Autobazar

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Autobazar[edit]

Autobazar je místo, kde můžete své poctivě vydělané peníze utratit v soutěži "Najdi Auto mezi Vraky". Nepoctivě vydělané peníze se utrácí zásadně v autorizovaných autosalonech premiových značek. Průměrní opičané se snaží si pomocí autobazaru pořídit svůj malý český sen v podobě zachovaného "držáku f kombíku f TDÍčku. Ve skutečnosti se ovšem v autobazarech nacházejí z pravidla vozy následující:

Kupovat auto v bazaru je jako hrát skořápky na polské tržnici.

Jazyk[edit]

V autobazarech se používá speciální řeč, která umožňuje prodejcům hodiny hučet do kolouška (zákazník), aniž by mu řekli cokoliv užitečného. Nejčastěji používané fráze jsou:

  • Má to tu Cebii, tak je to f pořádku pane vole = Vozidlo by mohlo být právně v pořádku, ale pravděpodobně je kradené, jen dostalo papíry od jiného (zdemolovaného) vozidla, takže se teď pro systém tváří, jako jiný automobil.
  • Tyhle TDíčka jsou děsný držáky pane vole = Prodejce nemá žádné znalosti ohledně motorizace vašeho vozidla, ale protože tachometr stočil jen o 300000 km, měla by kraksna ještě alespoň půl roku sloužit.
  • Bylo to lehce ťuklé na předek = Vozidlo, které bylo bouráno tak, že to nelze úplně utajit. Zpravidla svařenec několika úplně zničených vozů, tzv. totálek.
  • Bylo to ťuklé = Vozidlo je, stejně jako předchozí případ, svařencem několika vraků, ale práce Frankenstainího mechanika byla fušerská, takže je to navíc vidět.
  • F tom jezdila nějaká stará žencká, proto je to úplně zachovalé = Vozidlo před tím někdo vlastnil. Pravděpodobně to byl mladý floutek, který s ním jezdil jako blázen. Nebo taky ne. V techničáku je stejně leasigová společnost, tak co.
  • To měl nějakej dědek ve stodole, to prakticky nevidělo silnici, ani sůl. Fšecko jako nové = To samé jako v předchozím překladu, jen je automobil více stočený a měl tak rezaté prahy a podběhy, že je musel "obchodník" opravit.
  • Je to voňafka = Auto nesmrdí tak, že by to přerazilo všechny možné osvěžovače vzduchu. Ano, možná v něm byla tři roky mrtvola, ale už tam není a teď je vystříkaný parfémem sovětské hraběnky.
  • F komisy = I když se vám ten krám rozpadne dřív, než opustíte autobazar, stěžovat si můžete na lampárně. Bazar za stav automobilu nenese žádnou zodpovědnost.
  • Sou tam jaky ty drobný závady, jako třeba ééé, no jako normálně no = Auto sice není "F komisy", ale dostanete podespat papír, že je na něm opotřebované úplně všechno, čímž bazar dosáhne stavu, který funguje úplně stejně jako "F komisy".

Pracovníci autobazarů[edit]

V autobazarech pracují různé existence přičemž se skládají s podmnožin hloupý, asociální, vychcaný, slušný. Můžete tedy narazit na slušné a vychcané prodejce, na prodejce asociální a vychcané a tak podobně. Obecně platí, že čím větší síť autobazarů, tím je prodejce slušnější a vychcanější. Zatímco v malých bazarech najdete existence jak od kolotočů.

Zásadně kolouškům tyká, dává okázale najevo, že autům rozumí nejlépe a chová se přehlíživě. Zpravidla bývá oděn do špinavých tepláků, botasek a tílka. Zvláštní poznávací znamení: Řetěz z chirurgické oceli kolem krku.

floutek, co neví o automobilech vůbec nic, ale má kůl vohoz, nepáchne, zavalí vás humorem a za bůra by nechal vlastní máti v mongolském bordelu. Zvláštní poznávací znamení: AjFoun.

Trouba, co vás sice podvede, ale nebude z toho nic mít. Ani prachy, ty dostane firma, ani špatný svědomí. Na školení mu vymyli kedlubnu a má dojem, že "jede vostrej businec". Zvláštní poznávací znamení: Levné sako a jmenovka EE Auto.

To nejlepší nakonec[edit]

V Autobazaru si můžete koupit spoustu skvělých automobilů: Mazda 323, Škoda SuperC, nebo i Volvo