Pěšobus

From Necyklopedie
(Redirected from Pěšky)
Jump to navigation Jump to search
Názorná ukázka toho, proč je lepší chodit pěškobusem
I samotná autobusová zastávka dokáže člověka odradit

Pěšobus (nebo též pěškobus) je nejspolehlivějším dopravním prostředkem všech dob. Ve většině měst je to nejrychlejší a také nejvýhodnější dopravní prostředek vůbec, a to z těchto důvodů:

  • Jízda městskou hromadnou dopravou je sice adrenalinový zážitek, ale pro běžného smrtelníka je to přílišný luxus. Člověk, který se chce přemístit z bodu A do bodu B vzdáleného 6 km, musí nejprve dojít na zastávku, tam čekat čtvrt hodiny, protože linka, kterou chtěl jet, mu zákonitě ujela těsně před nosem, poté jet dvoukilometrový úsek další čtvrthodinu, neboť je zácpa. Poté čekat na přestupní zastávce plné nervózních důchodců další čtvrt hodiny na navazující spoj, neboť ten předchozí samozřejmě ujel. Pak už stačí jet tříkilometrový úsek půl hodiny, vystoupit a dojít ze zastávky do bodu B, což zabere opět celou čtvrthodinu. Celková doba: hodina a čtvrt. (Podrobněji viz např. linka 165)
  • Jízda autem je sice o něco pohodlnější, zácpu si ale přesto odpustit nemůžeme. Další nevýhodou je, že musíme platit nehorázně drahé pohonné hmoty.
  • Jízda taxíkem je taky pohodlná, obyčejně vám neukradnou peněženku, ale pokud nejste Pavel Bém, můžete se rozloučit s jejím obsahem. Navíc zácpám se stejně nevyhnete.
  • Jízda na kole je výborná v případě, že se chcete nechat započítat do statistik sebevrahů. V ostatních případech ne.
  • Jízda pěškobusem je nejvýhodnější. Šestikilometrovou vzdálenost z A do B urazíme za hodinu, nic přitom nezaplatíme, nezabijeme se a ani nám kapsář neukradne hodinky.