Minecraft

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Název tohoto článku není z technických důvodů zcela správný. Správný název by měl být .
Geheime.gif

     

Der Author[edit]

Arschlöcher[edit]

Je též přítulný, ale k volbám nechodí.

Piraten aus Baltik[edit]

Grafika Meinkraftu proslula především detailním zpracováním postav a obrovským množstvím polygonů. Zde postava piráta ze hry poté, co hráči daroval i vlastní boty.

Lety Zeppelinem[edit]

Zepelin.png

Jelikož používání německého frakturního písma na vodíkem plněných vzducholodích vede prokazatelně ke zvýšené četnosti leteckých nehod, bylo by krajně nezodpovědné tuto krátkou kapitolku nenapsat česky. Stručně tedy k obrázku výše uvedenému. Ten velký text vlevo nahoře znamená, že je kopie hry od pirátů zcela legální. To hranaté bílé nahoře jsou mraky a to hranaté bílé dole je sníh. Sníh jde na rozdíl od mraků těžit kopáním (viz. Písek) a zpracovávat buď na koule (ideální pro kariéru studenta a nebo italského plážového povaleče s příjmem ministerského předsedy ČR) nebo ze čtyř koulí na krychle (základní stavební prvek čehokoliv v Meinkraftu). To zelené na pozadí jsou koruny stromů, které jsem musel zasázet, neboť na mnou vykácené svahy byl z postele depresivní pohled. Postel není vidět, neboť z ní jsem fotil. Kvůli příspěvkům na Necyklopedii se v Meinkraftu vstávat z postele nemusí, v základní verzi hry je nezbytné rozhraní jedním z nejjednodušších receptů, vyžaduje jenom 800x640 kostek skla a asi 1000x víc tzv. "redstonu" na pár logických hradel. Na urychlení růstu zeleně se používá moučka z mletých kostlivců. Ti jsou ve hře zastoupeni hojně, často si z vás přátelsky vystřelí a podle všeho představují alegorii takzvaného štíhlého státu, což je podle nejpřesnější definice stav České republiky v roce 2012, kdy stát bude vybírat jenom tolik daní, aby mohl splácet úroky z úroků dluhů. Z kostlivců lze v originální hře vařit i mýdlo. To šedé vůkol se zapíchanými olympijskými (věčný oheň, chápete?) pochodněmi je má prostá horská pevnost. Nebylo zrovna dost kamene na střechu, takže problém s obřími lidožravými pavouky řeším tak, že je prostě zaspím - ano, v té posteli, co není vidět.

PS: Uprostřed je k vidění má prostá vzducholoď z prasopsa, která téměř nestojí za řeč. V základní verzi hry je receptura prostá: kolem ložiska uranu postavte jímač. Alfa-částice uvolněné radioaktivním rozpadem jsou vlastně jádra helia. Vedle jímače postavte destilační aparaturu - osm železných ingotů kolem a kostka ledu doprostřed. Ochočte si vlka a krmte ho vepřovým, až zmutuje v prasopsa. Naplňte prasopsa heliem a zavažte provázkem. Pokud používáte nějakou hardcorovou modifikaci, například od německého týmu, kde chybí možnost stavby prosklených jatek, geneticky modifikovaných plodin a výroby mýdla z kostní moučky, nebo dokonce verzi od moderské komunity Mojang, kde jediným zdrojem provázku jsou pavouci, tak si budete muset trochu přivstat. Pakliže vás pavouci nesežerou, voilá - máte balón. Stačí doplnit kotel, dva motory, truhlu a gondolu, abyste zjistili, že potřebujete zabít ještě čtyři pavouky, aby to všechno drželo pohromadě. Cestování vzducholodí není příliš bezpečné. Co chvíli vysedáte, například při četných pádech hry, a jakýkoliv pokus o dosednutí s pasažérem vede k explozi dosti nenažraného kotle, pročež je nejlepší vysedat nízko nad zemí před přistáním.

PPS: Ta srdíčka do hry mocný AuThor zařadil jako reminiscenci na slavnou hru Sida Meiera Pirates! v nichž stejně jako v Meinkraftu je hlavním úkolem zlomit srdce deseti guvernérovým dcerám. Jako hráč úspěšný jenom z 10% můžu zatím potvrdit jenom to, že přísloví "neštěstí ve hře, štěstí v lásce" je nehorázný blábol. Malá zelená vidlička a nůž tamtéž má obvyklý kanonický význam, neboť pod pevností samozřejmě provozuji ještě železnici, od verze 1.6 plně elektrifikovanou.

PPPS: //TODO Další nedoporučené mody

Kritiken[edit]

Václav Bělohradský - přirozená autorita na poli sociální patologie