Josef Fritzl

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Josef Fritzl 280 477364a.jpg

„Jestli si pan Fritzl myslí, že mezi jinými neochotnickými divadly je Sklep nějak výjimečný, tak já ho ujišťuji, že jako premiér této země se postarám, že tohle tedy říkat nebude!“

- Jiří Paroubek

„Bylo to úžasné! Byla jsem z toho unešena!“

- Natascha Kampuschová

Josef Fritzl je současným vedoucím, režisérem a uklízečkou spolku divadelních neochotníků známým pod zkratkou Sklep a zároveň předsedou Klubu sklepních chovatelů.

Dětství[edit | edit source]

Malý Josef se narodil léta páně 1910 tehdy ještě neplnoletému Adolfu Hitlerovi a plnoletému Karlu Gottovi. Ti se ho však zřekli hned v porodnici a tak byl svěřen do péče svého adoptivního pradědečka. Tím byl tehdy ještě světu nezámý Karl Von und Zu Hajzlburgdonnerwetterstrasseautobahnhof, který zůstal světu neznámý i po své smrti. Josef Fritzl na něj však vzpomíná v dobrém. "Vždycky před spaním mi čítával pohádky," uvádí Fritzl ve svém životopisu a skvrny od slz na papíře jen podtrhují jeho slova. Josefovou nejoblíbenější pohádkou byl Alibaba a 40 loupežníků, z níž pocházejí první slova, která kdy vyslovil: "Sezame, otevři se". Na základní škole projevil neobyčejný talent v sociálně-kulturním předmětu "Hajzlovství a přetvářka", který se dnes vyučuje již pouze na VŠE v Praze pod názvem "Management". Již od prvních chvil se netajil zájmem o divadlo a neasistované porody do kýblu s vodou. Ve dvanácti letech napsal první divadelní hru pro malý sbor nazvanou prostě "Futra", jejíž debut nepřímo vedl k založení kultovní české skupiny "Dz Dveře" s Františkem Ringo Čechem a Džimi Hendrixem coby frontmany. Jako odpověď z kapitalistické Ameriky záhy přichází skupina s názvem "Wokna", která však padá a padá, až se rozpadne úplně.

Puberta[edit | edit source]

Po neskutečně brutální smrti svého pradědečka (zkoušel vsát prd a omylem vyzvracel plíce z okna) se Josef Fritzl stěhuje ke své babičce, kterou si záhy bere a stává se tak vlastně svým dědečkem, čemuž přikládá zvláštní význam - sám se zavírá do temných místností, kde se poté znásilňuje středně velkou zavařovačkou. Babičku to nevzrušuje, je přesvědčena, že s klukem mlátí puberta. Ledacos by tomu nasvědčovalo. Například Albert Eisenstein uvádí ve svých vzpomínkách, že šestnáctiletý Fritzl měl "...beďary až na prdeli". Fritzl se snaží pokračovat v dramatické tvorbě, ale jeho myšlenky jsou stále odváděny k nadrženému fantazírování o sexu s nezletilými dívkami na koncertu Ivana Mládka. Často onanuje na záchodě a po deseti měsících má tak neskutečně namakanou pravičku, že chodí nakřivo, což (jak je vědecky dokázáno) zvyšuje sexuální agresivitu. Nakonec přichází o panictví při milostném styku s osobou neidentifikovatelného pohlaví, která je známa pod pseudonymem Jiřina Bohdalová. To ho poznamená do konce života. Jiřinka je totiž zombie, která se narodila v roce 3. května 1931 př. n. l., kvůli tomu žije ve sklepě, kde se zombie vždy líbilo. A Fritzl si sklep, (především malý), spojí s přijemnými prožitky. Jak sám tvrdí, zmatená a nepříliš šťastná puberta na něm paradoxně nezanechala žádné následky.

Josef Fritzl v dospělosti[edit | edit source]

Josef Fritzl dospěl roku 1966 k poznání, že je dospělý, protože se mu změnil hlas a objevily se mu chloupky na nečekaných místech (třeba na nehtech a jednom chodidle). Bylo to však pro něj především smutné období - zemřela mu milovaná žena a babička v jedné osobě. Zdrcený Fritzl ve výpovědi udává: "Osmkrát spadla na nůž, musela to být sebevražda..." Není důvod utrápenému sirotkovi a vdovci nevěřit. Tato tragická událost má však pozitvní vliv na jeho tvorbu. Záhy přichází s remakem své divadelní hry "Futra", kterou následuje muzikál "Un Fair Lady" a drama "Blízká setkání třiceti Českých slavíků", které bylo později i zfilmováno (režie Štěpán Špílberk, v hl. roli Karel Gott). Sepsal propagační operu Trabant a veselou epickou tragédii "Krokot". Sám Chuck Norris ho pověřil zdramatizováním svého dosavadního života. Fritzl se s chutí pustil do díla, leč výsledný produkt se Chuckovi nelíbil a na spisovatele zaútočil. Fritzl se nejprve bránil perem a následně mečem. Obě tyto zbraně však Chuck Norris rozdrtil na atomy pověstným kopem z otočky, čímž potvrdil obecně známé fyzikální pravidlo: Pero je dle platné konstanty 6,13x (všimněte si, že je to... ale sakra, vás to furt ještě baví?) silnější než meč, avšak pero i meč se tříští na počet atomů, který je přímo úměrný síle Chuckova kopu z otočky. Tato síla se však limitně blíží nekonečnu, tudíž i množství atomů uvolněné nárazem se bude limitně blížit nekonečnu. Finální dedukci přeskočíme a rovnou můžeme konstatovat, že Chuck Norris kopáním do různých věcí tvoří nové vesmíry.

Josef Fritzl a současnost[edit | edit source]

Počátkem osmdesátých let se Josef Fritzl stěhuje do městské čtvrti Praha-Benice, kde zakládá spolek divadelních neochotníků, který trefně pojmenuje zkratkou Sklep, protože se všichni členové schází zásadně ve sklepě. Jejich nejnovější hru trénují již 24 let a dle jeho slov "Ještě není ten správný čas s tím vylízt ven.", zatímco jeho odpůrci cedí mezi zuby ironické variace na téma "To teda bude divadlo!"

Významné milníky Fritzlova života[edit | edit source]

  • 24. prosince 1910 nám, nám narodil sa
  • 35. 14. 1922 napsal svou první divadelní hru "Futra"
  • 1. 0. 1938 mu umírá dědeček a Fritzl si bere svoji vlastní babičku za ženu
  • Zhruba v roce 1942 v 13 hodin a 15 minut dokončuje Fritzl svoje experimentální dílo "99 Luftballons", které se setkalo s větším úspěchem pouze u podomních prodavačů balónků s héliem. Společnost Luftschiffbau Zeppelin nasraně mlčí a představení sabotuje
  • 18:37 30. června 1945 - 19:45 18. května 1984: tzv. "Fritzlovo zlaté období", během kterého tvoří a tvoří a tvoří
  • 1984 - Fritzl zakládá divadlo Sklep, ve kterém prakticky žije a nevychází ven. Naposledy byl spatřen v roce 2008 u soudu, protože zapomněl zaplatit 4350 Kč za posuvný regál, který nutně potřeboval do své chytře promyšlené hry.

Co je ještě ve sklepě[edit | edit source]