Rusko

From Necyklopedie
(Redirected from Ruština)
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Sovětský svaz.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Rusko"

pojednává o opačném tématu než článek Katowská federace a Spojené státy americké.

120px-Soviet firefox sirppi.gif
Rusko (Sovětský svaz light)
Росси́я
Rusko (Sovětský svaz light) – vlajka
státní zřízení: Prý republika, ve skutečnosti Diktátorství Putinovo a Medvěděvovo.
hlavní město: Karlovy Vary
jazyk: Ruština, chrochtání
náboženství: až na vyjímky žádné (Vodkaismus)
počet obyvatel: 14(4)3 200 000 (mnogo)
Rusko (Sovětský svaz light) – mapa
Rusko (rudě), Novorusko (slabě rudě) a oblasti jiných států, kde jsou poškozována práva ruské menšiny (zbytek mapy)
prezident: Vladolf Putler (naoko se střídá s Medvěděvem)
hymna: Гимн РСФСР
měna: 1 Stakan Vodky
národní jídlo: Šašlik
boršč
Medveděv
Kekel
národní nápoj: vodka


Rusko, oficiální název je Sovětský svaz ligt a údajně má být rozlohou největší zemí na naší Zemi. Ale tyto údaje je potřeba brát s rezervou, bo Rusy je potřeba brát s rezervou celkově. Pokud by mapu Ruska dělal Herr Sturmbannführer Putin, zřejmě by ani jiný stát naše planeta neobsahovala.

Vlastivědné znalosti[edit]

Metropolita Laurus s patriarchou Alexiusem II., který si neodepřel tradiční ruskou zmrzlinu.
Lov je stále oblíbenou ruskou zábavou
Tradiční ruská zemljanka

Na severu je Rusko ohraničeno nikdy nezamrzajícím přístavem, který je až tak na severu, že všechny expedice po cestě tam, či zpět umrzly a my v současné době nemůžeme tyto zprávy ani potvrdit, ani vyvrátit. Již samé počátky ruské historie jsou zahaleny tajemstvím, Rusové o sobě tvrdí že jsou slovanského původu ačkoliv od pohledu je jasné že jsou vikingsko- mongolsko- kavkazko- tatarského původu. Na nejjižnějším jihu končí hranici Čečenská republika, která je oblíbenou destinací amerických turistů hledajících zde čečenské pivo a čečenského Jaromíra Jágra. Společnost jim zde dělají čas od času ruští výsadkáři a členové Specnaz. Hlavním městem Ruské konfederace je stále Leningrad. S kým sousedí Rusko? S kým chce.

Trocha dějepisu[edit]

Svého času až tak malým a bezvýznamným národem Rusové nebyli. V historii se toho o nich mnoho nevědělo, protože jakýsi Car (první ruský milovník autocarů) se vždy snažil držet vše pod pokličkou. Historikové se přou, jestli to nebylo ohledně udržení tajemství bource morušového a následné výroby saténu na území Ruska.

To vše idylicky trvalo až do doby, kdy pod pokličku strčil svůj zvídavý a velký nos jakýsi podivín se smyslným jménem Napoleon Bonaparte. Šel po čichu až došel k řece Berezina a dál do Moskvy. Při tomto výletu se mu záhadným způsobem podařilo zašantročit cca. 430 000 vojáků. Přijít na záhadu Bource Morušového se snažil i za První světové války samotný Franz Josef. Ovšem ani ten nepochodil.

Postupem času se z toho stala otázka prestiže, které nemohl odolat ani Adolf Hitler. To už bylo v roce 1941 a ropná a ekonomická krize polevila, takže cestoval za pomocí tanků a letadel. Bohužel všechny sezónní nabídky byly ke konci roku 1941 vyprodány a proto se musel spokojit s Last minute cestovní kanceláře Wehrmacht. Díky této cenové akci sice vyjel s předstihem, ale do cíle nedojel, jelikož se pokazilo počasí. Na zasněženou Moskvu se tedy mohl podívat pouze dalekohledem a opět, jako jeho předchůdci, se vracel zpět. Ruská země se mu asi natolik líbila, že cesta zpět se protáhla na 4 roky a během této cesty zmizelo podstatně více Hitlerovských vojáků než Bonapartových. Některým se tam tak líbilo, že se vraceli až o mnoho let později.

V průběhu této návštěvy se Rusové rozhodli, že už bylo dost cizinců na jejich území a nyní budou turisti oni. (Ve skutečnosti je k tomu vedla velká solidarita ohledně zveřejnění svého tajemství výroby saténu za pomoci bource morušového. Přihlásili se na spoustu výstav všude po Evropě. Za všechny jmenujme Německo 1953, Budapešť 1956, Československo 1968, Afghanistán 1980, (v roce 1981 Poláci na poslední chvíli pojali svoji výstavu jako čistě tuzemskou záležitost), Čečensko 1994. (předtím jezdili pouze na menší výstavy jako Litva, Lotyšsko, Estonsko 1940, Finsko 1941 apod.

A protože jsou Rusové na rozdíl od kočovných Rómů trochu jiného smýšlení, místo maringotek své bource pečlivě hlídali v tancích, které si vždy brali na své přehlídky. Nyní jim ovšem všechny bource ukradli, tak se opět rozhodli vrátit zpět a jsou tam, kde zhruba byli před tou stovkou let. (Nemálo jejich bourců zmizelo i v roce 1990 na našem území).

Rusové si zamilovali hru Demokracie. Tu (jako demoverzi) začali pařit roku 1991, když se jakýsi soudruh doslechl o této západní hře. Rusům se tak zalíbila, že ji hrají dodnes. Ale demoverzi.

Obyvatelstvo[edit]

Území obývají mnohé národy. Zejména Čečenci, Inguši, Dagestánci, Burjati, Burlaci, Čuvači, Karelové, Osetinci a mnoho dalších. V některých oblastech, kde je zvlášť velká zima, je možno spatřit i Rusy. Ti jsou neobyčejně mrazuvzdorní. Podle válečných antropogenních výzkumů organizace Übermensch je to tím, že jim v žilách koluje nemrznoucí směs, popřípadě líh, který je potřeba neustále doplňovat, čemuž se Rusové věnují velice pečlivě a rádi. Lihoviny mohou být také nahrazeny jinými nemrznoucími kapalinami, což je jediné uspokojivé vysvětlení faktu, že někteří Rusové pijí fridex.

Kvůli dlouhým zimám byli Rusové dlouhá staletí odsouzeni k pobytu v obydlích vykopaných v zemi, takzvaných zemljankách. Rusové se za dlouhých zimních večerů věnují různým výstředním zábavám jako je třeba pochlastávání vodky, podivný hokej, který se hraje s míčkem, lov medvědů pomocí kalašnikova vrcholem jejich zábavy je olizování kandelábrů ve čtyřicetistupňových mrazech. Rusové jsou vcelku nízcí (což názorně demonstruje jejich prezident přezdívaný liliputin) v důsledku toho, že se po generace krčili ve stísněných prostorách svých zemljanek, které později vyměnili za ještě menší byty v panelácích, ve kterých se tísní dodnes.

Ruské jídlo je vetšinou cosi uvařené ve vodě podle zásady „čím víc zelí tím víc vitamínů“. Tolik zelí mohou Rusové spořádat jen díky tomu, že v důsledku olizování zamrzlích kandelábrů dočista ztratili chuťové buňky. V Rusku se také jídlo neuchovává v lednici, nýbrž bývá zakopáváno ve zmrzlé půdě, kterou má každý na zahradě. Tato činnost má opravdu dlouhou tradici a proto se občas stane, že je při výkopu studně nalezen třeba mamut.

Jedině Rusové (99,999 % populace Ruska) kočují, proto má hlavní město Moskva v době kočování –5 obyvatel, protože se jí ostatní národy nechtějí ani dotknout, snad kvůli tomu, že při vstupu do města musíte 130x vyplnit 130stránkový formulář, přičemž každou otázku je potřeba vyplnit 130x. Za 2 měsíce přibude do Moskvy několik miliard Rusů, kteří tam přečkají asi 3 dny.

Hodně Rusů se věnuje těžbě ropy – jedno ložisko vydrží 8–10 dní – pak dělníci nechtějí vrtat hlouběji a přesouvají jinam. Rusové nemají rádi muslimy přestože 15 % ruské populace islám vyznává.

Špetka ekonomie[edit]

Takhle se na Rusi rozváží pivo.

Psát o (českém) uranu, poloniu, niklu, hnědém huhlí a zemním plynu nemá moc smysl, protože všichni víme, že největší finanční tok do Moskevské pokladny směřuje stále z těžby ropy. Samozřejmě se jí hodně ztratilo za posledních let, ale i tak si ji prezidenti Vladimír Putin a Dmitrij Medveděv žárlivě hlídají a když na to někdo přijde, padne zas nějaká ta hlava. Mají velké zásoby zemního plynu, nesnažte se je proto naštvat, jinak Vám plyn zdraží. Zdražování (i zadržování) plynu pro Evropu, dle jejich potřeby a nálady, mají velmi v oblibě, a to i přesto, že zadržování plynů je zdraví škodlivé.

Druhým největším vývozním artiklem je pornospam.

Trocha poezie nikoho nezabije[edit]

 Žije, žije ve stepi,
 jeden ve své otepi,
 druhý v láptích pod pařezem,
 třetí v díře mezi bezem.
 Ať zůstanou, tam kde jsou,
 ať sem na nás nelezou.

Základní slovíčka a fráze[edit]

 • Я сказал! (Ja skazal!) = Laskavě velmi prosím!
 • Давай жопу (Davaj žopu) = Jak se daří?
 • Я хочу иметь друзей (Ja chaču iméť druzej) = Já chci mít kamarády.
 • У меня водка. (U miňa vodka.) = Dáte si čaj?
 • Моё судно на воздушной подушке полно угрей. (Mojo sudno na vozdušnoj poduške polno ugrej.) = Mé vznášedlo je plné úhořů
 • Я не голодный, но потрахаться было бы не плохо! (Ja ně golodnyj, no potrachaťsja bylo by ně plocho.) = Nemám hlad, ale zaprcal bych si.
 • Я не пью.(Ja ně piju.) = Nepiji vodu.
 • Извините, но я правда, не пью. (Izvinitě, no ja pravda, ně piju.) = Promiňte, ale opravdu nepiji.
 • Может чисто символически. (Možet čisto simvoličeski.) = Když jinak nedáte, tak bych si trošku tedy dal.
 • Столько я выпить не смогу. (Stolko ja vypiť ně smogu.) = Tolik nemůžu nikdy vypít.
 • Крепкая, сука! (Krepkaja, suka!) = To je síla!
 • дружба народов (Družba narodov) = Na družbu národů! (Univerzální věta, během pití možné používat po celý večer pro vyjádření naprosto čehokoliv. (Například v těchto významech: To jsem rád, že tu jsem. Je mi šoufl. Promiňte, že vám sahám na manželku. Rusy nemám rád, ale teď je to jedno.)
 • Башка раскалывается! Хреново! (Baška raskalyvajetsja! Chrenovo!) = Mně je tak blbě, že nemám ani tužku.
 • Нас много! (Nas mnogo!) = Život každého jednoho sovětského člověka je nenahraditelný.
 • Олово (olovo) = cín
 • Свинец (sviněc) = olovo
 • Cука блять! (Suka blyat') = Zk*rvená děvko!  (Často používaná fráze ruských hráčů počítačové hry counter-strike)

Dobré rady[edit]

 • Otázky: Kdy by bylo dobré přepadnout Rusko?

Obama a jeho generálové vedou v Pentagonu diskuzi a nemůžou se shodnout, jaká je nejvhodnější doba pro přepadení Ruska. Nakonec se rozhodnou zeptat Francouzů: „Kdy je nejlepší přepadnout Rusko?“

„Nevíme, ale rozhodně ne v zimě, to špatně dopadne.“ Bude tedy asi lepší zeptat se Němců: „Kdy je nejlepší přepadnout Rusko?“

„Nevíme, ale rozhodně by to nemělo být v létě. To už jsme zkusili...“ Co s tím? Někdo navrhuje zeptat se Číny, ta je progresivní a vždy přijde s nějakým novým nápadem Zeptají se tedy Číňanů, kdy je nejlepší přepadnout Rusko.

„Hned teď! Rusko začalo stavět ́Sílu Sibiře ́, ́Turecký potok ́, kosmodrom ́Vostočný ́, most na Krym, v nejbližší době chtějí modernizovat Bajkalsko-amurskou magistrálu, staví nové sportovní komplexy pro mistrovství světa ve fotbale a v atletice, plánují těžbu v Arktidě... Zrovna teď by se jim hodilo hodně zajatců!“


Snehulak.jpg
Zima & spol.
FinskoKosaRuskoSníhZimaPepík ZímaZimní válkaStudená válka

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoLužiceMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň