Šlágr TV
„Skutečně oceňuji, že existují i metalové hudební televize. Ale abych pravdu řekl... na mě je Šlágr TV možná až příliš tvrdý... “
„A o nás se bude vykládat, že hrajeme sračky! Slyšeli jste někdy kapelu Gutalax?! “
- Dymytry
„Neznám nic lepšího, než si sednout na svůj metalový trůn a zapnout si Šlágr TV. “
- Ozzák
Šlágr TV je obscénní česká metalová televize, která se zaměřuje výhradně na ty nejtvrdší a nejextrémnější žánry, které se na současné hudební scéně vyskytují. Patří mezi ně například doom metal, black metal, deathcore, brutal death metal, grindcore, goregrind, symphonic postapocalyptic reindeer-grinding Christ-abusing extreme war pagan Fennoscandian metal nebo pornogrind. V současnosti jde o jednoznačně nejoblíbenější hudební stanici českých metalistů. Nejde ovšem o televizi čistě hudební, neboť její záběr je širší. Nazývejme tedy Šlágr raději televizí kulturní.
O majiteli Šlágr TV[editovat | editovat zdroj]
Přestože majitel televize Šlágr si své soukromí střeží s až chorobnou úzkostlivostí, na veřejnost uniklo, že se jedná o jistého okultistu a bývalého patologa, jehož občanské jméno zní Karel Veverka. Toto jméno samozřejmě nezní příliš metalově a neboť jeho vyslovení vzbuzuje mezi lidmi spíše pousmání namísto žádaného děsu a zkázy, vystupuje pan Veverka téměř výhradně pod uměleckým pseudonymem Lord Xytrax Krutomor (a výhradně takto jej budeme od této chvíle titulovat!). Pro Xytraxe je metal v životě vším. Tento hudební styl nejenom poslouchá, ale taktéž i tvoří. Nebo by se spíše slušelo říci „tvořil“. V raném mládí Xytrax usiloval o to, aby se stal slavným metalovým zpěvákem, a tak založil vlastní goregrindovou kapelu s názvem Prolapsed Anus. Uspět se mu však bohužel nikdy nepovedlo. A co hůř, při mnohých pěveckých pokusech si Lord Krutomor kompletně zničil hlasivky, což je důvodem jeho doživotního ochraptění.
Šlágr TV a kontroverze[editovat | editovat zdroj]
Televize bývá často kritizována pro svou komerčnost a taktéž obviňována z toho, že se snaží z naivních důvěřivých metalistů vydřít poslední halíř. Skutečně nelze popřít, že vysílání této televize je v podstatě jedním obrovským a nikdy nekončícím teleshoppingem. Ať už totiž na Šlágru běží hudební okénko, nebo jeden z mnoha pravidelných pořadů, v dolní liště se neustále opakují reklamy a akční nabídky na nejrůznější sortiment. Ten je ovšem skutečně široký. Počínaje "zlevněnými lístky" na koncert kapely Cannibal Corpse a merchandisingem oblíbených extrémních metalových kapel, pokračuje přes prodej hudebních nástrojů (např. desetistrunné basy či černé metalové kytary avantgardních tvarů a velikostí), rakví, pochodní a křesadel na podpalování kostelů, latexových psích masek, dilatátorů, bičů z ostnatého drátu, drtiček na koule, a ostnatých análních kolíků až po nabídky obscénních erotických služeb typu pissing, mučení šourku, smrkání a podobně. Lord Krutomor se ovšem brání, že nikoho přece ke kupování těchto produktů nenutí. A má pravdu. Za to, že jeho televizi sledují zvrhlí satanisté, opravdu nemůže. Faktem nicméně zůstává, že obrat televize Šlágr činí přibližně 150 milionů korun ročně.
Pořady uváděné Šlágrem:[editovat | editovat zdroj]
Na divácké popularitě televize Šlágr nemá svůj podíl pouze kvalitní metalová hudba, ale především zábavné či poučné pořady, jejichž tematické rozpětí je skutečně obdivuhodné a pokrývá téměř celou oblast obvyklých společenských tabu. Každé zvrhlé hovado si zkrátka přijde na své.
- SHITPARÁDA
Oblíbená hitparáda těch nejlepších kousků z žánrů extrémního fekálního metalu a grindcore. Již po mnoho let této hitparádě kraluje skupina Gutalax. Je ovšem pravda, že občas se prvenství podaří ukořistit i Michalu Davidovi nebo obscénní black metalové dvojici Eva & Vašek. Pořadem provází Pavel Novotný.
- Rozervaný zvukovod
Jednalo se o pravidelný oblíbený pořad, v němž moderátor Jarda Kovář vtipně komentoval ty „nejlepší“ hity současné pop music. Nit nezůstala suchá téměř na nikom, notnou dávku ponížení si vykoledoval např. Justin Bieber, David Guetta, Jan Cézar, Markéta Muchová, skupina Chinaski nebo Tomi Paci. Pořad musel být k velkému zklamání diváctva definitivně stažen z vysílání, poté co na televizi Šlágr podal žalobu zpěvák Richard Krajčo. Tomu se totiž vůbec nelíbilo, když se v pořadu Rozervaný zvukovod objevil záběr na figurínu s jeho podobou, která byla přibita na obráceném černém kříži společně s figurínou Tomáše Kluse, navíc ještě v erotické poloze předvádějící praktiku tzv. 69.
- Brány pekelné
Jedná se o pravidelný pořad, v němž moderátor (zpravidla host z nějaké slavné metalové kapely) nahlas předčítá divákům pasáže ze Satanské bible. Brány pekelné běží obvykle mimo hlavní vysílací časy, především brzy ráno a po půlnoci. Mnozí posluchači a diváci si tento pořad pouštějí na dobrou noc.
- Církevní popel
Jde o zábavný soutěžní pořad, kde moderátor Varg Vikernes hodnotí a vtipně komentuje videa se záběry hořících kostelů (nebo dalších církevních staveb), která mu posílají diváci televize Šlágr. Jedná se vlastně o jakousi adaptaci oblíbeného diváckého pořadu Neváhej a toč. Patrně nejznámnějším vítězem této soutěže je Emma Smetana se svým povedeným záběrem hořící katedrály Notre Dame.
- Portál agonie
Tento pořad je oblíbeným sadomasochistickým okénkem, v němž se divák v krátkých reportážích či tutoriálech dozví, jak si propíchnout kůži na zádech a zavěsit se na háky, jakým způsobem optimálně utahovat šroubky drtičky na koule, jak si správně připnout startovací kabely na bradavky a podobně. Pořad je jakousi adaptací Receptáře Prima nápadů. Roli Kozlíka Šikuly zastává Hugo Holý, populární moderátor tohoto pořadu.
- Satanova hodinka
Jedná se o vzdělávací pořad, v němž moderátor vysvětluje divákům, jak správně obětovat Satanovi. Součástí pořadu jsou i recenze nejrůznějších typů oltářů, obřadních svícnů a svíček nebo rituálních dýk k rozřezávání obětovaných zvířat.
- Čerstvý průjem
Jedná se o pravidelný pořad, který divákům každý týden přináší ty nejžhavější hudební novinky z žánru goregrind a grindcore.
- Krvavá Šlágr noc
Tento pořad začíná přesně ve 3:33 a jeho náplní je vysílání nejrůznějších hororových filmů. Na samém vrcholku divácké popularity se drží filmy jako Lidská stonožka, Saló aneb 120 dnů Sodomy nebo Srbský film.
- Písničky na přání