbývá tak jediná otázka, zda budou lidé ochotni vydat 30 korun na nákup této knihy, nebo ji bude ČSSD nucena distribuovat zdarma.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem 50 Korun.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Proplácení poplatků za lékaře ve Středočeském kraji.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Google uncyc.jpg Třicet korun které otřásly Českem na googleTohle je nejlepší článek na téma „Třicet korun které otřásly Českem“ na celým internetu.