WWW

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bullfinch (51093556917).jpg

Kompletní pahýl Tento článek je sice krátký, ale dozvíte se z něho vše. Nemá smysl, abyste o dané problematice sháněli jinde další informace. Nenajdete je.

WWW je historické označení pro Internet ještě z doby, kdy tato světová síť sloužila svému původnímu, bohulibému účelu. Bohužel, ani s postupem času se nepodařilo tuto archaickou zkratku úplně vymítit a nahradit novodobou variantou web. Zlí jazykové tvrdí [zdroj?]­, že za to může arachnofobická lobby.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Při vzniku celosvětové informační dálnice se akademici soustředili hlavně na technikálie, což je typický vědátorský přístup, který je dnes, Pambů zaplať za ty dary, na ústupu. Tehdy totiž zakládající organizace trestuhodně podcenila marketingovou stránku věci a nechala si investory nadiktovat všechny ty netechnické termity.

Kontroverze[editovat | editovat zdroj]

Největším ze sponzorů nově vznikající sítě byla americká společnost Kleenex, výrobce papírových kapesníků. Tato korporace platila počítače, kabely, výkopy, výplaty, ba i svačiny. Akademici, slepí ve své spasitelské mánii neměli ani nejmenší tušení, že společnost Kleenex již dávno před prvním slavnostním výkopem a natažením dvoužilového kabelu pro telegraf uzavřela pakt o spolupráci se státem placenou paramilitární skupinou MRD. Což není zkratka pro Moravské Ropné Doly, ale pro Mankind Replication Deal.

Organizace MRD měla vždy za cíl a hlavní poslání prevenci rakoviny prostaty a varlat v civilizovaném světě (ve třetím světě toto nebyl historicky takový problém díky nedostatku potravin) prostřednictvím šíření vzdělávání mladistvích v oblasti lidské anatomie. MRD zprostředkovával tyto znalosti již před internetem, tedy analogově, a to za pomoci barevných tištěných časopisů. Distribuce znalostí sice probíhala mnohem pomaleji, ale lidé si časopisy půjčovali, časopisy šly z ruky do ruky a nakonec skončily ve sběrně druhotných surovin nebo ve výrobně tepla.

Internet sice postrádá takový ten lidský kontakt, ale distribuce je okamžitá a s vynálezem globálního oteplování pozbyla i energetická vítěžnost znečištěných časopisů na relevanci. Básník by řekl, že internet podtrhl časopisům, ted tradičnímu médiu, obrazně řečeno štokrle. Kleenex si pomocí této investice zajistil odbyt na mnoho let dopředu.

Protože se ale internet záhy zaplevelil různým bordelem, politickou reklamou, videi s koťátky a snůškou lživých informací, bylo třeba řešit urgentnější záležitosti. Původní úmysl mobilizovat španělskou inkvizici, která měla s čistkami velké zkušenosti, narazil na fakt, že většina inkvizitorů jsou vetchozrací jedinci a zápal pro plamenné procesy je již dávno ten tam.

Když se krátce po zveřejnění prvního obsahu proflákl i obsah zkratky, tj. Watch, Wank & Wipe (česky sleduj, bloumej a setři, nebo tak nějak), vědecká obec to nechala být s tím, že to nějak vyhnije. Dnes již víme, že se tomu tak nestalo. Pozitivní zprávou ovšem je, že si většina lidí myslí, že se jedná o zkratku World Wide Web. Spin doktoři tedy vykonali kus dobré práce.


Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AbakusAcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODBIOSEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVistaRay Tracing
Programování: BrainfuckC SharpC++DebuggerJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti