Kapitán Evropa

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kapitán evropa.jpg
Kapitán evropa 2.jpg


Kapitán Evropa je světově proslulý superhrdina a nevlastní bratr neméně významného Kapitána Ameriky. Jeho úkolem je chránit v Evropě mír a demokracii. Není ale známo o čí mír se má jednat, kdo tu demokracii řídí nebo o jaké demokracii se to vůbec mluví. Ale nebýt tohohle, je to zcela jistě nejdokonalejší superhrdina. Je víc cool než Spiderman s Ironymanem dohromady, víc temný než Temný rytíř dohromady se všemi černošskými superhrdiny a daleko morálnější než zlotřile nudný Superman. Narozdíl od Kapitána Ameriky neintervenuje v cizích zemích, ale když to dělá Kapitán Amerika, tak na to nic neřekne a někdy se zdá, že by se i rád přidal.

Padouši[edit | edit source]

Největším nepřítelem Kapitána Evropy je zlý profesor Klaus, který tajně řídí všechnu protievropskou a extrémistickou činnost na jejím území. Jedním z dalších nižších nepřátel je třeba zloduch Viktor Orbán (Generál Orb) nebo Theresa May (Poison Ivy). Bohužel Kapitán Evropa často nemá na řešení jejich zlovolných škodolibostí čas, protože se věnuje důležitějším věcem. Kupříkladu narovnává banány v supermarketech, vyměňuje lidem žárovky za zářivky nebo pomáhá udržovat pořádek v nových komunitách imigrantů, pomáhá s registrací imigrantů u hranic a zachraňuje topící se imigranty třeba ve Středočeském moři.

Kromě toho se potýká ještě se zlotřilci z jiných zemí, jedním z jeho velkých nepřátel je třeba Vladimír Putin. Poslední velká akce, která vykazovala znaky bitvy mezi těmito dvěma velikány, se odehrála na Ukrajině. Ono je pro oba chytřejší nedělat si bordel doma a vyřešit si problémy někde mezi, ve třetí zemi. Kdyby tohle uměli Avengers, neměli by tolik problémy s veřejným míněním a nemuseli by pořád opravovat New York. To budiž důkazem, že je Kapitán Evropa chytřejší než všichni hrdinové Spojených arabskych států amerických dohromady.

Veřejný nepřítel[edit | edit source]

Když se úřadu prezidenta v USA ujme „Donald Trump“, spustí se kampaň proti obráncům míru a zelené politiky. Únosy expertů kritizujících nesnižování emisí, jaderné elektrárny či užívání fosilních paliv jsou na dennodenním pořádku. Kapitán Evropa na to nestačí ani s pomocí Superega, Spermana, Hastrmana nebo Pleše. K tomu všemu se přidá rozsáhlá konspirace na domácí půdě – jsou snad evropští hrdinové jen loutky v rukách mocipánů skrytých za oponou? Byl H.A.V.E.L. infiltrován agenty nepřítele?

EUEU[edit | edit source]

Jakožto superhrdina 1. kategorie je Kapitán Evropa součástí European Union Extended Universe (zkr. EUEU).

Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Kapitán Evropa"

pojednává o opačném tématu než článek Kapitán Amerika.

Supersatan.jpg editovat   xyManové

BarmanHermannCimrmanKomančiMegalomanMethod ManMan DelinkaRomanSupermanŤamanTatrmanZeman