29. únor
Pahýl | Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něj alespoň něco málo dozvěděli. |
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo 29. únor na české Wikipedii. |
29. únor (zkráceně 29.2., anglicky 2/29) je datum, které v moravském kalendáři nenajdete. 29. únor nastává vždy 29. den v únoru, tedy pokud není 1. března. Většinou má totiž únor jenom 28 dní, což mu strašně vadí a závidí ostatním měsícům, které mají 30 nebo dokonce 31 dní. Občas se tedy pokouší svým sousedům, lednu a březnu nějaký den uzmout, doslova ukrást a nezaslouženě tak přijít k jednomu dni navíc. Mít aspoň těch 29 dní! (Všimněte si že 29 je prvočíslo; 2 ostatně také.)
Tato snaha získat něco na úkor bohatých je obzvláště sympatická poslancům českého parlamentu (zvláště těm z ČSSD a KSČM), kteří by rádi jako Jánošík bohatým brali a chudým dávali (a něco si také nechali pro sebe). Vzhledem k tomu, že jednorázovou změnu počtu dní v měsíci neschválila Evropská unie (…všechno reguluje a do všeho strká nos!), snaží se prosadit, aby 29. únor byl vyhlášen jako Mezinárodní den závisti. Tato snaha však naráží na námitku, že 29. únor je jen jednou za 4 roky a mezinárodní den závisti by měl být častěji.
Z kalendáře Necyklopedie:
|
Lidé narození 29. února[editovat | editovat zdroj]
Lidé, kteří se narodili 29. února, mají ve společnosti zvláštní postavení. Díky tomu, že se jejich narozeniny opakují každé čtyři roky, trvá jejich mládí i přes 100 let našeho života! Každý jejich rok je dlouhý jako naše 4, a tak déle zůstávají dětmi, do práce můžou, až když jim je 15 let (tedy když je běžnému člověkovi 60 let a blíží se již zaslouženému odpočinku). Kdo by to nechtěl taky? Má to však i své nevýhody: chlastat smí až po 72 letech. Jsou také přítěží pro rodiče, starat se o dítě dlouhých 60 let nepřežije každý.