Španělština

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pokročilá znalost španělštiny přináší nejen pracovní úspěchy

Španělština, pražsky: španělský jazyk, pedagogicky ŠJ (dokáže to tady vůbec někdo vyslovit?), správně pouze Español je indoevropský románský jazyk používaný ve Španělsku a ještě i někde jinde ve světě, ale nám bude stačit jenom to Španělsko.

Příbuzným jazykem je katalánština – jazyk Katalánců, který má blíž k Francouzštině než ke španělštině. Záměna těchto jazyků se nedoporučuje, je to rizoto.

Charakter jazyka[edit | edit source]

Oproti ostatním jazykům má španělština tu výhodu, že se ji může naučit i naprostý debil. Španělština totiž narozdíl od češtiny nemá pády, ve Španělsku jsou tedy nemožné jiné u nás běžné věci jako pád z výšky nebo pád vlády, po kterém věčně toužíme my Češi (té české, aby bylo jasno). Je jedním z nejabsurdnějších jazyků, bo plýtvá otazníky a vykřičníky, které totiž dává i na začátky vět, což je absurdní.

Nauč se číst[edit | edit source]

Un coche de debilos

Při čtení tohoto nápisu pravděpodobně propadáš panice z návratu do školy. Buď ale v klidu, naučíme tě jenom, jak máš vyslovit něco typicky špatnělského. Tak hurá do toho!!!! y se čte jako j to přináší další výhodu, a sice tu, že ve španělštině nemusíte řešit takovou pičovinu jako pravopis i/y. Pro Čecha jako ty hotový ráj. ll se taky čte jako j např. Ladislav Pollák [ladislav poják] c se čte jako k, i když ne vždycky, hlavně když je za tím e nebo i. Takže je to na hovno

Ukázka[edit | edit source]

Prezidentem Chesqué republiqui ye Miloš Zeman. ¿Stachilo?

Užitečná slovíčka a fráze

  • don debilo – policista
  • adíos embríos – potrat
  • curva a izquierda – zatáčka vlevo
  • No estoy interesada/o. – Real ne, radši Barcu.
  • ¿Porqué no duermas? - Dobré ráno
  • Me gusta cocaino - Jsem z Kolumbie
Lengua2.jpg Jazyky

angličtinaarabštinaarumunštinaC++češtinaČeština 2.0čínštinadadštinaEinsteinův jazykesperantofinštinagympláčtinahantecholešovštinainglyšjaponštinakatalánštinaklingonštinakopíjská češtinakopřanštinakrilštinakřivočeštinakvětomluvalatinalispmaďarštinamamynkovštinamongolštinamoravštinaněmčinapapájštinaplzeňštinapo našymupolštinapražštinarumunštinasadštinaslovenčinastaroangličtinastaroněmčinašarišštinašpanělštinaučitelštinavietnamštinavědečtinazjednodušená češtinaženština