Elektrický raketový motor

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Elektrický raketový motor je typ raketového pohonu používající pouze elektrický proud. V současnosti je největší konkurencí poměrně populárního iontového motoru, který však i přes svou úspornost stále potřebuje palivo. Plně elektrické motory se od roku 2020,69 staly průmyslovým standartem pro všechny národní vesmírné organizace, komerční společnosti a také soukromé provozovatele vesmírného turismu.

Vznik[editovat | editovat zdroj]

Autoportrét Melouna Muska

První plně elektrický raketový motor vznikl těsně po začátku Velké Kovidové Karantény roku 2020, přesněji v roce 2020,420. Sestrojil jej Meloun Musk v boudě za stromem na své zahradě v silikonovém údolí pro svou novou raketu, která měla konkurovat Džemu Bezosovi. K tomu potřeboval mnoho vzácných materiálů, které mu poskytl hrneček vař.

Funkce[editovat | editovat zdroj]

Typický plně elektrický rakeový motor funguje tak, že rozkazem vyhazuje vysoce nabité elektrické částice, na které se nikdo neptal.

Ilustrace fungování plně elektrického raketového pohonu

Velká Kovidová Karanténa[editovat | editovat zdroj]

Existuje teorie, že Velká Kovidová Karanténa roku 2020,69 byla zástěrkou pro první testy Melounova motoru, terý nechtěl, aby jej nikdo odhalil. Spustil proto dezinformativn kampaň v centru čínského Wuhanu, kde čínské obyvatele mátl vykřikováním čínského slova "Kcho - Vii", což je výtržek z Jihoafrických náboženských textů. Americká bezpečnostní služba o rok později Melouna málem dopadla, ten jim ale uletěl ve svojí červené Tesle.

Džem Bezos[editovat | editovat zdroj]

Džem Bezos, hlavní arch nemesis Melouna Mlaskajícího Muska, se narodil v letech neznámých, ovšem vědecký tým necyklopedie se v současnosti domnívá, že k tomu došlo někdy v měsících úmoru nebo budna. Džem je bratr Jana Žižky z Krocanova (ano, skutečně se vesnička jmenovala Krocanov a ne Krocanovistanovov, jak by se vám mohli snažit někteří dezinformátoři namluvit) z druhého kolene. Vychovávala je společně jejich matka, než se Džem jednou podle dobových důkazů ztratil v lese, kde ho následně naverbovala finská armáda. Po tvrdém výcviku (především jeho břišního svalstva) Džem bojoval po boku finské armády ve Finsko-Korejské hyperválce, ve které obdržel mnoho vyznamenání, například za záchranu Finského generála Tatrala, jehož krev prý mívala jisté magické účinky. Džem v průběhu své služby posbíral mnoho zkušeností a znalostí, a proto je dnes tak skvělým a obávaným vynálezcem.

Generál Tatral[editovat | editovat zdroj]

O fisnkém generálu Tatralovi toho v současné době není moc známo, krom teorií o tom, že by mohl být Melounův vzdálený pradědeček, což by celou situaci zamotávalo víc, než taxonomický systém živočichů na českopedii.

Tatralova krev[editovat | editovat zdroj]

Jedna ze zajímavostí o generálu Tatralovi je ta, že jeho krev prý měla jakési magické účiky. Existují konspirační teorie o tom, jestli jeho krev nebyla použita k otrávení růží před ordinací na kraji růžové zahrady.