Kapacitor

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Princip a účel[edit | edit source]

Kapacitor je zařízení, které funguje jako zajímavý dekorativní voltmetr s obrázkem plamenů či draka. Kupují si ho zpravidla mladí majitelé vozů Škoda Favorit, kteří mají (důsledkem levných náhradních dílů) zbytečných 2000  na vyhození a zbytečné prázdné místo v kufru svého automobilu.

Na levnějších kusech není vyobrazen drak, ale pouze plameny.

Podle některých lidí (zejména prodejců levného auto HiFi z Polska a Vietnamu) nestačí na pokrytí proudových rázů hudby v automobilu ani startovací proud autobaterie (asi 500 A, tj. asi jako čtyři rychlovarné konvice). Z tohoto důvodu a z důvodu vlastního obohacení vymysleli vergl, který nazvali kapacitor.

Tento vergl podle polských a asijských prodejců silně zhutní basy vašeho car audia a prodlouží životnost vaší autobaterie (prodloužení životnosti baterie dosahuje tak, že podpálí automobil dříve než by došlo k běžnému konci její životnosti).

Foto pořízeno v USA poblíž kanadských hranic. Dle některých dohadů vidíme na fotce dva mladíky řešící vybitou autobaterii, daleko pravděpodobněji však šlo o menšinu z ČR, která se pokoušela důmyslně ukrást kapacitor.

Poptávka[edit | edit source]

Kapacitor si můžete nejčastěji zakoupit na serverech jako Aukro, pro příklad uvedu skutečnou korespondenci s jedním z prodejců - firmou Audion - při nákupu zesilovače do auta:

Dobrý den,

měl bych vážný zájem o Vámi nabízený čtyřkanálový zesilovač Audion. Chtěl bych se zeptat, jaké má opravdové výkonové parametry (RMS) a je-li možné osobní vyzkoušení a převzetí na adrese Vaší firmy v Praze.

S pozdravem

XY


Vážený pan XY,

zesilovač my mít ve skladě a my můžeme odeslat ihned. Nechápat co vy za problém, co vám se nezdá. Vy přečíst že vy máte 14 dní na odzkoušení a v případě problém vy zaslat zpět. Vy nemuset nic zkoušet až v Praze, my rádi podmínky dodržet a poslat. Poštovné OK.

S pozdravem

/nejmenovaný pisatel z firmy audion/

Nejčastější problémy při stavbě auto HiFi[edit | edit source]

Mezi nejčastější problémy kapacitorů a auto HiFi obecně patří například ohluchnutí, mentální postižení (někdy však nebývá důsledkem, ale příčinou), vybití baterie, vybití oken hlasitou hudbou a vybití oken romskými spoluobčany, kterým se váleček s blikajícími čísly a drakem neobyčejně líbí. Dalším problémem může být i již zmíněý požár elektroinstalace.