Ku Klux Klan

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Ku Klux Klan je spolek uctívající Bílou paní, paní Perchtu z Rožmberka. Jeho členové se při obřadech oblékají do dlouhých bílých rouch a na hlavě nosí vysoké špičaté bílé čepce, stejné, jako nosila paní Perchta. Shromažďují se v noci na opuštěných místech, kde kouří marihuanu a provádějí otáčení hrnečků na mléko uchem doprava pod ultrafialovou lampou o půlnoci a další obřady.

Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Ku Klux Klan"

pojednává o opačném tématu než článek Black lives matter.

Klan-in-gainesville.jpg
Kkk1928.jpg
Anaheim-klan.jpg

Vznik[edit | edit source]

Kult Bílé paní vznikl v 16. století, záhy po smrti paní Perchty. Hlavní svatyně byla v Jetelíně, její uctívání je však doloženo na všech rožmberských panstvích po celých Jižních Čechách. Po bitvě na Bílé hoře byli členové Ku klux klanu marně nuceni, aby se podřídili katolickému náboženství, oni však raději volili odchod do exilu, než aby se zřekli své milované paní Perchty.

Nejprve se usadili v Niederlandu, kde se jejich zásluhou velmi rozmohlo pěstování marihuany. Ovšem ani po všech snahách o zlepšení nedosahovala jejich produkce množství, které bylo potřebné k obřadům na počest Bílé paní. Nové možnosti jim nabídlo teprve vystěhování do Ameriky, kam dorazili na palubě slavné lodi Mayflower. Tam se nemuseli obávat nedostatku půdy, jaký zažívali v Holandsku, zde měli k dispozici dokonce více země, než v rodných Jižních Čechách.

V Americe[edit | edit source]

Záhy se celý americký Jih zazelenal nekonečnými poli marihuany, kterou tam pilní vystěhovalci zaseli. Uctívači paní Perchty stáli u zrodu americké demokracie, z jejich řad pocházeli nejvýznamnější bojovníci ze nezávislost na Velké Británii (např. Jánošík), jakož i autoři ústavy Spojených států. Architektura nejvýznamnějších washingtonských staveb je ovlivněna architekturou chrámů stavěných k poctě Bílé paní. Jistě není náhodou, že Bílý dům je bílý.

Ovšem nešťastná občanská válka Severu proti Jihu těžce dolehla na mírumilovné příznivce paní Perchty. Tisíce hektarů marihuanových polí byly vypleněny. Ani po válce se nedařilo produkci obnovit, protože černoši odmítali dále pracovat pro příznivce Ku klux klanu, ačkoliv ti se vůči nim vždy chovali stejně vlídně, jako paní Perchta vůči svým poddaným.

Na nočních shromážděních klanu tak zavládla stísněná nálada. Nadále hořely pochodně marihuany, ovšem radost chyběla. Tím spíše, když se vyrojily pomluvy, podle nichž chystá Ku klux klan velké vraždění svých odpůrců. Marně byly vysílány deputace do Washingtonu, kult byl zákonem zakázán, od té doby se jeho příznivci scházejí pouze potají.