Restaurace Šimek

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Restaurace Šimek.jpg

Znalci Duck Wars nechť si vzpomenou na přístavní město na Tatooine, na tamní zapadlý bar, v němž Ben Kenobi hledá Hana Sola. Zakouřená, temná putyka plná zkrachovalých existencí a podivných živlů... Ano, kdyby se Ben Kenobi někdy dostal na Zemi, nepochybně by při pátrání po odvozu navštívil Restauraci Šimek v Ostravě-Svinově - a nepochybně by tam někoho s volnou kosmickou lodí také našel.

Restaurace Šimek si po dobu své existence vysloužila mnohá pojmenování, z nichž "smradlavá knajpa", "odporný brloh" či "ekologická katastrofa" patří mezi ty přívětivější.

Poloha[edit | edit source]

Nejčastější poloha praktikovaná v hospodě Šimek je poloha ležícího impotenta, druhé místo zaujímá poloha na stojáka, (čili "Dej mi nožky na vejložky") a to proto, že málokdo má odvahu položit objekt svého sexuálního zájmu na podlahu.

Samotná knajpa je lokalizovaná severoseverozápadně od nádraží Ostrava-Svinov, a to zhruba třicet kroků (měřeno od nádraží do knajpy), respektive sto šedesát kroků (měřeno od knajpy na nádraží) daleko.

Hospoda je maskovaná coby hromada papundeklu a starých oken a mnoho lidí kolem ní projde, aniž by si jí všimlo. Nedílnou součástí knajpy je přilehlý vietnamský labyrint, kam chodí ožralci blít a kam výčepní odnáší příliš smrdící mrtvoly. Jediný použitelný hajzl je od hospody vzdálen zhruba dvacet kroků a je schován v Labyrintu.

Vzhled[edit | edit source]

Jak již bylo řečeno, Šimek je maskován a skutečně jen znalec si jej všimne na první pohled. Střecha této přízemní budovy je ozdobena velkými tabulemi s nápisem Zwettler. Celá jedna polovina budovy je postavena z oken skládaných na sebe, což se projevilo v roce 1812, kdy tudy táhl Napoleon - celá jedna kompanie prošla skrz hospodu, aniž ji zaregistrovala. Rozbitá okna byla následně vyspravena rybími měchýři, a tak zůstala doposud.

Druhá polovina budovy je postavena z tvrdíku, kterým neproniknou senzory, a proto nikdo neví, co tam vlastně je.

Nabídka[edit | edit source]

Vnější reklama nabízí Zwettler a Starobrno, uvnitř se dočtete, že čepují Avara, ale když vám přinesou půllitr s třetinkou piva, tvrdí vám, že to je Ostravar. Ve skutečnosti se jedná o mamutí moč dováženou ze sibiřských nalezišť těchto vymřelých srstnatců. Dle některých názorů se jedná o snahu Sovětského svazu pomstít se Česku za stavbu amerického radaru, ale podle našich zjištění se v tomto podniku podává mamutí moč již od dob, kdy byl založen, tzn. již od dob, kdy se mamutí moč čepovala přímo ze zdroje čerstvá.

Přesto je mamutí moč to nejlepší, co si zde můžete dát. I když ji totiž pokrývá povlak plísně, není to nic proti tomu, čemu zde říkají "limonáda". Zajímalo vás někdy, co se děje s vyhořelým jaderným palivem z Jaderné Elektrárny Mochovce? Dejte si u Šimka limonádu a bude vám to jasné! Zatímco "pivo" pouze způsobí záhubu všech vašich chuťových buněk, limonáda odstartuje celosomatickou mutaci. Neexistují lidé, kteří by byli schopni pozřít více než jednu šimkovskou limonádu za život. A pouze speciálně šlechtění odolní jedinci se na ni dokážou podívat dvakrát ročně.

40% slivovice podávaná v Šimkovi je vlastně 12% jabčák dolitý vodou. Pitivo pro mimča.

Za rum zde vydávají Natural 95.

K jídlu si nešťastník donucený okolnostmi ke stravování v knajpě Šimek může dát oblíbenou krysu s česnekem (Položka jídelního lístku "utopenec"), která je skutečně výborná, čerstvě stažená z kůže a vyplněná cibulí. Dalším skvělým jídlem je takzvané vepřové na chilli, jídlo tak ostré, že necítíte ani pachuť psího masa. K vepřovému na chilli si nezkušení nováčci objednávají zahuštěné sperma. Takřka za svátek se považuje objednání si omelety s houskou, oblíbeného pokrmu Eírika Reinarssona, nevlastního otce Eírika Rudovouse a pokrevního bratra Aštara Šerana. Další vyhlášenou lahůdkou je zde vývar. Jedná se o lahodnou směs cárů psího a opičího masa s cáry kluže a střev z mravenečníka velkého. Vše je zalito teplou vodou z výčepu.

Posádka[edit | edit source]

Knajpě velí důstojník Waffen SS známý pod přezdívkou starý Šimek. Již od dob svého velení v divizi Totenkopf je znám svou tvrdostí, nesmlouvavostí a společenským oblekem. Jeho zástupkyní je matróna zvaná Harpyje, a to hlavně pro ty pyje. Pozici nižšího poddůstojníka obsluhuje Árijka, původem vikingská norna. Novým přírůstkem na můstku je mutantka, jejíž jméno zatím nikdo nezná. Zato je o ní známo, že se ve volném čase ukájí za pomoci velkého rohu na pití piva.

Ve strojovně/kuchyni se střídají dva obři - supermutanti Harry a Sally. Jsou si velmi podobní, mohutní postavou, zarostlí silnou srstí, málomluvní ale s velikými bicepsy. Když víte, že vaše jídlo připravoval Harry (nebo Sally), je vám už úplně jedno, zda jíte psa, kočku, nebo prasopsa.

Návštěvníci a štamgasti[edit | edit source]

Co by to bylo za knajpu, kdyby do ní nechodili hosté? A hostinec Šimek leží přímo na strategickém místě - vede pod ním ropovod Družba a míjí jej několik tramvajových linek. Nejdůležitější je však blízkost nádraží Českých Satanistických Drah, Ostrava-Svinov. Ležíce na takových významných křižovatkách, stává se Šimek místem, kde se setkává Východ a Západ, Sever a Jih, Árijci a Romové a Židi a... ne, v této hospodě není místo pro "normálního" člověka...

Šimek po zemětřesení

Aktualizace[edit | edit source]

Svinov postihlo zemětřesení, betonové stavby kolem Restaurace Šimek většinou popadaly, ale protože Šimek neobsahuje beton ani s tonikem, přečkal bez poškození, viz obrázek – v popředí jsou odklízeny trosky, v pozadí Šimek bez úhony.

Vietnamská tržnice se zde proto už nenachází. Hospodu tudíž nelze přehlédnout. Za návštěvu určitě stojí. Můžu doporučit! Pivo je tu dobré a co je ještě lepší – jídlo. Kde se vzal, tu se vzal kuchař, který z neznámých důvodů tuto hospodu ještě neopustil. A proto zde nalezneme i obyčejné lidi, kteří si rádi vychutnají jídlo, jako od maminky. Potkáte zde i zaměstnance ČD, kteří sem chodí docela pravidelně. Tím taky vznikla přátelská atmosféra, kde se všichni vpodstatě znají.¨

Takže ještě jednou zdůrazňuji – není to žádná zakouřená, špinavá knajpa, kde není záchod. Spíše přesně naopak špinavý zakouřený záchod, kde není knajpa!

Příchozím do Svinova se dostane mnoho cenných informací
Google uncyc.jpg Restaurace Šimek na googleTohle je nejlepší článek na téma „Restaurace Šimek“ na celým internetu.