Jedničková soustava

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Tento článek je tak krátký proto, že víc znaků ani není třeba.“

- Nytra

Jedničková (unitární) soustava je číselná soustava využívající pouze jeden symbol " " čili mezeru, nebo nějaký jiný prázdný znak, třeba "space" nebo " " (jinou mezeru).

Převod z a do jedničkové soustavy[editovat | editovat zdroj]

Převod do jedničkové soustavy je velice jednoduchá záležitost. Číslo v jakékoliv číselné soustavě o počtu řádů 0 (nula) je v jedničkové soustavě reprezentováno jedním až nekonečno znaky " ". Převod jakéhokoliv jiného čísla do jedničkové soustavy není teoreticky možný. Je-li je možný aspoň prakticky, to se ještě neví (ale VTN na řešení dnem i nocí bez ustání pracuje). Zpět do jiných soustav je převod obdobný. Pro částečný převod do jedničkové soustavy lze použít konvertor. Zatím nejlepší verze je Converter 0.9.0.1., na jehož vylepšení se také stále pracuje.

Nulná soustava[editovat | editovat zdroj]

Nulná (nulární) soustava je vylepšená varianta jedničkové soustavy. Funguje obdobně, pouze s tím malým rozdílem, že se v ní nepoužívají vůbec žádné znaky. Jediná výhoda nulné soustavy je v tom, že do ní lze převést jakákoliv čísla z jakýchkoliv jiných číselných soustav, a to dokonce algoritmem s konstantní časovou složitostí. Převod čísel zpět z nulné soustavy ovšem již není žádným způsobem možný, což se s výhodou využívá například v pamětech WOM.

Nulná soustava je tak jednoduchá, že si nezaslouží ani svůj samostatný článek – zkrátka není o čem psát. Je zde jen proto, že je to základní číselná soustava celého vesmíru (jako jediná obsáhne celé nekonečno a ještě mnohem víc, například i nic) a byla objevena VTN. Dokonce dle nejnovějších výzkumů je nejprapůvodnější číselnou soustavou celého Vesmíru, neboť jako jediná z nich je použitelná i v singularitách, jako byl Velký smrsk, jsou černé díry a bude Velký třesk.

Výskyt jedničkové soustavy[editovat | editovat zdroj]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Whitespace na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Na první pohled by se mohlo zdát, že jedničkovou soustavu využívá programovací jazyk „Whitespace“ (něco o něm píše ČeskopedieBACHA nebezpečí! bez obav se na ni můžete podívat). Ale není tomu tak, ten totiž mezi bílými znaky rozlišuje, což jedničková soustava nedělá. Existují nepodložené spekulace, že ho používá taktický rezonátor částic.

Vyskytly se i fámy, že jedničková soustava se používá jako známkovací ve školách pro mimořádně nadané studenty (např. v U4V nebo 8GB aj.), anebo pro záznam hukotu H2OMP3, ale není to pravda.

Jedničková soustava v praxi[editovat | editovat zdroj]

Takto nějak to vypadá v praxi >                                               <

Mrkni aj na:[editovat | editovat zdroj]