Slováci

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Hejslováci.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Znak Slovenska.

„Tóth nem ember!“

- László Greskó
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Slováci na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Slováci jsou fiktivní národ, který ve skutečnosti neexistuje. Fikci o Slovácích vytvořili ONI z doposud nejasných důvodů. Řada osobností považuje tuto legendu za vůbec nejpodařenější fikci po událostech 11. září 2001.

Legenda o Slovákoch s největší pravděpodobností pochází z roku 1933 (všimněte si, že jde o prvočíslo). V původní Legendě se jako domovina Slováků popisována oblast nacházející se mezi Kalmykií (Хальмг Таңһч) a Tuva (Тува́).

Od roku 1933 fascinovala Legenda díky řadě romantizujících prvků. Velké množství pasáků ovci, cikánů a dráteníků z oblastí sousedících s východním Moravstánem, kteří se při sčítáních lidu postupně hlásili k této doposud neznámé národnosti.


Z několika málo zajímavých prokázaných skutečností lze zmínit například následující fakta:

Níže je uvedeno několik typických prvků Legendy o Slovácích.

Výroba Slováků

Slováci se vyrábějí v obřím koncernu Slovakofarma Hlohovec. Zastaralá technologie však měla za následek špatný demografický vývoj na Slovensku. Firma byla proto prodána ještě většímu koncernu Zentiva, která patří ještě většímu koncernu Sanofi, patřící žabožroutům. Ta se rozhodla opět firmu prodat [1], protože náročnou výrobu Slováků nezvládá. Současná vláda premiéra Fica plánuje přesunout výrobu do Číny.

Slovenské halušky s brynzou a slaninou

Nejdůležitější slovenskou institucí je koliba
  • Brambory oškrábeme a na jemném struhadle nastrouháme. Osolíme a zaděláme s moukou do těsta. Hodně záleží na vodnatosti brambor, mouku přidáváme opatrně. Těsto by mělo být lehké a lehce lepivé.
  • Do vroucí osolené vody buď nožíkem z prkénka odkrajujeme, nebo stěrkou přes speciální cedník tlačíme malé nočky, které jsou uvařené ve chvíli, kdy vyplavou na hladinu. (Vaříme na etapy.) Po vyjmutí je propláchneme krátce studenou vodou, dáme do mísy a zakryjeme.
  • V misce si dohladka vymícháme bryndzu se smetanou.
  • Na pánvičce vyškvaříme na kostky nakrájenou anglickou slaninu.
  • Na talíř servírujeme uvařené halušky, přelijeme bryndzovou zálivkou a posypeme vyškvařenou slaninou. Můžeme jemně omastit vypečeným tukem.

Velká Slovenská říše

Velká Slovenská říše vznikla připojením zaostalých západních oblastí k Nitranskému knížectví. Tato územní anexe měla pro Slováky velice nešťastné důsledky. Jeden z nejvyspělejších států své doby se po připojení Moravanů téměř přes noc zhroutil a následně rozpadl. Ani to však moravským nacionalistům nestačilo, Slovákům ukradli jejich původní stát a vnutili lidstvu lživou ideu, že původní slovenský štát byl vlastně Velká Morava.

Slováci vědí, co se zelenou.

Základní fráze ve slovenštině

Bez znalosti následujích frází je komunikace na Slovensku prakticky nemožná:

  • Moje vznášadlo je plné úhorov.
  • Hore grúňom sa terigá honelník s budzogáňom.
  • Ľaľa ho ľaľoha! Ogrcal mi krpce.

Nejpopulárnější slovenští politici