Nothing

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Nic.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

nOTHING je moderní pokročilý programovací jazyk, jehož existence podléhá přísnému utajení. Spekulace, že ani jeho hlavní vývojář REFAKTORIZOVÁNO neví, co všechno umí, se podle našich zdrojů zakládají na pravdě. Předpokládá se, že dokáže dělit nulou, ovšem tuto funkci dosud nikdo nevyzkoušel. Jako základ jazyka byl údajně použit jazyk BrainFuck, který se těšil veliké oblibě.

nOTHING je ještě blíž hardwaru než jazyk C, přesto však umí všechny potřebné funkce. Jeho pokrokovost dokládá verze 4, která oficiálně nefunguje (ale je známo co umí a jak to dělá). Poslední fungující verze nothingu byla verze 2.2, která ale uměla prd. Už je ale ve vývoji verze 5, kterou si objednala sovětská armáda jako alternativu zápaďáckého C Sharp (C#), který měl vyhladit všechny linuxáky. Proto verze 5 nese kódové označení окно выключатель (v češtině „rozbíječ oken“). Velkou výhodou nOTHINGu je, že jeho knihovny jsou tak malé, že se vlezou do jednoho děrného štítku; proto může být kterákoli ruská raketa či balistická střela vybavena nOTHINGem (společně s jádrem linux 0.001 alpha), což je obrovská výhoda oproti jazyku C Sharp (C#), který vyžaduje běh Windows a tisíce dalších píčovin a knihoven.

Verze nOTHINGu podle oficiálního znění jeho autora[editovat | editovat zdroj]

nOTHING 1.0
nOTHING byl mým prvním programovacím jazykem. Při jeho návrhu jsem se nechal silně inspirovat programovacím jazykem Brainfuck. Původní interpret pro Windows byl napsán v jazyce Java, v únoru 2014 byl vytvořen nový interpret v C++, pojmenovaný Intrept-err.


nOTHING 2.0
nOTHING 2 byl pro změnu inspirován bytekódem Javy (původně se mělo jednat o kompilovaný jazyk, ale nikdy jsem se nedostal k tvorbě překladače). Interpret této verze se nazýval n2vm. Tato verze obsahovala mnoho chyb a nebyla plně kompatibilní ani s upravenou specifikací, což jen urychlylo vydání verze 2.1.


nOTHING 2.1
nOTHING 2.1 přinesl opravu mnoha chyb a hlavně rozdělení původního virtuálního stroje na dvě části: samotné VM (n21shvm, libvoid.so), které mělo za úkol reagovat na uživatele a načítat programy, a podpůrnou knihovnu (libnothing21.so), která načtené programy vykonávala. Toto umožnilo spuštění stejné verze nOTHINGu jak přímo, tak přes vzdálený server bez větších úprav kódu. Další novinkou byla již částečně zmíněná integrace do projektu Nightmare Server pomocí pluginu Void (libvoid.so). Reakce na uživatele ovšem byly až příliš silné a po několika incidentech byla vydána opravná verze.


nOTHING 2.2
nOTHING 2.2 (libnothing22.so) je poslední vydanou verzí nOTHING. Opravuje pouze nepříjemný bug, kdy podpůrná knihovna nevyužívala pro načtení vstupu z klávesnice funkci VM, ale přímo funkci scanf() ze standardtní knihovny, takže na vstup se čekalo v serverové konzoli a také ještě nepříjemnější chybu, při které nOTHING vyhodnotil špatně zformátovaný bytekód jako pokus o ukončení a v sebeobraně ukončil uživatele.


nOTHING 3.0
Třetí hlavní verze nOTHINGu měla přinést možnost spouštění nových procesů v rámci kódu, načítání externích knihoven a mnoho dalších funkcí. V září 2014 byl vývoj specifikace pozastaven, o měsíc později pak zcela ukončen.


nOTHING 4.0
Zatím předposlední verze nOTHINGu, která dopadla stejně jako ta třetí. Původně měla nabídnout multitasking, meziprocesovou komunikaci, dynamické načítání knihoven, sebepopisující knihovny (důležité pro kompilátor), grafický výstup, emulátor nOTHING 2.1 (n21forn4 za použití knihovny compat.lib) a mnoho dalších. Jediná část, která byla alespoň částečně implementována, byla knihovna compat.lib.


nOTHING 5.0
Z důvodu utajení ruských tajných zbraňových systémů mi byla vymazána paměť, a tak o této verzi už nic nevím…


Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpC++DebuggerJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti