Koleje Jižák
Tento článek se tematicky překrývá s článkem Jižák. To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
Tomuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to. |
Koleje Jižák je kódové označení pro mezigalaktický torpédoborec Aštarovy flotily.
Historie[editovat | editovat zdroj]
Když Aštar Šeran poprvé přistál na planetě Zemi, byl záhy nečekaně napaden bojovou šalinou, která v koruně stoletého dubu číhala na Jiřího Paroubka. Šeran, hájící mír a lásku, neměl jak útok odvrátit a proto zbaběle prchl. Po bezesných nocích konečně došel k finálnímu řešení a odeslal dopisy všem nejlepším světovým výrobcům bojové techniky. První dopis putoval do Škodovky, kde byl blonďákův nápad shledán velice zajímavým (v anglickém znění "fucking nuts") a okamžitě odstartovala výroba, zatímco druhý dopis směřovaný do tajné podzemní továrny ve čtvrti Brno-Žiguljovsk záhadně zmizel a naposledy byl viděn v rukou Radka Hulána, který je dodnes přesvědčen, že se jedná o důkaz zločineckých praktik firmy Akkle.
Technické specifikace[editovat | editovat zdroj]
Srbští inženýři ze Škodovky dospěli k názoru, že k rozhýbání několikasettunového vesmírného giganta bude stačit jeden (všimněte si, že je to prvočíslo)1 motor ze Škody Felicia speciálně upravený tak, aby konzumoval nejen trávu kolem vesmírné cesty, ale především benzín vyráběný ze zvratků prasopsa. Dle techniků bude na jedno prasopsí ublinknutí torpédoborec schopen přeletět celou zahradu Chucka Norrise včetně kopce srandy, geologického útvaru, který se na ni nachází. Byl tedy použit řadový dvanáctiválec FO-FR V12 s turbodmychadlem, jenž si odbyl slavný debut ve voze Lada Žiguli Roadster a následný úspěch zopakoval v SUV Trabant A-Dolf. Jeho hrubý výkon 50 000 koní, polohrubý výkon 49 999 koní a hladký výkon 1 stádo koní ho k tomuto využití přímo nabízel. Dělník František Koudelka (STS Chvojkovice - Brod) celou vesmírnou loď smontoval za pouhý týden. Jako materiál použil železo, beton, kůži z uhynulých zvířat v pražské ZOO, dva neopatrné dělníky a troje spoďáry své tchýně. Úkol to však nebyl lehký, jednotlivé sektory lodě (kódová jména Otava, Vltava a Blanice) byly často terčem sebevražedných útoků brněnských diverzantů. Avšak nezdolná Koudelkova snaha a dostatek hvězdiček v kondiciogramu vedly ke zdárnému dokončení celého projektu. Pro početnou posádku byl navíc zřízen i hustopajzl El Magico, který si v ničem nezadá s kantýnou na Mos Eisley.
Na okraji technického výkresu byla nalezen doposud nedešifrovaná záhadná poznámka:
- Koleje – bába tě poleje,
- vodou z parního kotle
- pod střechou lokomotivy Volha
Aktuální stav[editovat | editovat zdroj]
Momentálně je torpédoborec kompletně dokončen a čeká na start, což se dá poznat z čilého ruchu v okolí. Hlavní kotelník Freddy je připraven hodit do kotle první várku zvratků a kapitán (dobře maskovaný Horst Fuchs) momentálně sídlí ve vstupní hale, přičemž pilně okoukává PIN kódy kreditních karet nic netušící posádky.
1. nojo.. tu matiku taky nakonec neudělal