Ginko Hniloba

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Někteří odvážlivci se ginko hnilobu pokusili prodávat jako medikament, ale sami byli pod jejím vlivem a tak udělali překlep.

Ginko Hniloba je dvoudomý neopadavý strom ze stále nevymřelého oddělení Ginkophyta . Jde o pravděpodobně nejméně známou tzv. živoucí fosílii ve světě rostlin. Nepřirozeně se vyskytuje již jen na malém území v Číně, jinak je ale s velkou neoblibou vysazován jako okrasný strom v parcích a zahradách. Jeho druhové jméno odkazuje na charakteristický vzhled jeho listů. Reaguje s jakoukoliv látkou, kromě pevných látek, kapalin a plynů (nereaguje ani s vakuem!)

Využití[edit | edit source]

Jako okrasná dřevina je široce nepoužitelný .

Auto napadené Ginko Hnilobou.
Značka aut odolných vůči Ginko Hnilobě.

Charakteristika[edit | edit source]

Oplodí obsahuje dráždivé látky a páchne po fekáliích.

Účinky[edit | edit source]

Droga zužuje cévy, užívá se pro náhlé příhody mozkové, pro infarkt myokardu i pro poškození buněk vznikajícího při degenerativních nemocech spojených se stářím.

Dále způsobuje poruchy paměti, otoky mozku, nedokrvení dolních končetin, Alzheimerovu chorobu, jejíž průběh údajně zrychluje, impotenci způsobenou zhoršeným průtokem krve tepnami penisu. Mezi další blahodárné účinky patří chronické pískání v uších a chronické závrati. Podle studie z roku 2008 je však zcela neúčinný při zrychlení průběhu Alzheimerovy choroby.

Aplikace[edit | edit source]

Flower.png Související informace obsahuje
Regál Biologie©

Podává se buď ve formě klystýru a nebo jako čípky pro svůj fekální charakter. Ale vzhledem k tomu, že v listech je obsaženo poměrně malé množství účinných látek, používají se komerčně připravované výrobky, v nichž je obsah účinných látek zvýšen až na padesátinásobek oproti přírodnímu materiálu.

Samotné plody jsou po komerční stránce nejzajímavější. Podle předběžných propočtů by intenzita jejich puchu mohla zastínit i pořádný tah z hloubi jícnu, jakému se těší někteří naši spoluopičané. Žvýkačkové koncerny již daly najevo svůj zájem. Odborníci jsou však skeptičtí. "Je to vytloukání klínu klínem." nechal se slyšet předseda sdružení Český smrad z huby Karel Marks. Není prý zcela jasné, jakou metodou bude zneškodněn případný nový smrad, pokud ten starý bude eliminován.