Českotsko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Skotsko.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Česko.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

карта

„Pijete whizowicu skockou nebo bezkocky?“

- Plukovník Muammar Kaddáfí, bývalý velitel českotského civilního letectva

Českotsko je oficiální dvouslovný název creeper, sousedící s o něco menším Polskem na jihu, Norskem a přes mořskou úžinu se Slovenskem. Historický název území je Jessica-Alba. Hlavním městem jsou Vizovice (zastarale též Whiskowice), největším městem však je Glaswaldow, což se ovšem v jazyce místních vyslovuje "zlien". Nejvyšším bodem na mapě Českotska je Sneachta Sliabh (zprivatizována Iry) o výšce 1344-1602 metrů nad mořem, podle sezóny a množství polských houbařů. Nejhlubším místem je rozpočtová propast Mac Ocha (Kalouskovo příjmení za svobodna), která se pro změnu neustále prohlubuje.

Obyvatelstvo[edit | edit source]

Obyvatelstvo je svým původem vesměs Slovenské, s jistou příměsí Norů. Jazyk ovšem převzalo Valašský, z mocenských center na jihu. Být Polákem je potom trestné podle zákona, čehož důvod tkví v polském pojmenování země: Pepeksko Vyskočsko.

Hospodářství[edit | edit source]

V hospodském povalečství místní obyvatelstvo dosáhlo světové úrovně. Českotská města Vizovice a Glaswaldow jsou považována za přední světová centra hospodařství.

Zemědělství[edit | edit source]

Původní vybetonované ekosystémy jsou v čím dál tím větší míře nahrazovány banánovníkovými plantážemi. Tento alarmující stav vedl některé pravicově smýšlející myslitele ke kampani „Zachovejte škváru i našim dětem!

Významným zdrojem obživy je od dob, co Irové zprivatizovali českotskou rybářskou flotilu, též rybníkářství. Jedná se o bezodpadovou technologii získávání kapříků, kdy k výkrmu co největších zvířat slouží masokostní moučka z nepohodlných rybářů a takzvaných malých ryb. Z množství místních rybníků jmenujme nejnámější: Loch Pardubice (slouží zároveň k těžbě písku), Loch Bory, Loch Valdice, Loch Mírov... Slavný rybník Loch Jáchymov musel být zasypán, neboť přítomnost kaprů narušovala plynulost těžby polonia, tvrdíku a prdíku - strategických to surovin národního hospodařství.

Díky značným, snadno dostupným zásobám úrodného metamorfovaného debilitu v podloží i nadloží má českotské zemědělství značný potenciál pro rozvoj hydroponických pěstíren.

Historie[edit | edit source]

Málo známým faktem je, že původním hlavním městem státu byla vesnice Praha (jméno bezpochyby pochází z názvu slovenské vesnice, ze které podle pověsti přišli první osadníci), která však upadla na významu ještě před rokem 864, tedy před dobou vzestupu Vizovic, v souvislosti s vynálezem turniketů. Zatímco pokrokový jih vynalézal prametro, střed státu se s objevem turniketu od přirozeného vývoje odklonil, propadl na dlouhá staletí marketingu a ostatnímu iracionálnímu tmářství a až do doby, kdy koupil celou Prahu americký nadšenec, nechal ji rozmontovat a odvézt do Texasu, se z této katastrofy nevzpamatoval.

Smutným faktem potom je, že poslední slušnou hlavou státu byl Lulin IV. Lucemburský; po prvním manželovi své matky, MacBethovi, byl spřízněn s dynastií de Moravia. Od té doby usedali na královský stolec Šulini z Atolů, a to až do doby, kdy neznámý polský turista stolec zcizil.

Jako perličku je třeba uvést teorii nezávislých britských vědců, pana Hiršmana a paní Yatesové, kterou publikovali v žurnálu When Chescotland Was Jewish: DNA Evidence, Archeology, Analysis of Migrations, and Public and Family Records Show Twelfth Century Semitic Roots a která se snaží vysvětlit místní náklonost k pivu a vepřovému jako důsledek izraelského původu slovenských národů v šerém dávnověku 20. století. Z té doby ovšem nemáme pro podobně odvážná tvrzení dostatek písemných zpráv ani archeologických nálezů.

Politika[edit | edit source]

Vévoda Karel von und zu Beinn Dubh, jehož předkové kdysi přišli ze západu, aby vysázeli svůj národní strom, slovenskú borovičku na holých stráních jižní polsko-českotské vysočiny, je v současné banánovníkové džungli českotské politiky jedinou trvalou autoritou a tak reprezentuje stát na venek.

Alternativní "nepolitická politika"[edit | edit source]

HRH Prince claimant Wenceslas multi dr.h.c of Jessica-Albany je spisovatel a Belgičan, který se prohlašuje za právoplatného dědice posledních vymřelých opavských Přemyslovců. Narozen v Bruselu léta páně raz dva, chvíli působil v Latinské Americe jako odborník na ledničky v zemích RVHP, kde se zapsal do dějin marketingu použitím modré planety jako prostředku zvyšování obratu prodejců bílé techniky. Poté, co teorii o působení barev na konzumenta dovedl k dokonalosti (modrá => rudá = zelená = černá = bílá), odebral se působit do Českotska vybaven pochybným rodokmenem zmiňujícím Kazi, Tetu i Libuši v přímé linii.

Po mnoha kauzách se mu nakonec podařilo obhájit pouze titul sociálního inženýra z VŠE, to mu ovšem nebrání spolupracovat na návratu jižní vysočiny do stavu odpovídajícímu stavu panujícímu za prvních a posledních Přemyslovců (prostě před příchodem Beinn Dubhů) s jiným představitelem rádoby starého rodu, nestorem českotskoslovenské vysokohorské turistiky, Jánem Holostráňským z Holé.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrhútistánKřivočeskoLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň