OHČM

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Jak já miluju svojí práci!“

- Evžen Hovnocuc, zakladatel firmy
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Sralta Praha.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

OHČM (Odklízení Hoven z Čech a Moravy) je česká úklidová společnost soustředící se na odklízení splašků. Byla založena 31. 12. 1999. Některé zdroje, včetně zakladatele Evžena Hovnocuce, uvádějí, že přesný čas byl 23:58 koordinovaného světového času, což by společnost dělalo poslední společnost založenou před rokem 2000. S tím však nesouhlasí Fučimi-Dopiči, japonská zakladatelka nyní zbankrotované společnosti na výrobu sukní, která svoji společnost založila v ten stejný den, sice o minutu dříve, ale zase to měla potvrzené členem Guinnessovy knihy rekordů.

Logo OHČM
Evžen Hovnocuc, zakladatel firmy, během rozhovoru s Českou televizí v roce 2017

Společnost sama je největším distributorem hovnocuců ve střední a východní Evropě a má nejpočetnější úklidovou četu ve střední Evropě a především je známá svou neznámostí. Většina lidí neví, že 6 z 10 hovnocuců v ČR bylo vyrobeno OHČM. Firma se také drží svého jména, protože odklízí exkrementy pouze z území ČR, i když by lehce mohla vyčistit půlku Evropy.

Roku 2024 si Slezští protestanti odhlasovali změnu jména firmy na Odklízení Hoven z Čechy, Moravy a Slezska, jenže samotná firma s tím nesouhlasila. Název se pravděpodobně nezmění.

Historie[edit | edit source]

OHČM byla, jak už bylo zmíněno, založena 31. 12. 1999 kolem půl dvanácté, pravděpodobně dvě minuty před rokem 2000 ing. Evženem Hovnocucem. Podle několika rozhovorů firmu Hovnocuc založil "jen, protože byla před jeho domem hovna". Tomu, co udělal, by se dalo říct overkill. Začal malou kůlničkou v Českých Budějovicích, kde načrtl první model hovnocucu, OHČM A-1. Poté se zkontaktoval s mechanikem Pavlem Pavlem, který A-1 sestrojil. Stavba trvala 2-3 měsíce. Po rychlém úspěchu a vzrůstu popularity se začali ke společnosti přidávat špičkoví konstruktéři a návrháři. Většinu hovnocuců však stále navrhoval sám Hovnocuc. První masově používaný model byl OHČM C-8 s automatickou detekcí splašků a kartáčem na manuální ovládání. Byl to také první model umožňující vysávání rovnou splašků ze země. Po roce 2006 však začalo to, čemu firma přezdívá "pomyslný pád." Lidé si přestali OHČM všímat. Hovnocucy jsou taková ta věc, kterou už skoro nikdo nevidí, takže si jich nikdo prostě nevšímá. Společnost však stále rostla. Během tohoto časového úseku byl navržen, postaven a uveden na trh světově nejpoužívanější model, OHČM D-2. Je cenově dostupný, ale přesto výkonný. Od roku 2010, kdy si OHČM změnila logo, se nic moc se společností už nestalo. Minulý měsíc uvedli na trh nejnovější model K-36.

28. března 2023 Evžen Hovnocuc oznámil, že si vybral jeho nástupce jako ředitele firmy. Není to nikdo jiný, než jeho vlastní syn Arnošt Hovnocuc.

1. července 2023 OHČM zveřejnilo spolupráci s NASA. Hovnocuc během proslovu v Brně prohlásil, že se Česko stane první zemí, která dostane hovnocuc na Měsíc. Zážeh motorů rakety CZ-2 je naplánovaný přesně na půlnoc 1. ledna 2024. Hovnocuc, na základě otázky reportéra, také řekl, že chystá zcela novou řadu hovnocuců, L. Řada L se bude specializovat na přístup a terénní úklid kanálů. Prozradil, že vozy budou například mít motory z terénních vozidel a pneumatiky navrženy speciálně do bahna a na kameny. Model L-1 bude na trh uveden někdy uprostřed příštího roku.

Služby[edit | edit source]

Obyčejným lidem, jako jste Vy, OHČM služby nenabízí. Tedy pokud nemáte 20 000 Kč na hodinu. Za tak drahou cenu musí být práce dobře odvedená. Že? Že...?

Ano! Úklidová četa OHČM se dokáže výkalů zbavit rychle, spolehlivě a bez otázek. Kromě ručních úklidů nabízí firma i strojové, tzv. hloubkové čištění přímo hovnocucem. Ohledně konkurence nabízí nejlepší služby, ale i nejvyšší cenu. Pro obyčejné vyprázdnění kadibudky stačí jakýkoli model, na vyčištění ulice C-8 a výš a nově na mytí oken a fasády J-1 a výš. Existují specializované hovnocucy na umývání, jako například J-5, ale když nevíte, co vás čeká, je nejlepší vzít něco, co obsahuje všechny typy přístrojů, jako již zmíněný C-8.

Dříve OHČM nabízelo komentované prohlídky továren a dílen, ale kvůli zápachu se tyto akce musely trvale zrušit.

Kontroverze[edit | edit source]

Výstřižek rozhovoru s Evženem Hovnocucem z rádia
Záznam z veřejného proslovu Billa Pisse. Překlad: "Ten Hovnocuc je blbej píčus a měl by chcípnout! Je jenom mrdka v hovnoautech! Neříkám, že jsem já nejlepší, ale rozhodně to není on! Za to ho prostě nesnáším!"

V roce 2022 se firma začala vydávat za nejlepší úklidovou četu specializující se na odklízení splašků na celém světě, ale, jako obvykle, s tím někdo nesouhlasil. Ředitel Americké firmy SRC ('''Shit Removing Company''') Bill Piss vzal Hovnocuce k soudu za neoprávněné činy, jenže z toho smradu soudce omdlel a nemohl proběhnout rozsudek.

„They can kiss their ass, I don't fucking care!“

- Michael Hawk, soudce

Hovnocuc se k situaci vyjádřil, že to Piss nemusel brát k soudu, protože si svůj názor změnil. Pissův názor je, že se chce povyšovat nad ostatní. Média kontroverze vůbec nezajímá, protože o obou firmách většina lidí jen velmi málo, jestli vůbec něco.

Kontroverze se prozatím klidní, ale říká se, že Piss plánuje jít k soudu podruhé. Pro OHČM by to znamenalo absolutní konec, protože si Piss podle některých zdrojů najal nejlepšího advokáta na celém světě. Neví se, ale, jestli bude moct přijet. Prý má nějaké problémy se zahraničními právníky.

Citace a dojmy[edit | edit source]

Vyslali jsme tým novinářů do ulic Znojma, aby sesbírali informace.„OHČM? To je kdo?“

- Anonymní zákazník Penny

Průzkum pokračuje. „Jo, tak to já nevim. Zkuste se zeptat správce, ten bude vědět.“

- Prsa Vystrčilová, prodavačka v Penny

Novináři dali na radu paní Vystrčilové. „Znám, pyčo! Sem si je jednou vobjednal, drahý jak pyča, ale práce dobrá, pyčo!“

- Václav Ostravský, správce parkoviště u Penny

Průzkum opět pokračuje. „Kdo vás sem do prdele pustil?!“

- Tomáš J. Dno, majitel Penny

Tým novinářů výzkum zakončil pomocí e-mailové služby. „Helou, jór kompjůtr hes a vajrus“

- Bill Gates, majitel společnosti Microsoft

Zajímavosti[edit | edit source]

OHČM disponuje nejobsáhlejší úklidovou četou ve střední Evropě, která čítá přes 23 000 osob.

Evžen Hovnocuc se v roce 2016 veřejně přiznal, že je "hovnosexuál", což prý znamená, že je sexuálně přitahován k exkrementům.

Zásahová jednotka a úklidová četa OHČM je podle statistik šedesátá devátá nejneoblíbenější práce v ČR. Nice. Plat až 50 000 Kč za měsíc to však vyvažuje.

OHČM v roce 2012 málem zkrachovalo, ale díky podpoře vlády se vzpamatovalo.

Hlavní továrna OHČM je jedna z mála továren, která vůbec neznečišťuje životní prostředí. Tajemství si však, navzdory protestu stovek ekologů, nechává Evžen Hovnocuc pro sebe.

Evžen Hovnocuc se v roce 2009 stal memem jako "half bald guy" používán v sarkastických situacích. Dál než na Slovensko se ale tento meme nerozšířil.

Hovnocuc.jpg edit Hovnocuc s.r.o.
    Adult BabyBanžo žumpingCařihradDefekační strategie tučňákůDejvický průjem 2015Dobrodružství pana KučeryDoktor HnůjDveře vod hajzluExkrementismusExkrementologieFekalismusEurestFeketevezekényGymnázium Brno-ŘečkoviceHnědá magieHnůjHovnoHovnodaHovno se staloHod hovnemJaderný výprdJak správně srátKadíš jak hrom!KakabusKakofonieKočičí záchodekLejnovoLepíkLepíkismusLord HovenNasranáNávštěvní řád kadibudkyNápisy na WCOHČMPisoárkyPrdelkovicePrdíkPrdíkyProjímadloPrůjemRybenkaŘiťoryjeŘiťoviceSběr psích hoven v Praze 666Smrad (veličina)SprcnutíSvatá stoliceTeorie vsání prduToaletova kružniceToaletní papírVelký kulovýVyšná Diera pod SráčomZasranáWC kreativecWC (organizace)ZácpaZáchodZóna placeného sraní