Pan Filuta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pan Filuta, když byl poprvé vyfotografován na palubě jedné nejmenované lodi. Snímek pochází asi z dvoutisícího osmistého devatenáctého tisíciletí a asi tak devět minut před totálním vybitím posádky.
Pan Filuta osobně.
Pan Filuta s Rimmerem, v němž našel jediného opravdového spojence za celou svou existenci.


„Co se stane zlobivým hošánkům, pane Filuto?“

- Arnold Jidáš Rimmer

„Strýček Arnie je usmaží zaživa vražedným pohledem.“

- Pan Filuta

Zrod pana Filuty[edit | edit source]

Pan Filuta je nejhorší noční můrou všech vesmírných mariňáků z přelomu třetího milionletí.

Zdá se, že je vzdáleným praprapotomkem Svatého tučňáka. Ti byli vždy proslulí svou dlouhověkostí. Pan Filuta od narození projevoval nadání pro telekinetické schopnosti, byly v něj proto vkládány velké naděje pro války s Microsoft Hotline. Brzy nato však nastala krvavá tučňáčí genocida a jen jediný z nich se zachránil skokem z okna. Ve jménu své rasy přísahal věčnou pomstu.

Boj pana Filuty[edit | edit source]

Již od dvoutisícího devítistého osmnáctého tisíciletí byl zaznamenán první útok malého tučňáka na všechny vesmírné lodě, které běžely pod Windowsy. Na Svatého Tučňáka se již zapomnělo, a tak se filutovy přepady setkávaly s nepochopením.

Pan Filuta se věnoval intenzivnímu tréninku mysli. Brzy dokázal hýbat na dálku se sekerami střední velikosti, propalovat dveře z lehké slitiny a usmrcovat nepřátele vražedným pohledem, kdy přes infraport zabudovaný ve svých očích vyslal do oběti smrtící virus. Již o jedno tisíciletí později se u vesmírných táboráků vyprávěly historky o zlovolném maňáskovi se zářícíma očima, který rabuje lodě a rebootuje v nich Linux.

Brzy byl vesmír vymýcen od většiny lodí s Windowsy. Předpokládáme, že se pan Filuta přiblížil i k lodi Červený trpaslík, ale zase se kvůli vysoké úrovni radiace stáhnul.

Skon pana Filuty[edit | edit source]

Red dwarf.jpg

Arnold Rimmer
Dave Lister
Kryton


Pan Filuta


Parodie na pana Filutu

Počátkem třetího milionletí zavítal na malou mrazivou planetku, kde vedla svůj výzkum doktorka Hildegard Lanstromová. Pan Filuta ji ušetřil, za což modifikovala jeho viry na holoviry, takže mohl napadat i windowsácké hologramy. Proslýchá se také, že k ní pocítil jistou náklonnost - přeci jenom, byl posledním svatým tučňákem ve vesmíru a potřeboval se množit - ale dříve než mohl Hildegardě dát své city najevo, tato zemřela a nezbylo jí než sdílet s panem Filutou holografický svět.

Oba dva se záhy uchýlili do stázových boxů, aby neplýtvali životní energií. Jednoho dne však tři rabiáti vniknuvší do vzkumného komplexu otevřeli box s Hildegardou, mezitím nakaženou holovirem, a chladnokrevně ji nechali provést neplatnou operaci a ukončit. Pan Filuta se teď moc zlobil a rozhodl se ničemníky vypátrat a zlikvidovat.

Ukázalo se, že tito tři balíci patřili k posádce Červeného trpaslíka, stejně jako hologram Rimmer, jenž byl zanechán na lodi. Mezi ním a zbytkem osazenstva vládly silné antipatie, čehož pan Filuta využil a udělal z hologramu svého spojence. Společně drželi posádku pět dní v karanténě, pak však zradily dveře (zámek byl windowsácký). Pan Filuta a Rimmer se je znažili nakazit trojským koněm, přičemž zranili jednoho androida série 4000, ale byli přemoženi antivirovým hardwarem. Pan Filuta, stejně jako svaté tučňáčstvo, zmizel z dějin.