Regál:Biologie

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Regál Biologie levá2.jpg
Regál Biologie pravá2.gif


Adium.png
Úvod
Biologie se zabývá vším živým. Kdyby nebylo nic živého, nebyli byste živí ani Vy. Už Archimédes si všiml, že delfíni nedýchají žábrami a proto se na nich dá vozit. Z pradávných zvířat se vyvynuli obratlovci, z nich člověk a z něho opice. Možná.
V přírodě vás může sežrat i váš oběd. Díky Necyklopedii a jejím institucím (VTN & Necykloverzita) dnes víme o přírodě všechno. Skoro všechno.

vyměnit  

Aktuality.png
  Článek měsíce únor
Želva putinožravá je druh želvy příbuzné kajmankám. Želva putinožravá je dravec. Má silné čelisti, kterými je schopna vyvinout sílu jako lev, tedy zhruba 4000 Newtonů. Samec této statné želvy váží zhruba 90 kilogramů, Samice 135 kilogramů. Tato želva je velmi těžká i na svou délku. Přesto je na želvu poměrně rychlá a dokáže se po souši pohybovat rychlostí 7 km/h. Ovšem loví tak, že si sedne před dvěře Putinova domu a číhá na okamžik, kdy Putin vyleze z domu a v té chvíli mu skousne nohu a silně zakroutí a Putinovi ukousne prst. Želva putinožravá vede velmi skrytý život a byla objevena teprve ve chvíli, kdy kousla Putina. Pro člověka je pouhým dívadlem neviditelná, protože je ultrafialová. Nevíme ani kolik jedinců tohoto druhu existuje a ani jestli je potřeba jí chránit. Člověk o její přítomnosti může tušit až ve chvíli, kdy na ní šlápne, či když ho kousne. Může ji také uslyšet je se pohybuje, či v bahně vidět její stopy. Známe však její vzhled, protože v dnešní době existují kamry schopné vidět ultrafialové světlo.

Více...

obratlit  

Dove peace.png
  Okénko obratlovců
Rudolph the Reindeer.jpg
  • Naši výzkumníci se momentálně zabývají výzkumem, který má ukázat, co je pravdy na zvěstech, že druh červenonosých sobů (jehož prvním zaznamenaným jedincem je sob Rudolf patřící Santa Klausovi) již brzy vytlačí své nečervenonosé příbuzné.

Chelys galactica 1.jpg
  • Pozornost Biologů VTN se obrátila do vesmíru! Nedávné výzkumy se týkaly především druhu známého jako Chelys galactica, jehož existenci nepřímo předpověděl již Jára Cimrman. Paradoxem je potvrzení faktu, že nejrychlejším tvorem ve vesmíru je skutečně želva.

  • Na dostizích v Pardubicích podal jeden ze závodníků stížnost na vítěze, že jel na dvounohém koni Efreetovi. Komise nyní posuzuje, jestli závodníkovi dvounohý kůň poskytuje nějakou nedovolenou výhodu. Podle rychlého průzkumu VTN je závodníkova jediná výhoda, že ušetřil za podkovy.


rozšlápnout  

Bee.png
  Okénko bezobratlých
  • Bulánek je na první pohled k nerozeznání od běžného polštáře, pokud nepočítáme kompletní obličej s očima, ústy i rypákem, dále pak i končetiny a zaručeně zbraň. Jestli ani tyto maličkosti nestačí k rozpoznání od polštáře, pak stačí jednoduchý test: lehnout si na něj. V případě, že vás uškrtí vašimi vlastními střevy, šlo o bulánka a zemřeli jste v zájmu vědy.

  • Oxymoron je druh hmyzu, který se živí předevím kyslíkem a blbostí. Jeho populace zažívá ohromného růstu s nástupem SMS a internetu. Příčiny tohoto faktu budou snad již brzy vyzkoumány a prošetřeny.

  • Necykloverzita obdržela anonymní zprávu, že nutkání k přípravě Vánočních oslav a tím pádem i předvánoční stres a jím způsobené sebevraždy způsobuje zatím neobjevený vir, pocházející z hvězdokupy Plejád. Co je na tom pravdy, nevíme.

  • Ropu možná tvoří výměšky zatím neobjevených bakterií, žijících hluboko pod zemí. I přes fakt jejich dosavadního neobjevení a pouze teoretické existence už tito titěrní tvorečkové dostali jméno - Ropokokus Hownodobrus.

opylovat  

Flower.png
  Svět botaniky
  • Čaj je opojný halucinogenní nápoj, rozlišovaný na mnoho druhů podle původu a barvy. Například čínský čaj způsobuje rudé vidění, zatímco taiwanský čaj má lahodnou antikomunistickou chuť. Kromě černých, zelených, bílých a žlutých čajů ale můžete v čajovnách dostat také nečaje. Čaj také inspiroval mnoho písem a může být i nebezpečný (zejména ten Cejlonský).

Leknin.jpg
  • Nejnovější květina na trhu je takzvaný leknín vanový, který může doma pěstovat každý vlastník vany, neboť dorůstá výšky maximálně 50cm. Vznikl v Japonsku jako výsledek genetického šlechtění. Nadále se plánuje leknínu vanovému vypěstovat oči, prý aby z místa svého pěstování také něco měl. Jeho cena se zatím pohybuje v rozmezí 100 - 150 USD.

  • Vlasy jsou druhem symbiotické traviny, využívající savce, především pak druh Homo sapiens, který si vlasy dokonce hýčká a pečuje o ně. Vešdlejším "produktem" symbiotického vztahu je větší prokrvování určitých částí hostitelova těla a tím způsobený rozvoj některých orgánů.

Kvetouci brambor.jpg
  • Na Mezinárodní zahradnické výstavě a veletrhu „Flora Holomóc“ získal v kategorii „nejkrásnější květ“ 1. místo lilek brambor.





Foto.png
  Obrázek na únor
archiv  

citovat  

Book3.png
  Citáty
„Pelichám, tedy jsem.“
- Strýček Fido

„Jé! Pojď sem, ty jsi krásný zvířátko! Takový hodňoučký a roztomiloučký! “

- Poslední slova před smrtí
archiv  

doplnit  

Plus.png
Chybějící články

sprasit  

AMSN icon.png
Redakce
O Regál Biologie se starají:
  • Ráďa - Boss, autor.
  • Vygoš - Spoluautor.
  • Ervín - Technická spolupráce a sem tam drobnost.

Na konec článků souvisejících s biologií můžete přidat šablonu {{Regál Biologie}} zobrazí se takto:

Flower.png Související informace obsahuje
Regál Biologie©


Text Regály Necyklopedie.jpg
Regaly_levy.jpg
Regaly_pravy.jpg

ZemědělstvíCestováníOsvětaLidé


BiologieDopravaMatematikaVědaZeměpis