John Lenin
John „Iljič Lennon“ Lenin (9. října 1940 – 8. prosince 1980) byl členem nejslavnější britsko-ruské kapely zvané жуки [žuki] – česky Brouci, anglicky The Beatles, a zároveň jedním z nejslavnějších agitátorů a propagátorů komunistických myšlenek po celém světě. Byl velmi vzdáleným příbuzným velkého sovětského vůdce V. I. Lenina.
Časopis Rolling Stones jej za pomoci fanoušků i odborníků zvolil nejlepším zpěvákem v žánru socialistického pop-rocku, a to na věčné časy a nikdy jinak. Přibližně před 43 lety ho odprásk psychouš Mark David Chapman
Mládí[edit | edit source]
Jednoho zamračeného říjnového dne se v jedné chaloupce nedaleko Stalingradu narodil malý John Iljič Lenin, syn Rusa Nikolaje V. Lenina, nevlastního praprasosynovce samotného Vladimira Iljiče, a Julie Lennonové, nelegální britské migrantky, kterou před gulagem (anebo vaporizací) zachránilo jen to, že si vzala za manžela příbuzného tehdejšího vládce. Už od kolébky prokazoval John velký talent pro hudbu, což dokazoval například fakt, že zatímco mluvit se naučil až v jednom roce, vyluzovat melodie zvládal už po dvou týdnech života. Otec Nikolaj si tedy usmyslel, že je třeba tento nesmírný talent uchovat pro další generace, a rozhodl se odvést syna z rušného Stalingradu, kde v té době pořádali Němci a Sověti bujaré a hlučné, ale nutno říci přátelské oslavy.
Stejně rychle jako Johnův talent na hudbu vzrůstala také potřeba podporovat komunistické myšlenky, a to nejen v samotném Sovětském svazu, ale hlavně mimo něj. Jako cíl své budoucí agitace si vytyčil Británii, protože se mu zdálo, že tahle země zažila v minulosti mnoho různých zvratů, jako třeba odtržení od katolické církve a založení vlastní, anglikánské, a že by proto mohlo být snadné vůdce této země zviklat k přeměně z kapitalistické mocnosti na mocnost komunistickou. Už v mládí jezdil John Lenin po SSSR a pořádal koncerty po vesnicích, které měly podporovat komunistický režim. Ani Johnův hlas však nedokázal přitáhnout zarputilé vesničany k myšlenkám komunismu, a tak bylo znovu potřeba užívat starých osvědčených postupů, jako jsou pracovní tábory a tajná policie. Zklamaný John si v šestnácti letech zažádal o možnost vycestovat ze SSSR, a bylo mu to za účelem „rozšiřování dobra komunismu“ dovoleno.
Je známo že v roce 1961 v Hamburgu vyrobil první Hamburger.
Život v Anglii[edit | edit source]
John se po příjezdu do Anglie dostal do Londýna, kde natrefil na podobně smýšlejícího jedince, jinak též hudebníka a také anarchistu z povolání, Paula McKártyho. Paulovi se nelíbil prohnilý britský kapitalismus, a proto ho velmi oslovila myšlenka agitační kapely na pomoc komunismu v kapitalistických zemích. Pak se k nim přidali František Ringo Starr Čech a George Harrypotterson.
Hity[edit | edit source]
- Imagine Dragons (1971, ze stejnojmenného alba)