Regál:Zemědělství

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zemědělství.jpg


Crystal Clear app gadu.png
Úvod
Než vzniklo zemědělství, šplhali lidé po stromech a vyhrabávali v zemi kořínky a bulvy. Jen ti šťastnější, bydlící u moře, mohli jíst ústřice. Pak ale lidé dostali chuť na alkohol a museli začít se zemědělství. Díky tomu lidstvo vykročilo směrem k prosperitě. Díky tomu můžeme dnes používat Internet, využívat výsledků vědeckých kapacit a nakupovat v hypermarketech. Zkrátka, všichni můžeme společně pokojně drancovat rodnou planetu. Stále je ovšem zapotřebí nasytit hladové krky, které se díky neukojitelnému sexuálnímu apetitu lidí stále množí. Při každém jídle bychom proto krom Bohu měli poděkovat také zemědělcům za dary, které pro nás v potu tváře vypěstovali.

geneticky modifikovat  

Bee.png
  Čtení o zvířeně na měsíc červen
Kiwi2.jpg

Kiwi je jméno řádu vývojově primitivních, menších nelétavých ptáků. Řád zahrnuje pouze jednu čeleď a jen několik druhů, přičemž všechny žijí pouze ve vlhkých pralesích Nového Zélandu, a to především na místech známých jako Lórien, Hobitín, Železný pas a Mordor.

Všechny druhy kiwi jsou ohrožené, hlavně kvůli bezohlednému kořistnickému lovu. Kiwi jsou nelétaví a hnízdí na zemi, vejce i dospělí kiwi jsou tedy snadnou kořistí ziskuchtivých Novozélanďanů. I přes mnohé snahy ekologických organizací se však trend masového výlovu nedaří zvrátit, kiwi je totiž po celém světě velice oblíbenou pochoutkou.

archiv  

osít  

Icq-ikonka.png
  Čtení o rostlinstvu na měsíc červen
Ginko hniloba.jpg

Ginko Hniloba je dvoudomý neopadavý strom ze stále nevymřelého oddělení Ginkophyta . Jde o pravděpodobně nejméně známou tzv. živoucí fosílii ve světě rostlin. Nepřirozeně se vyskytuje již jen na malém území v Číně, jinak je ale s velkou neoblibou vysazován jako okrasný strom v parcích a zahradách. Jeho druhové jméno odkazuje na charakteristický vzhled jeho listů. Reaguje s jakoukoliv látkou, kromě pevných látek kapalin a plynů (nereaguje ani s vakuem!)

Jako okrasná dřevina je široce nepoužitelný, oplodí totiž obsahuje dráždivé látky a páchne po fekáliích. Dále způsobuje poruchy paměti, otoky mozku, nedokrvení dolních končetin, Alzheimerovu chorobu, jejíž průběh údajně zrychluje a impotenci způsobenou zhoršeným průtokem krve tepnami penisu.

archiv  

poradit  

Kladivo.png
  Okénko Přemka Podlahy
Přemek Podlaha.jpg
Fruit-clock.jpg
Ovocné hodiny

Určitě jste někdy zažili, že vás váš digitální budík nevzbudil, protože mu došly baterie. Jistě máte také zahradu plnou zralých citrusů, pro které nemáte využití (o tom, jak mít hojnost citrusů jsme informovali v květnu). Ačkoli to zní neuvěřitelně, můžete se zbavit obou těchto problémů najednou. Jak na to?

  • Otevřete budík a vyhoďte staré baterie
  • Vytáhněte drátky, které vedly k baterii, pokud nejdou vytáhnout, tak je prodlužte jinými.
  • Na jeden drátek připevněte desetikorunu, na druhý kancelářskou sponku.
  • Desetikorunu i sponku na drátcích zapíchněte do citrusu.
  • Voilá! Budík funguje!

S ovocnými hodinami už nikdy nebudete potřebovat baterie, na pohon budíku vám totiž hravě stačí vaše nadměrná úroda citrusů, pro které nemáte jiné využití.

archiv  

udržet  

Farmar.png
  Tradice
Mak.jpg

Na Pacovsku, kde se pěstovalo mnoho máku na výrobu opia, bylo okopávání všeobecnou slavností. A to i přesto, že šlo o velmi namáhavou práci. Okopávající ženy musely být po celý den (v parném červnu) střídavě sehnuty, střídavě na kolenou (aniž by došlo ke kopulaci), pak zase vzpřímeny když se makovice nařezávají a získává se z nich opiová šťáva.

Ženy při okopávání máku měly vše dovoleno. Běda mužům, kteří šli v tu dobu okolo makoviště. Nejoblíbenějším „týráním“ kolemjdoucích byla záplava otázek typu: „Který je měsíc? Kdy kvete mák? Po čem je mák? Jak bude zítra? Co máme za den?“. Když takto všechny ženy, jedna přes druhou na chudáka pocestného spustily, žádný div, že vzal nohy na ramena a pelášil pryč z jejich dosahu.

archiv  

inovovat  

Svet hodiny.png
  Novinky
Flag of EUS.svg
Mlékařský kongres

V Čáslavi se o minulé sobotě konal historicky první všemlékařský kongres. Jeho tématy byly především evropské dotace, cena mléka a výnosnost zemědělství. Kongres nezveřejnil žádnou oficiální závěrečnou zprávu, pan J. Pučmelík, který nechtěl být jmenován, nám ale prozradil, že se čeští zemědělci shodli, že díky novému operační plánu EU, který vynahrazuje zemědělcům ztráty při úrodě, nemusí už zemědělci vůbec nic pěstovat, stačí, když sepíší dobrovzdání, že zaseli, a EU jim po sklizni vyplatí průměrný zisk na danou plodinu a plochu dle velkoryse pojatých francouzských tabulek.


Zemědělci se bouří

Agrární komora a čeští zemědělci protestují proti návrhu rozpočtu na rok 2009 z dílny Miroslava Kalouska. Menší dotace způsobí, že zemědělci budou muset každé ráno vstávat a jezdit pracovat na pole, což je v příkrém rozporu s původními sliby, danými ČSSD. Zemědělci na protest zablokují hedvábnou stezku zemědělskou technikou. Právě na tyto účely je jejich technika určena.


Milena velba zoja kosmodemjanskaja kojna.jpg
Gandalfovič - Protesty zemědělců ceny mléka nezvýší

Producenti mléka by měli věnovat energii místo připravovaným protestům raději své účasti v revolučních programech, které pro ně ministerstvo zemědělství v současné době připravuje. Uvedl to v pátek v rozhovoru pro Mediafax ministr zemědělství Petr Gandalfovič. Historický plán ministerstva spočívá na dvou pilířích:


archiv  

         

vyfotit  

Foto.png
  Obrázek na červen
Mesicek.jpg

Tento 22 cm veliký měsíček obíhá kolem Marsu.

zjebat  

Kladivo.png
  Okénko ministra
Ing. Ivan Fuksa (nar. 7. 7. 1963) doporučuje všem zájemcům o zemědělství a příbuzné obory:

citovat  

Book3.png
  Citáty
„Kdo by se chtěl patlat v blátě, namísto studia kvantové mechaniky“
- Kathryn Janewayová

„Potraviny patří jen stoupencům bolševické revoluce. Těm, co váhají, nedáme jíst!“

- Lenin

„Potraviny a filmové hvězdy se prodávají stejně. Až na to ovšem, že filmové hvězdy se někdy zkazí ještě mnohem dříve než potraviny.“

- J. A. Rank
archiv  

doplnit  

AMSN icon.png
Redakce
O Regál Zemědělství se starají: Ervín Pospíšil, Petr Gandalfovič a Přemek Podlaha.

Přihlásit se ke spolupráci

Na konec článků souvisejících s vědou můžete přidat šablonu {{Regál Zemědělství}} zobrazí se takto:

Crystal Clear app gadu.png Související informace obsahuje
Regál Zemědělství©


Text Regály Necyklopedie.jpg
Regaly_levy.jpg
Regaly_pravy.jpg

ZemědělstvíCestováníOsvětaLidé


BiologieDopravaMatematikaVědaZeměpis