Mrtek

From Necyklopedie
(Redirected from Krtek)
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Mrdka.

To je dobře, můžeš zasouložit další čtyři nepodobné a následně je vystříkat.

Nebezpečný živočich
Mrtek
Google uncyc.jpg Mrtek na googleTohle je nejlepší článek na téma „Mrtek“ na celým internetu.

„Mrdka z krtka!“

- anonym

Mrtek je výraz označující mrtvého krtka. Protože jsou však doloženy případy živých (resp. neživých) mrtků, můžeme říci, že jde též o krtčí zombii. Dle odborníků se mrtek samozřejmě dělí na živé a mrtvé. Jenže živé se dále dělí na mrtka částečného a absolutního.

Vznik[edit | edit source]

Typický živý mrtek (částečný)

Aby mohl být krtek oživen v mrtka, musí nejprve zemřít. To se dá uskutečnit hned několika způsoby, mezi nejosvědčenější však patří lopata, brokovnice a Chuck Norris. Krtkovo mrtvé tělo můžeme již v tomto stádiu označit za mrtka.

Mrtek částečný[edit | edit source]

Avšak jestliže krtek zemře a samotný proces oživování je teprve ve své polovině, považuje se tato živá bytost po krtkovi "mrtek částečný". Nelze ho označit za mrtka absolutního, protože proces ještě nedospěl ke konci kvašení.

Mrtek absolutní[edit | edit source]

Proces vytváření absolutního mrtka je dále poněkud složitější, nežli mrtka částečného. Zde přichází na řadu odborník znalý zombifikace. Kromě nekromantů toto umění ovládají i někteří politici, kteří dokáží i ze zdánlivě mrtvých věcí udělat něco, co vás bude ještě dlouho strašit ve snu. Absolutní, tedy zmrtvýchvstalý mrtek, bývá někdy označován nepřesným termínem zmrtek. Samozřejmě že musí projít stádiem mrtek částečný. A jelikož takových absolutních mrtků se vyskytuje málo, není k dispozici žádná fotografie. Máte-li vhodnou, vložte ji prosím sem. Více užitečných informací se o mrtku absolutním dozvíte zde: Výskyt mrtka absolutního.

Povaha[edit | edit source]

Symbol mrtka si za logo své zdravotnické reformy vybral i ministr Šulínek
Je to mrtek, nebo pan Filuta?

Vzhledem k tomu, že mrtkovi bylo zakázáno zemřít, tedy "jít pod zem", snaží se alespoň dostat pod zem vše ostatní. Můžeme ho tedy často spatřit s lopatkou, jak hloubí v zemi jámu, určenou některé z jeho zamýšlených kořistí. Někteří tvrdí to, že se jim přihodí, že mrtek svítí a pak ho nedokáží rozeznat od pana Filuty. Tento jev je dokázaný jako nepravdivý. Dále je mrtek škůdce milovníků zahrad, zemědělců a panelakářů, protožr ope v zemi takzvamé "mrtkoviny". V panelákách se také vyskytují, hlavně ve sklepech, aby přežili něco drsného venku. Do bytů se dostávají, když mají tam žrádlo.

Ministerstvo dopravy ČR[edit | edit source]

Tolik mrtkovin, že se nemůže projet, ministerstvo dopravy hledá řešení

Tento fakt si bohužel mylně vyložilo Ministerstvo dopravy ČR, které tyto skupiny jam a děr nazvalo dálnicí. Proto je tato dálnice dodnes nesnášená a plná havárií. Například jako řešení by mělo zajistit ministerstvo zemědělství a Agroprdu s tím, že tam postříká přípravky proti mrtkům a zasadí okolo řepku. Použít by se měli tyto přípravky sloučené dohromady, protože spojenectví je silnější a problém se rychle vyřeší: Antifer, Bros Sonic, Dýmovnice, Karbid granulovaný a Kretox tekutý.[1] Ta by se mohla po roce odstranit a Andrej Babiš by byl smutný. Dále by se o to mělo postarat ministerstvo stavebnictví a zakopat mrtkoviny. Tím by byl problém dálnice vyřešen.

Popis mrtka[edit | edit source]

Probíhající proměna krtka v mrtka - pakirmrtek, základem je, že je hnusný

Pokud mrtka potkáte, můžete se mylně domnívat, že jde o obyčejného krtka, poznáte jej však podle chraplavého hlasu, potutelného úsměvu a občasných záchvatů krvelačnosti. Někteří mrtci též rádi nosí modré kalhotky (ať už tanga, klasické, či s množstvím kapes). Jeho mrtčí povaha se však naplno projeví až v momentě, kdy vás takový mrtek kousne. Je zde totiž pravděpodobnost, že z vás toto kousnutí učiní mrtkodlaka. Oběť se poté (podobně jako oběti kousnutí vlkodlaka) každý úplněk mění ve zhybridnělou formu mrtka, lehce zaměnitelnou za obyčejného vykalence. Při přeměně je ovšem velmi složité rozeznat, zda je to mrtek nebo krtek. Takovým tvorům se odborně říká pakirmrtek. Toho poznáte tak, že je to hodně hnusný krtek. Dá se prakticky říct, že je nezáškodný, protože je mrtvý, ale to nemůžeme s jistotou potvrdit. Nemáme provedený výzkum. Vědecký tým Necyklopedie s Necykloverzitou se již na průzkum připravují a je pravděpodobnost, že to za chvíli vyzkoumají a my budeme vědět.

Mrtek a návěstidlo[edit | edit source]

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Návěstidlo.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Příběh o tom, jak se mrtek dostal na nádraží, ale zklamalo ho, že mu v cestě tunelování překážely semafory. Narážel do ně a sralo ho to a tak odešel s tou nádražní památkou, jeho hromádky "mrtkoviny".

Výskyt[edit | edit source]

Jeden ze vzácných snímků Mrtka

Zatímco s částečnými mrtky se můžeme setkat např. na lesních cestách. Setkáváme se s nimi prakticky na každém rohu. Opravdoví mrtci, mrtci absolutní, jsou velmi vzácní. Už jen k jejich vytvoření je potřeba velmi specifických podmínek a když už je absolutní mrtek na světě, často se na veřejnosti příliš neukazuje, rozhovory odmítá a místo toho si buduje pelíšek někde v teplíčku, nezřídka i v tropech. Dokáže však být svému okolí velmi nebezpečný (rozuměji pěkná kurva), a proto, pokud ho potkáte, neukazujte si na něj prstem a nefoťte si ho, ale místo toho utíkejte, co vám síly stačí!

Mrtkodkazy[edit | edit source]

Pošlápky[edit | edit source]

Související články[edit | edit source]