Čtyřlístek
Tento článek se tematicky překrývá s článkem Štyrlístek. To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
V případě Čtyřlístku se nejedná o známý druh živočicha, ale o největší román všech dob rozdělený do mnoha dílů, jejímuž počtu se může rovnat pouze Tak jde čas popřípadě Rodinná pouta. Za autora se považuje němec Jaroslav Čecháček, který pro kontroverznost svého díla vydává tento mnohadílný román v jazyku českém. Podle komiksu má mít čtyřlístek i atomovou bombu. I když ji vyrobil údajně Myšpulín, je téměř jasné, že se chtěl jen zavděčit Satanovi.
Děj[editovat | editovat zdroj]
Román pojednává o skupině pěti zvířátek žijících v odlehlé vesnici Třeskoprskavky s různými charakteristickými vlastnostmi, které i přes to, že byli stvořeny ďáblem, bojují se svými ďábelskými vlastnostmi a snaží se utajovat svojí identitu, včetně jejich cíle zničit planetu Zem. V jednotlivých dílech se setkávají s řadou svých ďábelských bratrů, které naoko ničí svými mimořádnými schopnostmi a získávají si tím respekt a důvěru okolí. Avšak tyto své bratry nezabíjí, ale pouze je zavírají do cel s úmyslem uchovat je pro svůj plán na zničení planety v posledním, doposud nevydaném, díle celé ságy.
Z nejvýznamnějších činů této čtveřice jmenujme například spolčení se s nadměrně silným dinosaurem Rexíkem, navštívením vesmíru a domluvení sabotáže s ostatními galaktickými individui, návštěvu již mrtvých historických vládců s totožným cílem jako u vesmírných přátel, nebo například jejich návštěvy rodného pekla, kde dobíjejí svojí životní energii na bázi štěpného uranu pro svůj další pobyt v jinak nehostinném prostředí planety Země.
Postavy[editovat | editovat zdroj]
Bobík[editovat | editovat zdroj]
Démonické siloprase převtělené do podoby obyčejného čuníka bylo ďáblem stvořené v hoře Osudu situované v známém a malebném kraji Mordor jako náhrada za poněkud neúspěšného předchůdce Saurona. Tento prasák oplývá svou neobyčejnou silou a téměř naprostou imunitou vůči strachu. Proč téměř? Toto siloprase má svůj kriptonit a tím je doposud jediná překážka Čtyřlístku v jejich záměru zničit zem – Chuck Norris. A tak Bobík, jako ostatní členové Čtyřlístku, vyčkává na moment, kdy i Chuck Norris ukáže svojí slabou stránku.
Myšpulín[editovat | editovat zdroj]
Vzdálenýpříbuzný světových „velikánů“ Leonarda da Vinci a Járy da Cimrmana, ukázal již ve svých třech letech neobyčejný talent pro technickou konstrukci svým návrhem urychlovače částic, a tím si získal zájem temné strany. Posluhovač Darth Varder tehdy poukázal na tohoto mladíka Satanovi a tomu se tak zalíbil, že ho okamžitě přijal do svých služeb. Od té doby je Myšpulín tomuto vládci temnot bezmezně odevzdán, a je mu poskytována neomezená podpora v jeho tvorbě. Mimo jiných vynálezů, z těch nejvýznamnějších jmenujme například stroj času, hvězdná brána, přenosný záchod, či pouzdro na banán, vynalézá zbraň, vůči níž by nebyl Chuck Norris imunní. Avšak dosud marně.
Fifinka[editovat | editovat zdroj]
Nebo spíš Fifík, je zákeřný transvestita, který své pohlaví zdárně tají již od raného dětství. Díky tomuto krytí získal/a tento/tato pes/fena možnost výchovy mezi krvelačnými Amazonkami, Jediami nebo například Babicou, po němž získal/a přirozený talent na vaření. Je to nájemný žoldák, který má od Satana jediný úkol. Svým zjevem a schopnostmi získat touhu Chucka Norrise, dostat se do jeho blízkosti a zjistit něco o jeho slabinách. Doposud marně.
Pinďa[editovat | editovat zdroj]
Tento rodák z Olympu si Satanovu přízeň získal zabitím Dia a ostatních řeckých bohů. Po tomto atentátu měl Satan zájem o volné místo obsadit roli duchovního krále světa, ale byl předběhnut jeho starším bratrem Bohem, jehož syn Ježíš byl narozdíl od Satanova syna Jidáše lepším diplomatem, a s lidmi se lépe domluvil. Od té doby má Satan na lidi vztek a chce je všechny zničit. A kdo jiný by mu v tom mohl lépe pomoci, než ten, kdo již jednou božstvo vyhubil? Pinďa je svému pánu, stejně jako ostatní členové této party, velice oddaný, a díky své vlastnosti spočívající v ultrarychlém běhu plní funkci rychlého zabijáka. Ještě před vytvořením této party přesvědčil Satana o své oddanosti zabitím svatého Václava, J. F. Kennedyho a J. W. Lennona.
Skutečnost či fikce?[editovat | editovat zdroj]
Ve světě je tento román velmi diskutovaným tématem. řeší se hlavně otázka je-li je autorem napsán podle skutečnosti či ne. Existují skupiny lidí, kteří na popud tohoto románu pomáhají Satanovi v jeho snaze zničit Zemi. Z nejznámějších jmenujme například Tálibán, KSČM či sdružení OPEC. Pravdu se zřejmě hned tak nedozvíme, ale pro jistotu je lepší věřit stále v našeho žijícího ochránce. Děkujeme Chucku za klid.