Savo

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Něco po ošetření savem

„Kde nezabere acylpyrin, pomůže už jen savo. Kde nepomůže savo, pomůže ještě víc sava.“

- David Rath

„Kam nemůže Slunce, tam musí savo.“

- Trofim Lysenko

„Nalil jsem na to savo, trochu to zasyčelo a hovno zmizelo.“

- Odstraňovač exkrementů Nicolae Ceaușesca

Savo je univerzální kyselina, žíravina, rozpouštědlo, bělidlo, ve svěcené formě může plnit i funkci zbraně proti zombíkům (a autorům). Savo je univerzální hmotou, existovalo již před stvořením Vesmíru. Pro savo neplatí zákony časoprostoru. Chuck Norris používá savo místo mléka do kávy. Bylo vědecky prokázáno, že zvýšená koncentrace sava na jednom místě vytvoří černou díru. A pokud se do černé díry naleje znovu savo, odbarví ji a může vzniknout bílá díra.

Historie sava[edit]

47f4d8a7143bc SAVO 1L.jpg

Savo znali lidé již v pravěku, pralidé ho užívali při lovu mamutů, šavlozubých veverek a praprasopsů. Princip lovu pomocí sava byl jednoduchý. Stačilo dohonit zvíře, odložit oštěp či kyj, pevně zvíře uchopit, nalít mu savo do chřtánu, pak ho přivázat, počkat osminu dne a bestie spolehlivě uhynula. Za ústupu ledovce na konci poslední doby ledové oddriftovalo savo do Karélie. Zde dvě hodiny odpočívalo a krátce poté, v mezolitu, založilo Finsko. Z Finska se rozšířilo do celé Evropy. Užívalo se například při obléhání (např. řecký oheň, ruská zmrzlina). Někdy v této době se z Evropy dostalo do Asie, kde odhalili tajný recept na výrobu sava. Kvůli receptu na savo se vedlo několik válek, například křížové výpravy vedené do Jeruzaléma (zde byla postavena továrna na výrobu sava). O vyrobení sava se pokoušeli i alchymisté na dvoře císaře Rudolfa II. Podařilo se jim to, ale když vzorek sava nedopatřením rozpustil jediný světový exemplář kamene mudrců, bylo rozhodnuto zapsat savo na seznam zakázaných látek. Tento seznam však savo rozpustilo, tudíž je stále povolené. V 19. a 20. století se tajný recept na savo rozšířil po celém světě a mnoho továren vedlo spory o to, které savo je to pravé. Nakonec zvítězila česká továrna na umělé zvratky, která nyní jako jediná na celém světě vyrábí i savokenu.

Otázka účinnosti[edit]

Černý medvěd baribal po minutové očistné lázni v 0,01 % roztoku sava

Vědecký tým Necyklopedie se snažil vypátrat, jak je možné, že Savo rozpouští všechny materiály. Nyní známe odpověď. V savu je přesně 42 atomů všech 42 složek.

Podle výpočtů Stephena Hawkinga dokáže pouhých 59 gramů sava vybělit celé Slunce anebo zabít 8x10 na padesátou osmou myší či půl prasopsa.

Fyzikální vlastnosti sava[edit]

Savo ve skutečném světě[edit]

 • Po obchodní dohodě, uzavřené finským prezidentem a prezidentem společnosti Savo Inc. se část Finska nazývá Savo.
 • Po obchodní dohodě, uzavřené japonským císařem a prezidentem společnosti Savo Inc. se ostrov v Pacifiku nazývá Savo. Proto již dnes víme proč bitva u ostrova Savo za II. světové války skončila katastrofální porážkou Američanů.
 • Jako malé si omylem lokly sava jistá Věra Černá a rovněž tak Lucie Tmavá. Od té doby se první jmenuje Věra Bílá a druhá Lucie Bílá.
 • Ve finské oblasti Savo byla pod vlivem sava napsána populární Ievan Polkka.
 • Na savu byl závislý psycholog Sigmund Freud. Musel koukat na savo nejméně 2 hodiny denně, jinak trpěl nechutenstvím, pálením žáhy a nadýmavostí.
 • Keňská rezervace Tsavo je určena pro zvířata závislá na savu.

Odnože a odvidličky[edit]

 • Savokena - univerzální životabudič, je dokázáno, že několik lidí přivedl zpět k životu, národní nápoj Lamích lidí
 • Savodka - relativně nový nápoj, práva na jeho prodej vlastní Američan Daniel McCheek
 • Savovod - potrubní doprava sava na dlouhé vzdálenosti. Jedná se o strategickou stavbu zahájenou již za vlády Františka Josefa I. Bohužel stavba se ne a ne podařit, neb savo vždy veškeré trubky sežere. Nyní se zkouší varianta, kdy trubky budou z pevného sava, které jediné je schopné dlouhodobě odolat savu kapalnému.
 • Pesavo - pevné savo, většinou ve formě tablet.
 • Plysavo (též yperit) - plynná obdoba sava, užívána za I. světové války
 • Savdiavokena - lidmi zvolen nejodpornějším nápojem za rok 2010, v současnosti se již neprodává
 • Savodkokena - zatím se prodává jen na Taiwanu, jedná se o prodejní práva pro Čínu
 • Plesavo - podporuje růst plísní
 • Svěcené savo - extra účinné proti zombíkům, posvátný nápoj baptistů, kteří jej užívají při křtu.