Kommerzman

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Santa v komine.gif
Kommerzman, Santa Claus
Biografické informace
Pohlaví

muž

Barva očí zářivě červená
Vlasy

bílé

Narození

v komíně

Úmrtí

je nesmrtelný

Rodina

žádná

Národnost

globální, komerční

Tituly

ZloDr.

Přezdívka

Děda mráz, Mrazík, Ježíšek

Povolání

domovní lupič

Zajímavosti
1

nikdy nenavštívil vězení, dokonce ani policejní stanici

„Uvolněte komín! Letiiim!!!“

- Kommerzman

„Nebo Santa Claus! Ten darebák! Je z něj tlustej lump, co se vplíží do baráku a ukradne dětem hračky!“

- Dave Lister

Kommerzman, pravým jménem Santa Claus, v Rusku Děda mráz je nejbohatší domovní lupič na světě. Stal se dokonce tak slavným, až z něj hrabiví pánové udělali komerční symbol Vánoc a postavili ho do čela reklamní kampaně stvořené za účel vyždímat z lidí prachy. Stal se symbolem vánočních reklam jisté odporně černé a drahé limonády kazící lidem zuby.

Divoké mládí[edit]

Takto Santa dopadne, když objeví v baráku sklípek...

V mládí začínal jako chudý zloděj. Jeho specialitou bylo vloupání komínem do obýváku, nahrabání všech cenností i tretek do pytle a potom stejnou cestou zpátky. Nikdy nebyl chycen, protože vždy rychle prolezl komínem, což se nikomu nechtělo. Díky geniálnímu nápadu nasadit si „v akci“ vousy a výrazný červený plášť ho ani nikdo nepoznal.

Jestliže už ho někdo v domě spatřil a on utekl komínem, neseskočil ze střechy jako nějaký tupec, který by se nechal dole chytit, ale přespal na střeše. Ráno už zahradu nikdo nehlídal, jelikož pan domácí dospával probdělou noc anebo celou noc a následující den sepisoval na policii protokol, takže Santa mohl klidně slézt a někdy si ještě ukrást z ledničky snídani.

Legenda[edit]

Jednou, když poklidně kradl v domě o Vánocích, byl spatřen majitelem domu. Lekl se, přičemž si ani nevšiml, že majitel drží v ruce vypitou flašku Absintu a neartikulovaně zpívá. Možná to bylo drsným neoholeným vzhledem muže, že se Santa dal na tak rychlý úprk, až se mu vysypal pytel. Část věcí vylétla do vzduchu a dopadla do dlouhých červených ponožek sušících se na krbu. Santa prolétl komínem a zmizel. Ani se nechtěl zdržovat na střeše a hned seskočil. Podnapilý muž, který ho zahlédl z okna, si přimyslel pár sobů a sáně a druhý den byla na světě legenda (medializovaná a poté úspěšně zkomercializovaná).

Klidné stáří[edit]

Články s červenou čepicí

Cervena cepice.jpg

Gorazd
Kommerzman
Satan Klaus

Nyní si žije Santa jako v ráji. Před Vánoci je na každém rohu jeho podobizna (v lepším případě, v horším plyšák nebo dokonce živý člověk vydávající se za Santu) a pořád vystupuje v reklamě (samozřejmě ne přímo on, ale herci za něj převlečení), narozdíl od Ježíška, kterého téměř úplně vytlačil z našich domovů.

Díky tomu si může vykrádat byty, jak chce. Pokud je náhodou přistižen, vždycky obrátí a začne rozdávat „dárky“ (rozuměj vrací věci, co ukradl, do připravené ponožky). V nejhorším je označen za falešného Santu Clause a média celou věc zametou pod stůl (přece by neničila úspěšnou komerční postavu). Mnohé děti, které ho zahlédnou, v úžasu ani nepostřehnou, že krade, teda pokud jim nesebere plyšáka z ruky.

Externí odkazy[edit]