Nezapomeň!

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Nezapomeň vyleštit boty, nezapomeň nakoupit, nezapomeň zavolat babičce k svátku, nezapomeň nakrmit kočku, nezapomeň vrátit knížky do knihovny, nezapomeň vyluxovat, nezapomeň se nasnídat, nezapomeň vyměnit žárovku, nezapomeň pověsit prádlo, nezapomeň zamknout, nezapomeň si nařídit budík.

Jistě všichni znáte papírky s těmito nápisy.

Použití[edit | edit source]

Papírky s těmito nápisy jsou lidem známy už od pradávna; my dnes máme Google (pozn.: název vyhledávače je zkratka Gup Odpoledne Ovoce + Gilo Levandulového Extratu; to si napsal jeden Moravan, který zapoměl, jak se píše písmeno K, což u Moravanů není zas až tak nic neobvyklého. Když později, samozřejmě omylem, naprogramoval nový vyhledávač, nemohl pro něj vymyslet název, a tak využil zmíněný papírek, který ještě stále ležel na jeho stole. Protože to byl lúzr, tak se to čte Gúgl.)

My tedy teď máme Google, ale před takovými 30 lety měli teprve GOOGLEndář. Další historie není známa, protože když muži najdou doma od svých žen takovéto papírky, obyčejně je ihned roztrhají a se vztekem vyhodí. To je též důvod, proč u tohoto článku není fotka (mohli bysme sice udělat fikci, ale takovéto podvody mi na Necyklopedii neděláme). Toho jsou schopni pouze na Wikipedii či Českopedii.Vidíte? Až na jednu fikci žádné pravé tabulky.

Materiály[edit | edit source]

Nápisy Nezapomeň! se vyskytují velice různě. Jednak obyčejný papír (Vědecký tým Necyklopedie zjistil, že pro tyto potřeby se ho denně spotřebuje až 16,3 tuny), poté toaletní papír (ten však má jednu nevýhodu: lidé zapomětliví a roztržití se hned po zapsání následně utřou, a tím informace ztrácí na hodnotě) až k takzvaným graffitům. Napadlo vás někdy, že takzvaní sprejeři jsou ve skutečnosti jen zapomětliví lidé? Aby nezapoměli, sprejují na místa, kudy každý den chodí, a to ve zdánlivě nesmyslných zkratkách, to aby se neplýtvalo barvou. Zkuste se někdy zamyslet, a uvidíte, že například z KCANVT vyjde „Kup cigarety a noviny v tabáku“, nebo z UPNTS dešifrujete třeba „Určitě přijď na třídní schůzku“. Boužel, dost sprejařů je už tak zapomětlivá, že následujícího dne si již nepamatují, co zkratka měla znamenat.

Literatura[edit | edit source]

Myslím, že následující povídka naprosto vystihuje den obyčejného tabulkáře.

Když mi zazvonil budík, zcela automaticky jsem ho shodil dolů (spím na půl druhého metru vysoké palandě). Ne, že by to nepřežil, to jo (je to kovový, kvalitní, aspoň třicet let starý budík, ne jako ty dnešní fórový), ale na zábradlíčku postele jsem měl přilepený velký arch papíru, na kterém bylo velkým písmem napsáno ROZHODNĚ NESHAZOVAT BUDÍK!!!! Tehdy v rozespalosti mi hodně dlouho trvalo, než jsem si vzpomněl, proč jsem jí tam dal, ale třeskot skla mi to ihned připomenul. Akvárium!!!!. Ty tisíce za neonky, za krmení, za ohřívač vody... Všechno zahynulo pod mohutným budíkem.

Hned mi došlo, proč bylo akvárium umístěno vedle postele. Večer jsem ho z obýváku na toto místo přenesl (a zabralo mi to bezmála dvě hodiny) proto, že rybičky potřebovaly nutně nakrmit (viz tabulka u žebříku ,,DÁT NEONKÁM BUŘTA Z LEDNIČKY!!!!!“) Když jsem šel do kuchyně pro smeták a hadr, abych tu spoušť uklidil, místo kýženého předmětu jsem našel tabulku KUP KOŠTĚ!!! a k tomu rychle přičmáraný dodatek a lop+smet!, rozhodl jsem se odložit úklid na později (abych na to nezapomněl, hned jsem napsal tabulku UKLIDIT NEONKY!!!!) Podíval jsem se na hodinky, abych zjistil, jak rychle se mám nasnídat; většinou jsem moc času neměl. Náramkové hodinky byly ale přelepeny papírem, na kterém stálo DÁT DO OPRAVY!!!!! Vzal jsem tedy tužku a na papír připsal: ROZHODNĚ NEZAPOMENOUT!!! Rozhodl jsem se tedy přesný čas zjistit podle počítače. Na zapínacím tlačítku byl ale papírek POČÍTAČ NENÍ V ZÁSUVCE! ABY ŠEL ZAPNOUT, MUSÍ SE VYHODIT VĚŽ, PŘEPNOUT TELEFON A ZAPNOUT REPRÁKY!!!! Sám jsem si se vztekem vzpoměl, že tuhle tabulku jsem sám asi před měsícem psal. Učinil jsem tedy dle pokynů tabulky, a za chvíli se kompjutr rozsvítil.

6:32. Dobrý, mám tedy ještě dvacet minut času! Počítač jsem zase vypnul, zapojil věž, přepnul telefon a vypnul repráky a zamířil jsem k ledničce.

Byla prázdná, akorát ve spodním šuplíku byla tabulka NA STOLE JE 50,- NA SNÍDANI!!!!!!! Ano, vzpoměl jsem si, že jsem jí včera ráno naškrábal. Vykročil jsem tedy ke stolu, tam jsem ale našel jen haldu papírů, a kdesi, kdesi vespod byla tabulka 50,- JSEM UTRATIL a za tím následující VYBRAT Z BANKOMATU!!!!! Než jsem ale vykročil k šuplíku, kde normálně bývá platební karta, a kde bych stejně nenašel nic jiného než tabulku KARTU MÁM V KAPSE ZELENÝCH KALHOT, zadrnčel budík z pod trosek akvária znovu, avšak slaběji než kdy jindy (asi nemá vodu rád).

Sakra, 6:50, musím vypadnout! Vřítil jsem se do pokoje, jednak pro batoh, jednak proto, abych umlčel budík (ten zvuk nesnáším), ale jaksi jsem přehlédl střepy a díky tomu, že jsem zároveň přehlédl tabulku KOUPIT PANTOFLE!!!!! v předsíni, jsem se dokonale pořezal. S bolestnými výkřiky jsem dokulhal ke skříni, kde obvykle bývá lékárnička. Z police na mě však místo lékárničky zírala obrazovka televize a papír s nápisem LÉKÁRNIČKA JE PŘESUNUTA ZA TISKÁRNU, TELKA BY SE SEM NEVEŠLA!!!! .

Prohlásil jsem se za gramloně, když jsem se belhal ke skrýši za tiskárnou, a vzpoměl jsem si, že jsem tam tu lékárničku skoro před rokem sám dal. Dostat se tam nebylo vůbec lehké. Muselo se přelézt několik banánových krabic, které tam stály naplněné vším možným už deset let (od minulého stěhování, viz tabulka VYBALIT VERCAJCHY), podlézt knihovnu, ve které se hromadily knížky z městské knihovny, na které mi už skoro rok nabíhalo zpozdné, přeskočit stůl s hromadou papírů a podlézt kabely od počítače, což s poraněnou nohou nebylo vůbec lehké. Když jsem se ale konečně dostal na místo, místo krabičky s bílým křížem na mě koukala Božena Němcová, a to z pětistovek, které tam ležely vedle tabulky s nápisem LÉKARNIČKU JSEM VYHODIL, NEBYLO KAM ULOŽIT PENÍZE NA KOUPELNU!!!!!.

Rozzuřil jsem se, tak jak už dlouho ne, zvláště poté, co jsem si vzpoměl, že jsem v létě tu lékárničku odnášel do sběrného dvora. Poté co jsem napsal tabulku KOUPIT NOVOU LÉKÁRNIČKU!!!!, a přilepil ji na tiskárnu, vzal jsem to zpátky zkratkou přes květináče, gramofon, klávesnici a pod gaučem. Noha mi krvácela a tak jsem se rozhodl aspoň si ji omýt. Vyrazil jsem do koupelny, tam jsem ale na oschlém umyvadle našel tabulku VODA JE VYPNUTÁ, ZAPÍNAČ JE NA ZÁCHODĚ, ZA POLIČKOU KNIH, KLÍČ K OTVÍRÁNÍ JE ZA MONITOREM!!!! . Vztekle jsem roztrhal papír, na kterém jsem poznal svůj rukopis, a rozhodl se podniknout strastiplnou cestu za monitor pro klíč. Trvalo hodnou chvíli, než jsem přeskákal křesla, věž, televizi a prádelník, abych mohl podlézt stůl a dostat se za monitor, kde jsem našel klíč.

Cestu jsem si zkrátil zhoupnutím na lustru, ovšem jsem přehlédl tabulku NEHOUPAT SE NA LUSTRU!!!!!, a lustr tak málem spadnul, zůstal viset jen na malém drátku a shodil několik skleněných střípků. V rychlosti jsem naškrábal vzkaz OPRAVIT LAMPIÓN!!!!, a už jsem pádil s klíčem v ruce na záchod. Noha už mě zase začala pekelně pálit, a tak jsem shodil z poličky všechny knížky, abych se dostal ke dvířkám. Česko – německý slovník naučný pád nepřežil a spadnul do mísy. Nechal jsem ho být a klíčem otevřel dvířka. Přilepenou na potrubí jsem však uvidět tabulku VODA UŽ JE ZAPNUTÁ, NEZAPOMENOUT PŘEPSAT TABULKU V KOUPELNĚ!!!!! Když jsem mířil k umyvadlu,měl jsem vztek sám na sebe, že jsem tu tabulku v koupelně nepřepsal. Konečně chladivá voda ošetřila mé nohy.

S nohou ovázanou ručníkem jsem se dobelhal k telefonu. Musím zavolat šéfovi, že dnes nemůžu přijít. Než jsem však zvedl sluchátko, všiml jsem si papíru s nápisem TELEFON NENÍ VE SPRÁVNÝ ZÁSUVCE! ABY FUNGOVAL, MUSÍ SE PŘEPNOUT VĚŽ, VYPNOUT REPRÁKY, OPRAVIT KABELY A NAHODIT POJISTKY!!!!!!! Rozhodl jsem se, že to při mém zdravotním stavu nemohu absolvovat, a tak jsem raději vyrazil do práce. Obul jsem se (šlo to špatně, zvlášť přes ten ručník se bota špatně nazouvá), navlékl si rychle kabát, vzal si batoh, a kvapně, protože už bylo skoro osm, vyběhl jsem ven. Právě, když jsem zabouchl dveře, zamyslel jsem se nad tím, co to bylo z vnitřní strany dveří na té tabulce napsáno.

Stálo tam NEZAPOMEŇ KLÍČE!!!!!, ale to jsem se dověděl až mnohem později, až když pracně přivolaný zámečník dodělal svou práci (a vzal si za to bezmála dva tisíce).

Od té doby je z venkovní strany mých dveří tabulka ZÁMEČNICKÁ SLUŽBA MÁ ČÍSLO 425 603 981!!!!!

?[edit | edit source]

Protože jsem si zapoměl napsat tabulku, zapoměl jsem o čem píšu. Počkejte pár dní, třeba si vzpomenu...

Související články[edit | edit source]