Život na Zemi

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Většina hráčů se shoduje, že nejlepší a nejsnazší je hrát za bílého muže v Oceánii
Velmi netypické místo pro respawn

Život na Zemi (Život 4D) je hororová MMORPG hra a nejhranější hra světa. V současné době ji hraje více než 8 miliard lidských hráčů a dva boti (Elon Musk a Mark Zuckerberg). Dokončena byla nejspíš před 4 miliardami let nebo v roce 0, čímž by byla druhou nejstarší hrou hned po Counter Striku. Hra je veřejnosti známá především pod svým anglickým názvem Half-Life.

Začátek[edit | edit source]

Na začátku, oproti jiným hrám, nemáte moc na výběr. Narodit se (spawn) můžete do feťácké rodiny nebo do rodiny miliardářů. Buďto v KLDR nebo v Evropě. V Brně nebo v Praze. Je to víceméně o náhodě, ale někteří hráči se domnívají, že to, kam se narodíte, se muselo rozhodnout na základě toho, jak jste hráli minulý život. To ovšem nedává moc smysl, neboť po smrti se veškeré nastavení vymažou z paměti. Nebo ne?

Autor[edit | edit source]

Autor hry je neznámý. Určitá skupina lidí (asi 2 miliardy) se domnívá, že ji stvořil Bůh. Jak je ale možné, že jeden člověk naprogramuje tak složitou hru se složitými postavami? Například vytvořit takovou postavu ženy muselo zabrat mnoho času, přesto v ní je dost bugů. Žádný upgrade nepřišel, spíše to vypadá, že se vývojáři snaží hru zkomplikovat nebo dokonce zredukovat počet hráčů a proto zvýšili počet přírodních katastrof nebo homosexuálů.

Další teorie je ta, že hru vytvořilo více Bohů. Zastánci těch či oněch teorií mají v oblibě zabíjet se mezi sebou.

Mapa[edit | edit source]

Herní prostředí je relativně velké, největší ze všech her. Grafika je rovněž zpracována velmi dobře. K hraní nepotřebujete brýle, ale oči. V budoucnosti se plánuje rozšíření map zahrnující Mars. Vývojáři v daleké budoucnosti zvažují rozšíit mapu i o Venuši. Základním stavebním kamenem a mechanikou hry je propracovaná fyzika, která je tak složitá, že jí nikdo nerozumí.

Průběh hry[edit | edit source]

Nejdříve je potřeba vyskillovat Vaši postavu. Naučíte se psát, číst a počítat. Dalších 12-15 let budete sedět za školní lavicí či za školou a učit se o věcech, které v Half-Life nebudete potřebovat. Ale nějak je Vás potřeba zabavit, neboť ve 12 je Vaše fyzická i psychická postava nevyvinuta dostatečně, abyste mohli chodit do práce. Potom nastává nejdelší fáze – produktivní věk, a to to, co je pro S.T.Á.T. nejdůležitější.

Abyste mohli přežít, potřebujete peníze. A peníze si vyděláte prací. POZOR! Z těchto peněz ale 50 % musíte odevzdat nepřátelské guildě S.T.Á.T., který se o ně velmi zodpovědně postará. Dá se tedy říct, že pokud produktivní věk trvá 50 let, tak z toho 25 let pracujete pro S.T.Á.T. S.T.Á.T. řídí hrstka vyvolených, kteří se pomocí cheatů zmocnili určitých administrátorských práv hry. Do této kategorie se Vy spawnovat nemůžete. Mají v rukou zákony (a tedy pravidla) podle kterých se budete muset řídit. Mají v rukou Vaše peníze, které se vždy někam vytratí.

Pokud máte to štěstí a dožijete se takzvaného důchodu, dostanete ze své celoživotní práce nějaké ty drobné, abyste si mohli za naspořené roky koupit hrnec za 30 tisíc nebo přejít na „levné“ energie díky vzdělanému poradci z OVB, další nepřátelské guildě.

Cíl hry[edit | edit source]

Co je cílem hry zatím nikdo nedokázal dostatečně zodpovědět. Jisté jsou však dvě věci. Smrt a daně, vesmír a lidská hloupost. Možná, že hra konec nemá, což by ji řadilo po bok World of Warcraft, World of Starcraft nebo World of Tanks.

Jako cíl by se mimo jiné dalo považovat vítězství války. Co je to válka? Ve hře jsou dva hlavní herní módy - válka a mír. V míru žijí klany spolu, bez bojů a mírumilovně. To dá rozum, že v míru se žije mírumilovně. Ale ve válce spolu klany bojují. Vraždí se, mordují a všude vládne strach. Jediné místo, kde můžete uniknout věčnému zápolení je klan Švýcarsko, jediné neutrální zóně serveru. Snad kromě Finska, ale to se nepočítá, bojovalo s Ruskem. A víte, v čem je ten vtip? Herní módy nepřepínají hráči, ale politici v čele klanů!

Konce[edit | edit source]

Na konci vaší hry dostanete jeden z 9 konců, nebo cest, jak je někteří hráči nazývají. Váš konec je vybrán podle průběhu hry.

Neutrální konec[edit | edit source]

Pokud na konci hry nesplňujete požadavky ani k jednomu konci, zařadí vás Half-Life do této kategorie. Tento konec získává většina hráčů. Celkové body za dokončení hry v neutrálním konci je výhra 500-1000 bodů, podle detailů.

Dobrý konec[edit | edit source]

Dobrý konec dostanete, pokud splňujete alespoň dva z těchto požadavků: Máte celkový majetek přes 10,000,000 kč, nemáte žádné nepřátele, máte vyskillované "přátelství" s celou rodinou na maximum a počet provedených zločinů je pod 5. Plný seznam je poměrně dlouhý, takže ho sem nebudeme psát celý. Za dobrý konec dostáváte 1000-2500 bodů, opět podle detailů.

Špatný konec[edit | edit source]

Špatný konec dostanete, pokud jste nikdy nezaložili rodinu, žijete pod mostem, byli jste zabiti, obešli jste anti-cheat a mnoho dalšího, seznam je opět moc dlouhý, takže se musíte spokojit s našimi informacemi. Za špatný konec dostanete 0-500 bodů, podle detailů.

Válečný konec[edit | edit source]

Tento konec dostanete, pokud jste předčasně umřeli a zrovna je herní mód nastaven na válku. Nemůžete za to, že jste umřeli, tak na vás hra není tak hrubá. Za válečný konec dostáváte 500-750 bodů.

Vězeňský konec[edit | edit source]

Konec dostanete, když umřete a zrovna máte ban, v zóně "vězení." Pravděpodobně jste provedli nějaký zločin, takže jste dostali na pár let ban. Když dostanete unban, tento konec je zrušen a na konci je vybrán jiný, pravděpodobně špatný. Za tento konec nedostáváte body.

Prdový konec (tajný)[edit | edit source]

Tajné konce nejsou vidět v achievementech, musíte si na ně přijít sami. Během vaší hry zaručeně někdy potkáte NPC Henryho, hra je tak naprogramovaná. Když k němu promluvíte třikrát za sebou a v inventáři máte předmět "prdící polštářek," dostanete tento konec. Během end screenu budou slyšet prdy. Nedostáváte body.

Cheaterský konec (tajný)[edit | edit source]

Tento konec získáte, používali-li jste kdykoliv za hru cheaty nebo hacky. Na konci, tesně před smrtí se ozve hlasová zpráva jednoho z vývojářů hry: "Zmrde!" Za tento konec nejsou body.

AFK konec (tajný)[edit | edit source]

Tento konec, jak už název napovídá, dostanete, pokud se za celou hru nedotknete klávesnice ani myši. Jednoduše umřete hned po spawnu, protože nedýcháte. Tento konec se vám sice zapíše do achievementů, ale dostanete nový spawn.

Prdelový konec (tajný)[edit | edit source]

Konec získáte, pokud každé slovo, které řeknete, je "prdel." Za konec opět nedostanete ani bod.

Obtížnost[edit | edit source]

Všichni hráči hrají stejnou obtížnost, jedná se o jednu z téměř nejobtížnějších her obecně. Váš charakter je vzásadě velmi zranitelný, k jeho usmrcení stačí jedna rána nebo nehoda. Přesto, že někteří hráči věří v respawn v podobě nového charakteru, hráč při tomto respawn ztrácí všechen nashromáždí majetek ačkoli, někteří také věří že některé schopnosti je možno přenášet z jednoho charaktera na druhý, beztak jsou tyto často uzamčeny a zapomenuty, hráč většinou ztrácí vzpomínky na své předchozí hry. Hra zahrnuje i ekonomický simulátor který představuje opět jeden z nejobtížnějších na světě.

Průběh programování a historie[edit | edit source]

O tom, v jakém programovacím jazyce je Half-life napsaný, ani jak dlouho to vývojářovi/ům trvalo, můžeme jen spekulovat. Někteří lidé se domnívají, že to stihl za pouhých 6 dní. V takovém případě by na hře musel pracovat celý tým vývojářů, a ani tak by to nestihli. Německý programátor, který si nepřeje být jmenován, se pokusil o kopii základního enginu hry. Jen na gravitaci pracoval tři týdny. Pomocí bajvoko metody si můžeme spočítat, že by bylo potřeba přes tři sta programátorů, aby vznikl ten nejzákladnější základ Half-life pod týden.

Pozor: následující obsah jsou pouze spekulace a není potvrzen fakty.

Jak už bylo zmíněno, Half-life nejpravděpodobněji vznikl před 4 miliardami let. První fáze hry se přezdívá "zavřené B," neboli "closed beta" v angličtině a řečtině. To znamená, že si člověk pozve pár testerů (v tomto případě Adam a Eva,) aby dostal zpětnou vazbu a teprve poté se rozhodne, jestli se vůbec bude pokračovat ve vývoji hry.

Další fáze byla tzv. Alfa. Vývojáři zpřístupnili hru publiku a začali pracovat na obtížnosti. Do hry byli přidáni jednoduše pochopitelní, ale silní nepřátelé dinosauři. Měli nejvíc životů a síly v celém Half-life a získali jste si respekt nejednoho hráče, když jste jednoho zabili, či jen dostali jeho životy pod polovinu.

Teď byla na řadě Beta. Vývojáři si uvědomili, že dinosauři jsou asi až trochu moc, a tzv. je "nerfli." Zakrněli a staly se z nich dnešní slepice. Také byla hráčům představena funkce, která změnila hru na vždy. Evoluce. Znamenalo to, že zvířata se postupně měnila sama od sebe, a vývojáři se nemuseli starat o přidávání nových nepřátel a zvířat. Během této fáze se také vyvinul předchůdce člověka, Alžběta II. A samozřejmě lidoop. Začínají se také objevovat první cheaty, a s nimi i první, primitivní anti-cheaty, které by dnes prolomilo i tříleté dítě.

A konečně přichází plné vydání. Hra je uvedena na trh a nabírá na popularitě. Je to pro Half-life zlomový bod. Bylo toho do hry přidáno nejvíc za její existenci, takže shrnu jen ty nejdůležitější body: Byly vymazány startovní nástroje, ale zato přidán proximity chat. V předešlých verzích se buď musel používat discord, nebo herní chat. Od nyní také hrají mnohem větší roli body inteligence, ne síly, jak tomu bylo doposud. A největší změna ze všech, byl zaveden pořádnější a vyspělejší anti-cheat. Počet hackerů a cheaterů se snížil o 95%. Na tu dobu to byl nejlepší ze všech, ale dnes by ho prolomil lecjaký středoškolský student.

Po plném vydání následují jen menší updaty. Je jich hodně a nemění skoro nic. Nejdůležitější změny byly ve verzích v2.6, kdy byl přidán dnešní anti-cheat, v2.7, kdy byla mapa rozšířena o Ameriku, v3.8, kdy byly přidány počítače a v4.1, kde jsme teď.

Zajímavosti[edit | edit source]

Half-life je známá díky svému anti-cheatu, protože použít cheaty se povede jen pár vyvoleným, kteří se většinou stanou politiky a členy S.T.Á.T, jak již bylo zmíněno.

Hra se také proslavila kvůli své propracovanosti. Například v jiných hrách využíváte skill pointy na sílu, inteligenci a rychlost, ale v Half-life je možné je využívat na individuální svaly

Screenshot ze středověku, kde se hráči rozhodli vzít roli adminů a banovat cheatery s flyhackem

Vývojář, nebo vývojáři hry si mezi roky cca 700-1600 vzali dovolenou a protože nebyl nikdo, kdo by mohl dát cheaterům ban, začalo hodně ženských hráčů používat flyhack, umožňující létání. Tomuto období se dnes říká středověk. V roce 1631 byl vyvinut výše zmíněný anti-cheat.

Jedním z nejmenších, ale nejslavnějších bugů je chleba s marmeládou. Vývojáři původně plánovali, aby padal marmeládou nahoru, ale kvůli špatně umístěnému negativnímu číslu je tomu vždy naopak

Vývojáři jsou taky pěkní trollové. Například vymysleli generátor náhodných slov a zamaskovali ho jako starší ženy známé jako karen. Známější troll jsou UFA. Vývojáři vyberou náhodný objekt a proletí s ním ideálně nad nějakou armádní stíhačkou. Poté se baví neschopností lidí identifikovat objekt. Ovšem nejznámější prank na lidstvo jsou mladší bratři. Stačí, abyste provedli jednu jedinou věc, co je sotva nad rámec rodinného standardu a už máte týden zaracha. A když jim pro výstrahu uberete pár bodů života útokem "šťouchnutí," Bum! A měsíc bez počítače.

Neví se přesně, jaký update hrajeme, ani kdy updaty probíhají, ale spekuluje se, že každý rok, nebo měsíc.

Související[edit | edit source]