Pekáč buchet

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Vaření.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Muskulární hypertrofie.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Pekáč buchet. Nemít jej, tak jseš, holka, beznadějně out!


Hele, cvič na břicho, jinak jseš absolutně out!

Tohle na tebe řve ze všech reklamních bannerů, vroubících libovolné stránky, na které zabrousíš. Plky jako: "Poslední šance jak dostat své tělo do "plavkové" formy! 20 kg dole a šlo to i bez diet!" Nebo: "Hubnout bez šílených diet a hladovění?" Ano, jde to! Podívejte se jak. A hlavně si kupte naší příčurku!!! Po dvou týdnech své břicho nepoznáte!" A když tomu uvěříš, tak do týdne budeš mít bříško jak pekáč buchet!

Miss Anorexie[edit]

Pryč s vyzáblostí!

Kult těla se v průběhu času vyvíjel a stále se vyvíjí. Zatímco donedávna leckterá dívka i žena toužila po anorekticky vyzáblém těle po vzoru chudinky modelky na přehlídkovém mole, v poslední době se trend naštěstí posunul trochu jinam. Svět módy a lesklých časopisů se opět vzhlédl ve fitness, a holky místo vyčnělých žeber a klíčních kostí chtějí ukázat vymakané svaly. Stylu založeném na pravidelném aktivní pohybu se nedá nic vytknout. Jenže jako ve všem problém nastává ve chvíli, kdy se pod diktátem módy chce jít do extrému. Břicho jako z oceli, ploché, pevné a s nádherně vyrýsovanými svaly. To je přece teď na ženách tak sexy! Jestli se chceš příští léto blýsknout takovým skvostem, začni už teď!

Miss Fitness[edit]

Fitnesky jsou krásné, což o to, rozhodně mnohem pohlednější než ty chudinky vyzáblé. Však na tom taky tvrdě pracují, a mnohdy je to jejich krásně vypracované tělo i to jediné, co je z celého světa zajímá.

Pekáč buchet a patřičné krmivo k tomu

Nojo, jenomže aby žena měla takhle vysekané břicho, musí tomu bezpodmínečně obětovat každý den nejen mučivé hodiny v posilovně. Svému vysněnému cíli musí hlavně dost radikálně přizpůsobit celkovou životosprávu. Kvůli tomu pekáči buchet je nezbytné drasticky snížit tělesný tuk. Nedá se obecně říct na jaké procento, neboť každé tělo je jiné a jinak stavěné, ale kočky aerobičenky s tím ukázkovým pekáčem budou mít kolem devíti až dvanácti procent tělesného tuku, spíš méně než víc. Ženy by však měly mít v těle aspoň osmnáct až třicet procent tuku, na to jsou přírodou stavěné. Touhle cestou všelikých prapodivných alternativních výživových směrů se tak hafo žen a dívek dostává do stavu, kdy sice mají postavu s perfektně vyrýsovanými svaly, ale dostávají se zpátky do bludného kruhu anorexie. Při zdravotních potížích pak zdravým životnim stylem postižené ženy obvykle hledají původ problému ve všem jiném, jen ne ve své životosprávě, neboť jsou přesvědčené, že právě ta je prostě ukázková.

Krásný pekáč buchet - ale zdá se že je u nich zřetelný fázový posuv.

Pevné břicho není jen pro parádu[edit]

Perfektní břišní svaly však nejsou skvělé jen kvůli působivému vzhledu, ale jejich hlavní význam, holka drahá, oceníš hlavně a především kvůli tomu, že ti udržují pánev ve správné poloze. Při snaze docílit pevný a vyrýsovaný pekáč buchet tak nestačí jen brutálně posilovat tím standardním, až do zpitomění rvaným stylem sehy-ledy, ale je taky nutné se zaměřit na šikmé břišní svaly a dolní část břicha. A tady je problém. Cvičit jo, ale jak? A proč vlastně? Jen kvůli tomu pekáči buchet?

Hadraté břišní svaly se podílejí na vzniku takzvaného syndromu dolního kříže – to jsou pak bedra příliš prohnutá (lordosa), hýžďové svaly zadečku jsou zplihle ochablé, břicho vyvalené jak žok a celá pánev je šoupnutá do polohy, která postihuje nejen partie bederní (postupný rozvoj stavu zvaného šiboza, neboli šíleně bolavá záda), ale často začnou problémy s kyčlemi a celá ta nerovnováha se promítne i do bolesti kolen. To, že máš dolní část břicha v katastrofálním stavu, poznáš velice snadno – jen to zkus, vleže na zádech zvednout napnuté nohy. Makačka, co? Jenomže pozor! Jak se začneš prohýbat v bedrech a tahat váhu nohou pomocí náhradních svalů bedrokyčlostehenních, pak pro tebe většina standardních cviků bude úplně na houby, dokonce škodlivá. Protože by se ti ještě víc prohloubila svalová nevyváženost neboli dysbalance. Každý den se tak místo chybně prováděných pokusů o sklapovačky raději zaměř na podsazování pánve, pohodlně, vleže – jak primitivní, ale jak účinné! Důležité je dbát na to, abys jen zbůhdarma nezatínala hýždě, ale abyses zatínáním břišáků snažila tu svou pánev klopit směrem k hrudníku. Připozvedávat. No, a to vlastně úplně stačí. Protože úplně nejlíp celé tvé tělo, včetně oněch kultovních "břišáků", perfektně procvičí vrcholné vzepjetí krásného milování. Hlavně pokud při něm nebudeš jen pasivně ležet, jako ta buchta.

Pekáč buchet coby skutečný cíl[edit]

Tak cvič, holka, ať nejsi hadratá. A nejlepším prostředkem proti anorektické vyzáblosti je... no přece pekáč buchet!

První pomoc proti vyzáblosti
Pekáč buchet!