World of Warcraft

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem World of Grindcraft: Cataclysm.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Geroj Pekelná šťáva.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.


Wow-icon.jpeg
Wow1.JPG
WoW drug.jpg

World of Warcraft je droga vpravovaná do těla nitroočně, pomůckou je počítač, ale ne ledajaký; pouze Elektronika 666 je schopna přenosu mezi strojem a lidským tělem. Je rozšířena hlavně mezi mládeží, ale i dospělí a dospívající tuto drogu užívají. Na celém světě jí podlehlo více než 11 miliónů lidí (slovy: JEDENÁCT) (povšimněme si toho, že číslo 11 JE prvočíslo). Původcem, vynálezcem, dealerem je Vánice Entertainment, který již před WoW dal do distribuce drogy známé, ale ne tak využívané. Jako série Warcraft (I, II, III); Diablo (I, II, III)); Starcraft (I, II); Fuckcraft (ve vývoji). Povšimněme si sérií - droga byla nejprve slabá, tak se stupňovala. World of Warcraft není výjimkou, první nádstavbou této hry byla „The Drugged Crusade“ (ve volném překladu něco jako „Sjetá Legie“), 13.listopadu 2008 pak byl vydán již druhý datadisk „Wrath of the Dealer King“ (Zloba krále dealerů). Nejnovější verze drogy se jmenuje "Drugclysm" a ve varnách se již připravuje "The Mists of Deliria" (Zamlžení z delíria). Nejvíce uživatelů v České republice je v Brně.

Jak poznat člověka, který je závislý?[editovat | editovat zdroj]

Wow-icon stealth.png
Typičtí fanoušci World of Warcraft. Nesvéprávní a s mizernými vyhlídkami na sexuální život.

Je to obtížné, většina takovýchto entit je pořád zavřená doma. Pokud vychází ven, tak v případě, že si jdou koupit kartu, přes kterou je možné nárokovat si dávky. Teď se dostáváme k poznávacím znakům. Bezpečně je poznat nelze, ale pokud vás pozdraví (jste-li prodavač v obchodě s těmito kartami, popřípadě jiná profese kde se závislý může setkat s okolním světem), zní to zhruba takto „For the horde“, „Strenght and honor“, „Speak!“ apod. Dalším poznávacím znakem je nezájem o okolí, a pokud se o okolí zajímá, jde mu o to, aby byl neviděn, což je paradox.

Stupně závislosti[editovat | editovat zdroj]

Wow-icon rallyingcry.png

Podle významové teorie Aštara Šerana je každé ze 6 (to NENÍ prvočíslo) písmen v logu ve skutečnosti jeden ze stupňů závislosti:

  • V pořádku“ označuje stav začínajícího pařana. Jeho myšlen právě objevil novou hru, která je hodná vyzkoušení. Průměrná doba strávená v tomto stádiu je asi 20 minut.
  • Astalavista“ vystihuje stav, kdy je již hráč plně zažrán do účinků drogy a už nikdy nehodlá opustit přenosné médium, počítač. V tomto stádiu euforie průměrný pařan stráví asi 6 hodin než mu dojde, že má hlad.
  • Nesnášim hlad“ je období trvající asi 2 hodiny, při kterém se pařan přemáhá, aby zůstal u své herní Stanice navzdory silnému kručení v břiše a nutkání vykonat potřebu.
  • Idem sa najesť“ (všimněte si, že je to slovensky aby Vánice nebyla obviněna z diskriminace národnostních menšin) je čas, kdy se uživatel konečně rozhodne opustit svůj euforický stav za účelem najíst se. Při tom se jeho zblblý myšlen zaobírá otázkami jako „Co když spadne server?“. V úzkostném stavu dotyčný zůstává dokud se nevrátí ke své Mašině.
  • Celý den u toho prosedím“ je časově neomezené období velmi silné závislosti, kdy u počítače pařan prosedí celý den a většinou taky noc. Při této fázi už může daná osoba spět jen k fázi E
  • Wow-icon fiegndead.png
    Exitus“ je označení pro moment, kdy hráč opouští své tělo a jako duch se posléze probouzí na hřbitově aby se do svého těla, které mezitím zmizelo z povrchu serveru, mohl opět vtělit (což se mu pochopitelně nemůže povést). Pro okolí se tento věčný stav beznadějě může jevit jako smrt, konečný stav, po které nic nenásleduje.

Negativní následky[editovat | editovat zdroj]

Elven Porncraft.jpg
Wow-icon creature disease.png

Závislému se zhroutí jeho osobní život a zhroutí se mu i sociální styky s ostatními lidmi. Závislý většinou přestává chodit do své práce nebo školy z důvodu nemoci. Bohužel počet uživatelů drogy se denně zvyšuje.

Brainwash (vymývání mozků)[editovat | editovat zdroj]

Wow-icon focusedrage.png

Droga také obsahuje velmi zákeřný brainwashing (vymývání mozku). Pokaždé když poživatel zemře, objeví se jeho duše na hřbitově blízko bytosti nazývající se „Spirit Healer“ (léčitel duše?), vypadá jako ženský anděl a stále opakuje jakási slůvka v neznámé řeči „šepty šepty...“, avšak ve skutečnosti se jedná o velmi zákeřný brainwash. Je to zašifrovaná řeč, která poživateli stále opakuje: „kup si drogu“,„kup si další drogu“. Této zašifrované řeči nerozumíme a neuvědomujeme si její význam, avšak lidský mozek tyto informace nevědomě přijímá. Díky tomu se zvyšuje počet drogově závislých poživatelů, a tím se zvyšují zisky dealerů společnosti Vánice. Nevíme konkrétně jaký účinek má tento zašifrovaný brainwash, ale z hlediska umístění (hřbitov navštíví skutečně každý) se domníváme, že na poživatele má vliv obrovský. Každý poživatel si tuto zašifrovanou řeč poslechne.

Účinek v oblasti jazykového centra[editovat | editovat zdroj]

Wow-icon lifedrain.png

V podstatě jediným pozitivním účinkem je vliv v oblasti jazykového centra - dochází k rozvoji této části mozku díky přítomnosti angličtiny a několika málo dalších jazyků. To však má i svou negativní stránku která způsobuje celkovou degeneraci mozku, protože poživatel je nucen místo souvislých vět používat zkratky, čímž dochází k rozvoji podivnému slangu. Díky tomu poznáme na jaké fázi drogově závislosti se poživatel nachází. Pokud tento slang poživatel používá i v běžné mluvě, pak to znamená, že se nachází v poslední fázi závislosti na droze (většinou poslední stupně závislosti C a E), kdy se postupně s poživatele stává nová bytost - „undead“.

Slang drogově závislých[editovat | editovat zdroj]

  • thx“ - „díky“
  • lol“ - smích
  • rofl“ - označení pro šílený smích při kterém se poživatel válí na zemi
  • lmao“ - „smějící se prdel“, tedy v podstatě sprosté rofl a nebo se poživateli skutečně směje prdel
  • wtf?“ (what the fuck?) - co to k sakru je? co to do prdele je? co to kurva je? apod.
  • lama“ - označení pro nezkušeného, nešikovného či neschopného amatéra, zdrogovaného začátečníka který nezvládá sílu drogy
  • noob“ - další označení pro nezkušeného či nešikovného amatéra, začátečníka, akorát s tím rozdílem, že slouží k označení velkohubého poživatele který se snaží svou zdrogovanost zamaskovat aby se před ostatními neztrapnil
  • FU“ - (fuck you!) - tedy v podstatě „naser si!“
  • StFU“ - „kurva drž hubu“ - drogově závislí nemají rádi dlouhé proslovy
  • lag“ - označení pro tzv. „zásek“ který může dojít u poživatele. V praxi to znamená, že poživatel se může po požití drogy dlouhodobě odmlčet nebo mu zdřevění noha, čímž se nemůže hnout z místa. To může být doprovázeno menším vibrováním nebo cukáním. Čím větší zásek, tím víc písmen A (např. laaaaaaaaaag!!!!) apod.
  • afk“ - velmi nepříjemná chvíle při které poživatel nemá přístup k droze, tedy většinou krátké intervaly při které poživatel odešel do svého těla doplnit tekutiny, živiny v podobě jídla a nebo si sednout na záchod
  • item“ - označení pro dávku nebo drogu
  • need item“ - „potřebuju další dávku“
  • pls“ - „prosím“
  • plsss“ - „móc prósííím“
  • omg“ - (Oh my God) - „Ó můj Bóže“ - tedy v podstatě zbožné vzývání Hospodina
  • omfg“ - (Oh my fucking god) - „Ó můj zasraný Bóže“ - tedy v podstatě pokálený Hospodin
  • bug“ - nepříjemný problém který se vyskytl po požítí drogy
  • guild“ - (gilda neboli cech) - tedy v podstatě sdružení drogově závislých, kteří se o drogu vzájemně podělují
  • PvP“ - označení pro souboj mezi drogově závislými
  • raid“ - větší skupina poživatelů kteří pozřeli drogu společně ve stejnou chvíli
  • ban“ - poživatel je již nadobro odloučen od drogy bez možnosti návratu. Může si však najít jiného dealera.

Jak se může závislý léčit?[editovat | editovat zdroj]

Wow-icon holy heal.png

Po několika srazech psychologů a psychiatrů se bohužel na tuto otázku ještě nepodařilo najít odpověd. V Japonsku se ale objevili první léčebné ústavy kde se pokuší tuto závislost léčit starověkými metodami. Razí heslo na Ďábla Ďáblem a používají elektrošoky, namáčení do ledové vody, a skotské střiky. Naproti tomu katolická církev vidí v droze přítomnost Ďábla a proto se snaží postižené poživatele vyléčit za pomocí exorcismu. Minulý rok uvedla katolická církev spis ve kterém uvádí, že drogově závislí poživatelé jsou ve své podstatě jen nešťastníci které posedl Ďábel. Kněžím se již prý několikrát podařilo vymýtit z duší poživatelů i nejsilnější démony jako jsou například Illidan Stormrage nebo Maghteridon. Církev považuje tyto démony za nejmocnější a papež Benedikt XVI. již vyjádřil znepokojení, že tito noví démoni kteří byli pro církev doposud neznámí přicházejí k smrtelníkům z pekelné říše Outland. Illidanova slova „You are not prepared!!!'“ naznačují, že lidstvo a církev nejsou připraveni na novou invazi démonů z pekla.

Rasismus[editovat | editovat zdroj]

Gnome male.png

Mezi poruchy rozlišování hry a reality se řadí i utkvělá představa, že jednotlivé národnosti se dají přiřadit k herním rasám na základě vnějších podobností a že toto vypovídá o vnitřních vlastnostech jedinců. Ze zjevných důvodů to nemůže fungovat. Nechvalně proslulý obří plyšový králík norský herní teoretik Anders Behring Breivik, který ve svém posledním díle hojně používal terminologii i strategii charakteristickou pro WoW, byl průkopníkem asociálního stylu hraní MMO her na hrdiny, a který proslul především tím, že masochisticky vydržel psát ve Wordu 9 let[1], čímž si samozřejmě přivodil závažné poškození mozku doprovázené bludy a vražednými sklony, si jako první zcela správně povšiml zarážející podobnosti mezi Gnómy a Čechy: „Jsou to malí a technicky zruční ateisté – i když ne tak jako Goblini – ale když dojde na lámání chleba světa, budou se taky modlit,“ když reagoval na přidání priesta v novém datadisku právě Gnómům. V Goblinech viděl symbol drobných evropských menšin: Švýcarů, Holanďanů, Dánů a Lucemburčanů. „Malí, zelení, zruční a neutrální. Velké nosy strkají všude. Mají peníze.“ Naopak Německo je pro něj Orgrimar – obydlený Orkem – „velkým, zeleným, tyjícím z práce Goblinů a Gnómů.“ Podobně příznivě se vyjádřil i o Polácích, u nichž se úspěšně léčil z homosexuality, takže v současnosti má rád jen sebe.

Čtěte také[editovat | editovat zdroj]

Wow-icon.jpeg