Jaromír Soukup

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jaromír Soukup
Biografické informace
Pohlaví

muž

Diagnóza EGO gargantuovských rozměrů, moderátorský komplex
Narození

22. února 1969, Mariánské Lázně

Úmrtí

bude upřesněno dle vysílacího času pořadu Pohřeb Jaromíra Soukupa

Rodina

moderování (životní láska)

Děti

3 (Kino Barrandov, Barrandov Plus, Barrandov News)

Národnost

Barrandovská

Tituly

Generální Ředitel, PAN moderátor, Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit

Přezdívka

ten týpek z Barrandova, ten co u něj byl Ovčáček s fíkusem, Ještě jeden pořad...

Povolání

generální ředitel TV Barrandov, „moderátor“, hlásná trouba Miloše Zemana, premiér a model

Zajímavosti
1

V ČT se věří, že i pouhé vyslovení jeho jména, ho může přivolat a přinést strašlivé neštěstí všem veřejnoprávním institucím v okruhu 3 km.

2

V roce 2018 vyměnil svou vtipnost za možnost moderovat „zábavné“ pořady

Jaromír Soukup (* 22. února 1969 Mariánské Lázně) je barrandovský miliardář, mediální magnát, „moderátor“ a zapřísáhlý nepřítel novinářské žumpy z ČT a bakalových médií.

Život a dílo[edit]

Po získání doktorátu na University of Moderatoring v roce 1993, založil mediální agenturu Médea, jako prostředek sebeprezentace. Jelikož však pouhá péče o jeho ego nebyla zisková (a z něčeho se účty platit musí) začal nabízet mediální služby i jiným subjektům.

V roce 2006 aktivně podporoval Stranu Zelených, nechvalně známé uskupení sluníček, havloidů, dobroserů, biomasy a jiné chamratě. On sám však své působení později vysvětloval, jako důmyslnou rozvratnou činnost v týlu nepřítele. Pro toto tvrzení pak svědčí zejména následný rozpad a úpadek strany. 

Soukup nicméně neusnul na vavřínech a ve své činnosti úspěšně pokračoval:

 • Podpora Demokratické strany Zelených (2009) = drtivá porážka strany a její rozpad
 • Propagace a podpora Věcí Veřejných (2010) = úpadek strany a její rozpad
 • Podpora Jana Fischera (2012) = nečekaná prohra v 1. kole prezidentské volby a jeho rozpad

Až po vítězství Miloše Zemana ve výše zmíněné prezidentské volbě, bylo odhaleno, že se nejednalo o pouhou sérií lemplovských rozhodnutí, ale naopak o promyšlený plán oslabení a likvidace Zemanových nepřátel.

Spolupráce s prezidentem[edit]

Po svém vítězství a korunovaci se Miloš I. Zeman svému věrnému vazalovi za jeho služby bohatě odměnil. Soukup obdržel darem území Barrandova i s televizí, titul Generálního Ředitele, výhradní právo na televizní prezentaci Zemanových názorů, stálé místo v Tajné radě (spolu s Mynářem, Nejedlým, Ovčáčkem a tím Číňanem, co se pak ztratil) a výsadu políbit Zemanovu hůl.

Díky štědrosti lenního pána si mohl Soukup konečně plnit své dávné sny. Hned jak TV Barrandov převzal, začal s vysíláním pořadu Týden s prezidentem, ve kterém čtvrtek co čtvrtek zamyšleně přikyvuje Zemanovým názorům a provádí ušlechtilý rektální alpinismus do prezidentského análu.

Tisíc a jeden pořad Jaromíra Soukupa[edit]

Vlivem nesmírné divácké úspěšnosti tohoto pořadu narostlo jeho ego do takových rozměrů, že už nebylo dále ukojitelné a začalo požírat sebe sama. Ve snaze odvrátit nebezpečí strašlivého konce, začal, na radu svých lékařů, přidávat další pořady vyživující jeho pocit důležitosti. (V tomto ohledu možná již brzy držitel Guinessova rekordu.)

K Týdnu s prezidentem proto brzy přibyly:

 • Jaromír Soukup LIVE
 • Instinkty Jaromíra Soukupa,
 • Duel Jaromíra Soukupa 
 • Aréna Jaromíra Soukupa
 • Kauzy Jaromíra Soukupa
 • Týden podle Jaromíra Soukupa,
 •  Interview Jaromíra Soukupa 
 • Moje zprávy (Jaromíra Soukupa)

Ačkoli jeho schopnost moderovat je více než chabá a dle tzv. Soukupova zákona (přijatého Poslaneckou sněmovnou v roce 2012) musí být před každým jeho pořadem umístěno varování Ministerstva kultury před rizikem rakoviny očí a dobrého vkusu, je jisté, že tento výčet není zdaleka konečný.

Druhé volební období Miloše Zemana a tažení proti ČT[edit]

V roce 2017 začalo být zřejmé, že prezidentské volby nejsou tak vzdálené jak se v roce 2012 zdálo, a tak bylo, po konzultaci s hradními nekromanty, rozhodnuto, že Miloš Zeman bude svůj úřad obhajovat. Tajná rada začala ihned s přípravou na kampaň a právě Soukup byl pověřen přípravou její televizní části.

Znásobil proto počet servilních otázek kladených v Týdnu s prezidentem, nařídil přidat alespoň jednu pozitivní zmínku o Zemanovi do každého pořadu a do „diskuzí“ začal zvát výhradně spojence a přisluhovače svého pána.

Jak kampaň nabírala na intenzitě, začali se do jeho bohulibé činnosti opírat presstituti z novinářské žumpy, bakalovských médií a havloidní ČT. Kalouskova pakáž ho obviňovala z porušování zásad nestrannosti a jiných hovadin. Tuto urážku si Soukup zapamatoval, ale aby jim zavřel hubu, rozhodl se zvát i prezidentovy protikandidáty. Jelikož se však kvalita jeho pořadů pohybovala pod měřitelnou hodnotou, vzniklo v této době mnoho bizárního obsahu. Symbolem tohoto šíleného období tak už navždy zůstane Jiří Ovčáček s fíkusem.

A tak, za přispění Jaromíra Soukupa, zastavování uprchlíků a ochrany dolních 10 milionů, Miloš I. Zeman svůj úřad, k hluboké úlevě členů Tajné rady, obhájil. Za znovu projevenou věrnost, i v časech nejhorších, povýšil prezident Soukupa do Lidové komise pro potírání novinářské pakáže. S prezidentským požehnáním tak Soukup konečně vyrazil na svaté tažení proti ČT (a tak nějak bokem i proti Bakalovi).

Ředitel ČT Petr Dvořák, nebral ze začátku tuto hrozbu vážně. S naivní vírou v rozum průměrného diváka, přešel první šarvátky tohoto konfliktu s lehkým úšklebkem. Nečekaná agresivita Soukupova tažení ho však rychle vyvedla z omylu. Ve svatém zanícení drtil Jaromír Soukup jednu manipulaci, podvod a havloidní lež za druhou. Nepomohlo ani spojenectví se Zdeňkem Bakalou, neboť ten právě sváděl marný boj s Milošem Zemanem.

I když se ČT snažila bránit pravdou a ověřitelnými fakty, hlavní zbraň Jaromíra Soukupa, lidi, kteří už přece názor mají a nějaká fakta k životu nepotřebují, porazit nemohla. Po krátkém, ale brutálním střetnutí musela ČT kapitulovat a veřejně se vyznat ze všech hříchů proti Lidu, Lidovému Prezidentovi, Lidové vládě Andreje Babiše a Lidovému Ochránci Národních Hodnot (Čechovi jak poleno) Tomio Okamurovi. Vzpurný ředitel Dvořák byl zbičován devítiocasou HDMI televizní přípojkou, nahý vláčen smrdutým bahnem televizních kanálů, vymáchán v mediální žumpě a s hanbou vyhnán ze Zemí Českých. Je vysoce pravděpodobné, že ani s podporou Pražské kavárny se ČT už nikdy znovu nevzpamatuje.

Jiné obory lidské činnosti[edit]

Po založení autobazaru se Jaromír Soukup vrhl do podnikání v informačních technologiích. S kolektivem programátorů jeho mediálního domu mezinárodně prorazili pomocí knihoven Node Jaromíra Soukupa a React Jaromíra Soukupa. Je také autorem populárního a velmi rozšířeného formátu JSON (Jaromír Soukup Object Notation). Vzhledem k tomu, že si ale Jaromír jako mediální magnát uvědomil, že ke skutečnému mezinárodnímu úspěchu je mu překážkou "í" v jeho jménu, rozhodl se vystupovat v těchto vodách skromněji, pouze pod zkratkou JS. Stále probíhá vleklý soudní spor o autorství a původ názvu jazyka JavaScript s Brendanem Eichem.

Premiér[edit]

V roce 2019 přivedl na svět své nové dítko, seriál Premiér, který si hned po prvním díle získal srdce diváků, uznalé recenze kritiky a desítky nominací na prestižní ceny Emman. Jedná se o jedno z nejzdařilejších děl v celé historii televizního vysílání. Jaromír si zde připravuje půdu na svou budoucí roli vládce Českých zemí. Tento sitkom srší vtipem, laskavým humorem a drsnou politickou satirou, zároveň je oslavou moudrosti a mateřského jazyka. Je natočen na prakticky neuvěřitelné profesionální úrovni a to vše jen za účasti cca dvou "herců" a jednoho Miloše. V tomto seriálu došlo vůbec poprvé v dějinách televizní tvorby k umělému odstranění smíchu, který do scén přirozeně pronikl od lidí, kteří se byť jen mihli u natáčení. Bylo to nutné, neboť jinak by pro samý smích nebylo nic slyšet. Vedlejším efektem tohoto opusu je všem sledujícím zdarma provedená neinvazivní lobotomie.