Vuvuvuzela

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Neplést s : Venezuela

O vuvuzele byl dokonce natočen postapokalyptický dramatický film.

Vuvuvuzela je nový vynález fotbalových trenérů různých světových fotbalových týmů. Ti byli již delší dobu před blížícím se šampionátem znepokojeni tím, jak se jejich hráčům nechce vždy vstávat na trénink a tak delší dobu vymýšleli efektivní způsob buzení a motivace týmu. Po dlouhém uvažování nakonec bylo rozhodnuto, že nejvhodnější bude plastová trubka o délce asi tak půl metru a celkem neškodného vzezření. Další kandidáti (výbušnina pod postelí, střelba ze samopalu, Vřískot, či palestinský budík byli poraženi.

Aplikace[edit]

Sport[edit]

Vuvuvuzelu zkoušelo několik týmů ve snaze vyhnat hráče z postele rovnou na hriště; Jihoafrická republika sice příliš úspěchu nesklidila (a ze šampionátu vypadla), poměrně úspěšně ji nasadili i Slováci. Drobným nedostatkem ovšem zůstává, že celý nástroj jaksi unikl veřenosti; v současné době se na tento roh troubí na každém rohu jihoafrických ulic a všichni se děsí chvíle, kdy zaplaví stadiony evropských měst. V té chvíli budou vzbuzeni totiž naprosto všichni bez rozdílu.

Historie vzniku
Noty pro vuvuzelu

Vojenské využití[edit]

Úspěšnost vuvuvuzely zaznamenaly také i vojenské kruhy z celé řady armád. Nejznámější armáda USA, která je schopná zkoušet i nemožné zvažuje nasadit tyto trubky v Afghanistánu. Nikoliv ovšem jako zbraň proti Tálibánu a dalším vzbouřencům (které by teoreticky bylo možné hlasitým Vzzzzzzzzzzzz! vyplašit někam řekněme za hory a doly, ale jako signální zařízení. Dosah vuvuvuzely se totiž šíří až do vzdálenosti 50 km, což překonává všechno dosud známé a používané (snad s výjimkou jaderné střely, umělého zemětřesení a podobných úspěchů sovětského inženýrství). Navíc se neočekává, že by Tálibán byl schopný na tuto fintu přijít, minimálně ne do doby, než si přečte tuto stránku (nebo tajnou zprávu amerického ministerstva obrany.

Samozřejmě, kromě amerických jednotek se nasazení vuvuvuzel plánuje také v ozbrojených silách Indie. Ta počítá, že by pomocí těchto trubek zvládala masivní davy, hlavně demonstrace. Indická armáda je většině zemí v současné době akorát tak pro smích a v několikasetmilionových indických městech není schopna zvládat průvody lidí inteligentním způsobem (tj. bez ukončení životních funkcí mnohých z účastníků). Nákladní automobil s tribunou s dvaceti vuvuvuzely by však jakýkoliv vzbouřenecký dav naprosto dokonale eliminoval. Otázkou zůstává, jestli by to nebylo mnohem více smrtící, než předchozí a v současné době používaný způsob.

Kulturní vyžití[edit]

Tato kompilace je určená především náročným posluchačům, kteří ocení něžné trylky tohoto nástroje. Popřípadě všem, kteří chtějí potěšit sousedy.

Zcela nezpochybnitelným využitím vuvuzely je kultura samotná. Představte si tichou mistnost, HI-FI sluchátka a do uší se vám teskně vine 200 decibelů krásných sonát, speciálně napsaných pro tento nástroj. Právě pro tyto účely bylo vydáno výběrové album pro náročného posluchače. Již samotné názvy skladeb slibují nečekané zážitky, posuďte sami:

  • TOOT
  • PEEP
  • BZZZZ
  • PEEPPEEP

a další

Na základě výzkumů našeho týmu se ukázalo, že zvuk vuvuzely nejlépe doplňují následující nástroje: triangl, xylofon a jaderná puma.

Praktické využití[edit]

  • a mnoho dalších využití...