ŠouflŠou

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Šoulet.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Guiness Book of World Records.jpg

Tento článek nesplňuje kritérium významnosti

Nikdy se proto tato „hudební skupina“ nedostane např. do Guinessovy knihy rekordů

ŠouflŠou je česká hudební skupina.

Kapela[edit | edit source]

ŠouflŠou je encyklopedicky nevýznamná česká hudební skupina, která již od roku 2014 przní hudební vkus širokého posluchačstva. Zlé jazyky tvrdí, že se ve skutečnosti jedná o kapelu Šoulet v převlecích, která název ŠouflŠou používá pro akce, kde by se styděla vystupovat pod svým jménem. Jiní si dokonce myslí, že ŠouflŠou vůbec neexistuje, protože takhle blbě se prostě žádná kapela jmenovat nemůže. Pravda je taková, že ŠouflŠou opravdu existuje, a hrajou v ní jiní lidé, než v Šouletu, jen u tubistů je podezření, že se drze a bez ohlášení prolínají mezi oběma kapelami (tubista ŠouflŠou Kuba Semera byl spatřen s tubou ve vlaku SC Pendolino do Ostravy dne 1.7.2017, což byl přesně den, kdy Šoulet vystupoval na Festivalu v ulicích v Ostravě, naopak tubista Šouletu Tomáš Hradecký bezostyšně vystupoval s ŠouflŠou v letech 2023 a 2024). ŠouflŠou o sobě tvrdí, že jsou to polabští jinoši hrající svérázný dixieland, čímž se snaží zakrýt, že ve skutečnosti jsou pouze špatnou dechovkou (vzhledem k tomu, že pocházejí z Polabí, tedy kraje Františka Kmocha, vlastně ani nic jiného být nemůžou).

Členové[edit | edit source]

V roce 2017 napsal Benešovský deník, že kapelu ŠouflŠou tvoří čtyři mladí muzikanti. Dnes již to není pravda, dnes tvoří kapelu ŠouflŠou šest starých muzikantů:

 • Ondra Němeček - banjo. Banjo pohlavkuje. Ve skutečnosti Ondra pohlavkuje ostatní za to, že hrajou blbě. Za to ho za trest pasovali na frontmana a mluvčího kapely.  
 • Jindra Chytráček - kytara. Kytara hladí. Ale není to pravda, nehladí kytara, ale Jindra, a to především pěkné holky.  
 • Vojta Jasenovec - trubka. Trumpeta kvílí. Obzvlášť hodně kvílí, když v zápalu hry někdo Vojtovi šlápne na nohu.
 • Kuba Semera - tuba. Tuba práská. Práská do toho co to dá, aby se zakrylo, že v kapele chybí bicí. Nehledí na tóninu ani na rytmus, hlavně aby to bylo nahlas.
 • Zdeněk Horák - klarinet. Toho přijmuli proto, že si mysleli, že pak budou konečně znít jako vysněný dixík. Ve skutečnosti tím pouze potvrdili svůj dechovkový naturel, kam taky jinam s klarinetem než do dechovky.
 • bicista - o něm toho ještě moc nevíme, ale neočekáváme, že by s touto partičkou byl ochoten hrát někdo, kdo udrží tempo a rytmus

Všichni členové občas zpívají, jen tubista moc ne, protože musí pořád hrát, jinak by to přestalo znít jako muzika, a lidi by si to pletli s ozvěnou nádražního rozhlasu z čelákovického nádraží.

Bývalí členové[edit | edit source]

 • Jan Hanzelka - valcha. Protože kdysi nemělo ŠouflŠou ani bicí a to s tím práskáním tuby moc nepomáhalo tak ŠouflŠou sehnal zoufalce, který začal deficit bicích kamuflovat různými předměty zakoupenými v obchodě s domácími potřebami. Nejvíce se osvědčila právě valcha, protože její drnčení skrylo, že Hanz samozřejmě neudržel tempo ani rytmus. Po vzájemném poznání, že to nikam nevede, začal Hanz raději více zasouvat svůj penis do své ženy, aby se po narození druhého dítěte mohl vymluvit na rodinné důvody a z kapely odejít.

Kariéra[edit | edit source]

Složení kapely přímo nabádalo stát se slavnými tím, že budou revivalem Banjo Bandu Ivana Mládka. Ale ŠouflŠou si řekl: NE! Napíšeme si písně vlastní, které nikdo nezná, a to takové, aby je lidi po prvním poslechu okamžitě zapomněli. A tak místo toho, aby přišla sláva, peníze, děvky, chlast, a kokain, kapela ŠouflŠou objíždí vesnické zábavy v okrese Nymburk za pivo a párek, a jejími fanynkami jsou pouze holky, které nedávají. Každopádně mají, co chtěli - to, že místo hvězdné trojice "Sex,drogy a rock&roll" zvolili cestu "Onanie,antidepresiva a country", je bohužel jen a jen jejich chyba.

Písně[edit | edit source]

Mezi nejvýznamnější písně kapely ŠouflŠou patří:

 • Střevní chřipka - tato píseň byla původně napsána jako reklamní pro vydavatelství Albatros Media Slovakia pro podporu prodeje knihy Dieta Bridget Jonesové. Proto bylo jako téma písně zvolena gastroenteritida, jakožto nejúčinější způsob hubnutí. Následně se ale zjistilo, že kniha vůbec není o úpravě stravovacích návyků, a že se ve skutečnosti jmenuje Dieťa Bridget Jonesové, a pojednává o těhotenství a miminu, tudíž Albatros poslal ŠouflŠou s touto písní do prdele.
 • Balonový let - depresivní píseň o strachu z létání. Inspirováno leteckou katastrofou letu Flydubai 981, který havaroval 19. března 2016 při pokusu o přistání na letišti v Rostově na Donu, kterým měl letět světoběžník Jindřich Jindřichovič, ale vzhledem ke své chronické nedochvilnosti ho nestihl a letadlo naštěstí odletělo bez něj.
 • Karavana - ačkoliv bylo řečeno, že kokain se kapele vzhledem k její neslavnosti stal zapovězený, nějakým nedopatřením se k jedné lajně dostali, a přišlo jim hrozně vtipné, že slovo "vana" se rýmuje se slovem "karavana". I další text písně (velbloudi ve vaně se noří do pěny jako do písku, a po vytažení špuntu se vypustí) odpovídá stavu po šňupnutí jedné dávky kokeše z vystřelováku, kterou si dávala falešná Marge Simpsonová.
 • Jede Nor v ponorce - inspirováno severskými detektivkami. V podtextu píseň pojednává o dánském konstruktérovi Peteru Madsenovi, který na svou vlastnoručně vyrobenou ponorku pozval novinářku Kim Wallovou, kterou tam brutálně zavraždil. Protože kapela nemohla přijít na žádný rým na slovo Kodaň, tak přemístila děj z Dánska do Norska, ale ani to příliš nepomohlo, protože jediné, na co se textařsky zmohla byl absolutní rým "nasednou na osla a odjedou do Osla". O autorství této písně se kapela ŠouflŠou soudila s kapelou Šoulet, protože jeden ze členů Šouletu je napůl Čech a napůl Nor. Aby Šoulet v tomto sporu dokázal, že jako jediný dokáže psát písně s norskou tematikou, tak jako důkaz vytvořil novou píseň nazvanou Čechonor. Tím byla soudní pře o Nora v ponorce ukončena, protože od té doby musí Šoulet věnovat veškeré své úsilí novému soudnímu procesu s Karlem Holasem.

Algoritmus skládání písní ŠouflŠou[edit | edit source]

Kapela ŠouflŠou vytvořila zaručený postup kradení písní a jejich prohlašování za vlastní:

 • 1. Název: podívej se, jestli kapela Šoulet napsala nějakou novou píseň a ukradni její název nebo téma
 • 2. Text: ukradni původní text od Šouletu, odstraň z něj veškerý smysl, gradace a pointy, místo toho opakuj pořád dokola nějaký trapný dvojsmysl
 • 3. Hudba: ukradni nějakou známou melodii, třeba od Mládka nebo od Beatles, nebo nějakou dětskou odrhovačku

Příklady:

 • Jede Nor v ponorce - název ukraden z Šouletí písně "Čechonor". V textu stále dokola opakují "nasednou na osla a odjedou do Osla". Hudba jsou ukradení "Mravenci v kredenci" od Ivana Mládka.
 • Radana - námět ukraden z Šouletí písně "Holka od naproti" o neopětované lásce. V textu stále dokola opakují "Radano, co bys ráda,no?". Hudba je ukradené "Obladi, Oblada" od Beatles, a protože ta podobnost tak moc bila do očí (teda spíš do uší), tak se to uprostřed písně jakože přizná zahráním původní písně, jakože je to legrace, haha. Aby to byla jo řachanda, tak se tam jako vsuvka přidá ještě feldflaška a sumky, haha, jednodušší publikum padá smíchy pod stůl.
 • Mroží blues - námět ukraden z Šouletí písně "Autobusová". Tato krádež není tak zjevná, ale námořník, který má čutoru za pasem naplněnou rumasem je jasným spojovacím článkem, kamuflovaným za eskymáka. V textu stále dokola opakují "Smůla se mu lepí na paty - jé, začne upadat do apati-é". Hudba je ukradené "Let it be" od Beatles.
 • Mýval - název ukraden z Šouletí písně "Moje milá". Protože ŠouflŠou zjistili, že Šoulet kdysi pro svou píseň "Rukavice" ukradl melodii z písně "Nosorožec" od Karla Plíhala, tak neodolali a místo Šouletích textů zde ukradli text přímo z originálního Nosorožce, akorát ho zprznili na Mývala, z důvodu genderové vyváženosti otočili role jednotlivých postav a stále dokola opakují "bývalá mývala mývala, ta se teda mívala". Hudba je ukradená z dětské říkanky "Když jsi šťastný a víš o tom, zatleskej."
 • Madla - název ukraden z Šouletí písně "Přidržujte se pohyblivého Madla", v textu se pořád dokola opakuje "Madla u zdymadla", hudba je ukradená z dětské reklamy "Haribo chutná malým, stejně tak i dospělým."

Ostatní písně jsou samozřejmě taky ukradené, jen se ještě nepřišlo na to, odkud. Vzhledem k intelektuální úrovni členů kapely totiž v zásadě není možné, aby něco vymysleli sami.

Odkazy[edit | edit source]

Kapela je tak bezvýznamná, že druhdy neměla ani své vlastní webové stránky. Dnes už je má, ale jsou tak ubohé, že odkaz na ně nelze uvést ani zde. Písně tohoto pochybného souboru ale lze vyslechnout na jejich profilu na Bandzone