Diskuse:Slováci

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Pochvalně mručíme: hmmmmmmmmmmmmmm--Ervinpospisil 13:44, 13. 1. 2007 (EST)

 ;-) Trnka 13:46, 13. 1. 2007 (EST)


Prč[edit]

My nie sme maďari. Nie sme maďari. NIE SME MAĎARI! Pošlem na vás tankistu zo Žiliny boha...

Hanba![edit]

Autor v mnoha místech vědomě lže o vztahu Velké Moravy, ó spáse naší, a Slovenska. Za to bude jeho obydlí při konečném řešení České otázky zahrnuto do testovacího polygonu pro nové Žigulíky.

Trhni si, mongoloide! ;-) Trnka 02:29, 24. 1. 2007 (EST)

Trapna kokotina. Dokazem sa zasmiat sam na sebe ale toto je maximalne trapne a ubohe. Jeden nemenovany Slovak

.. asi tak nenasiel som nic na com by som sa mohol zasmiat (pride mi to ako strapny vtip po ktorom je kazdy ticho :) ). Zato je tu 90% urazok a 10% omacky ku urazkam.
Autor si dokonca robi srandu z veci ktore niesu vobec vtipne (z historickeho hladiska).
Neviem ako by sa tvarili Cesi kedy niekto zacal zvastat o tom ze ziju na nemeckej pode .. nemcov vytlacili na sudety a po 2. vojne nepravom aj z tade (akoze stranda .. hej .. podme sa rehotat).
Clanok dokonca zacina madarskou vetou SLOVAK NIEJE CLOVEK - chytam sa z brucho od smiechu (Cech nieje clovek .. cha cha .. pride vam to normalne?) .. okrem toho tento citat vyslovil Košút a kazdy Slovak si pod nim predstavi košutovské sibenice, odvlecenie slovenskych deti na odnarodnovanie .. zakaz pouzivat slovencinu vo verejnom zivote a ine SRANDOVNE VECI.
Tp
Vleževálený TP, prečítaj si, čo je napísané o Česku ve slovenskej Necyklopédii tu [1], a pak píš svoje názory na českú Necyklopediu. A rozmýšlaj, lebo informácie na obitroch Necyklopédiách sú podložené najmodernejším výskumom našich bratských vedeckých týmov. --Zylbrsztajn 1. 2. 2009, 18:22 (UTC)
Vleževálený Zylbrsztajn .. tak sa navzajom urazajte .. ide to ku prospechu veci .. ludia sa "bavia".
Rozlucim sa z modifikovanym citatom László Greskó
„Cseh nem ember!“ .. (Dufam ze ta to pobavilo)
Tp

Hanba podruhé[edit]

Jsem vždy znechucen, když "musím" číst tvorbu někoho, kdo ani neumí psát. Různá individua psaní bez diakritiky a s hrubkami zdůvodňují různě. Už jsem se setkal s vysvětlením prvopočátků internetu, kdy se údajně takto psalo. Osobně se domnívám, že tato stvoření se vyjadřují jen správami SMS (které, jak známo, diakritiku prozatím neumožňují), a vyšší nuance psaného jazyka k nim zatím nedolehly. Přesto se tato stvoření vehementně a anonymně zapojují do různých diskusí. Stává se také že narazí na server, kde se nesetkají se sobě rovnými, ale kde už lidé umí spisovně psát a vyjadřovat se. Dokonce se na těchto serverech hovoří o věcech tak (pro ně) nepochopitelných, jako humor. Sluší se citovat našeho Pána. „Blahoslavení chudí duchem, vaše je království nebeské na zemi“. --Ervín 1. 2. 2009, 23:23 (UTC)

  • Milý jeden nejmenovaný Slováku. To že vyhnání Němců ze Sudet byl zločin, s tím máš absolutní pravdu. Bohužel i v 21. století žijí u nás lidé, kteří se hlásí k české národnosti, což mělo smysl naposledy asi v 19. století (a to kdoví jestli). Jestli je to u vás podobné, že se někdo považuje víc za Slováka, než za člověka, je to jeho problém. Mě za komunistů vychovávaly krávy učitelky k tomu že mám být Čech, naštěstí jsem si později uvědomil že je to blbost. Tobě také nikdo nebrání v uvědomění, že být Slovák (Čech, Maďar, Němec, Číňan, Eskymák...) je blbost, že je možná lepší být člověkem. Asi nenesu odpovědnost za činy lidí o 4 generace přede mnou, ale přesto bych se rád omluvil za všechny „Čechy“, kteří v roce 1918 rozvrátili tisíciletý uherský stát a poštvali proti sově Slováky a Maďary, kteří do té doby žili pokojně spolu. Ostatně čím kdo zachází, tím také schází - jak „Češi“ vnutili Maďarům Trianon, tak sami utrpěli o 20 let později Mnichov. --Karkos 1. 2. 2009, 23:27 (UTC)
  • Som rad ze vam nieje cudzia taktika, ked neprejdem skusim inde (,ako snaha ponizit a zase urazit cloveka preto, ze nepouziva diakritiku .. dost ubohe odvadzat pozornost od temy takymto sposobom).
Možno som sa nevyjadril dost presne (Tóth neznamena ani Slovak .. ide o jeho hanlivu interpretaciu) .. Cize: „Smradlavy Cech nieje clovek." (Ak je toto humor ktory som nepochopil tak sa ospravedlnujem.)
Tu sa zaroven obratim aj k menovanemu Karkos-a (zase pardon ze som si dovolil pouzit nick miesto civilneho mena) .. Zacina tvoj mysliaci clovek podobnou vetou humorny clanok?
Je to pokrytectvo ked pises o tom ze vsetci sme iba ludia a zaroven prezentujes Cechov ako pupok sveta (s ohladom na vztahy Madarov a Slovakov). Cesi postvali, Cesi rozbili (v tejto teme nechcem pokracovat .. chybaju ti zakladne historicke vedomosti). Ludovit Stur bol prenasledovny davno pred tym (ako aj mnohy iny), ako cesi vobec vedeli kde nejake slovensko lezi. Cesi nerozbili madarsky(!) uhorsky štat, lebo to nebol stat madarov (19. storocie iba 29% madarov - snaha zvysit toto cislo bola zaciatok problemou) Ideologia madarskho statu cca 300 - 400 dozadu v predtym bezproblemovo fungujucom state - a urcite ho nerozbili Cesi. Ano mas pravdu a Cesko malo zostat pod Rakuskom - je to smutne ze mame slobodu.
Pokracovat nema zmysel .. nechajte to tu nech sa vsetci okoloiduci pobavia a urobia si nazor sami na vysokointeligentny humor autora

Tp

Nepovažuji Čechy za pupek světa. Možná kdybys si Necyklopedii pročetl trochu víc, zjistil bys, že tu nejvíce útočíme do vlastních řad. Vadí mi jakýkoliv nacionalismus, bylo by lépe, kdyby se nikdo nepovažoval za Čecha, Slováka, Maďara etc. v národnostním smyslu. Neumím žádný jiný jazyk tak dobře jako češtinu, ale přijde mi absurdní umělé vytváření jazyka v 19. století. Nevadilo by mi, kdybych vyrůstal bilingvně v rakouské monarchii - patrně bychom zůstali ušetřeni II. světové války a komunismu, ale to jsou kdyby. Češtinu používám jenom proto, že žiju v prostředí, které jí používá a jsem smířen s tím, že tak do 200 let zanikne (slovenština taky) a tím pádem tato Necyklopedie ani cokoliv dalšího, co píšu, nikomu k ničemu nebude.
Co se týče tvého stanoviska: Jestli se nepovažuješ za Tótha pak tě věta Tóth nem ember nemusí pohoršovat. Co se týče věty Slováci jsou fiktivní národ – všechny národy jsou fiktivní, jsou tu proto, že někdo tu ideu vytvořil a někdo se k nim hlásí, nejsou evidentní biologicky a dokonce ani antropologicky, neexistují žádná absolutní krutéria, podle jakých někoho přičíst k určitému národu. Z historie 19. století bych se omezil na jedno. Po porážce revoluce 1848 byli Maďaři pro Bachovu vládu nedůvěryhodní, takže do Uher chodilo spoustu českých úředníků. Jejich náplní práce rozhodně nebylo prosazování maďarštiny či slovenštiny kamkoliv. --Karkos 2. 2. 2009, 13:21 (UTC)
Všetky národy sú fiktívne. Je to iba sociálny konštrukt. V skutočnosti sú všetci ludia príslušníkmi jedného národa, veľkého jednotného národa Zylbrsztajnov! --Zylbrsztajn 2. 2. 2009, 22:19 (UTC)


Máte tam drobnú chybku. Vo vete "Hore grúňom sa terigá honilík s buzogáňom. " by malo byť "honelník s budzogáňom". Rovnako pekná veta je aj "Po pitvore rumádzgal kŕdeľ hydiny." Česť Vašej práci.