Řeč těla

From Necyklopedie
(Redirected from Řeč)
Jump to navigation Jump to search
Lidská postava.jpg
Rec rukou.png

Lidi posuzujeme nejen podle obsahu jejich řeči, ale i na základě smyslových vjemů a signálů. To je neverbální neboli mimoslovní komunikace. Stačí, aby se člověk oblékl do nevhodných šatů, nebo na vás vyplázl jazyk, čí si před vámi upšouknul – a nepříznivý dojem je tu. Ohodnotíte ho negativně dřív, než pronese slovo. Vaše hodnocení může být ukvapené, ale to nic nemění na skutečnosti, že je přirozené. Neverbální komunikace je vedle psychologie barev nejzajímavější předmět zkoumání v problematice osobního image.

Řeč těla je nádherná věc. Podle toho jak člověk stojí, jak se pohybuje, jak gestikuluje, ale i podle toho jak člověk dýchá můžete poznat v jakém je rozpoložení či co se mu honí hlavou. Když například uvidíte v pozdních nočních hodinách vedle nálevny muže, opírajícího se o zeď, který je asi retardovaný – z jeho úst se linou nesrozumitelné zvuky – máte jedinečnou možnost zhodnotit jeho osobnost a rozpoložení pomocí řeči těla.

Muž a žena[edit | edit source]

  1. Ženy se parádí před svým potenciálním partnerem, většinou si často pohrávají s vlasy nebo si olizují rty.
  2. Ženy také těm, o které se romanticky zajímají, odhalují svá zápěstí. Dotýkání se svých zápěstí a jejich hnětení se považuje za erotické, protože to zdůrazňuje pulsové body.
  3. Když máte dojem, že muž při pohledu na vás podvědomě myslí na sex, zkontrolujte, kde má ruce. Jsou-li blízko jeho genitálií (třeba v bocích nebo v kapsách), pak je jasné, na co myslí!
  4. Ženy jsou ve svém přístupu daleko rafinovanější. Pokud se na vás žena dívá a na pár vteřin drží váš pohled, načež odvrátí oči a tento proces za chvilku opakuje, má zájem. Mračí-li se, zájem nemá!
  5. Jakmile si začnete povídat, podívejte se, jak sedí. Má-li muž skutečně zájem, bude sedět čelem k vám s nohama daleko od sebe – jakoby se snažil vás k sobě přilákat!
  6. Ženy se však chovají úplně obráceně. Opakované přehazování jedné nohy přes druhou je známkou, že ženu přitahujete. Buď tedy to, nebo si potřebuje odskočit na toaletu!

Řeč těla je vynikající způsob jak poznat, co si ten druhý myslí. Mějte však na paměti, že to vždycky nefunguje na sto procent; to, co vidíte, nepovažujte za bernou minci! To, jak se směje, jak si čechrá vlasy, jak se houpe v bocích, jsou pro vás naprosto jasné signály: Tahle žena z vás chce strhat všechny svršky a povalit vás na gauč. Bohužel si to myslíte jen vy. Ona je jiného názoru a vy musíte dále studovat řeč těla.