Dadština

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dadština ě ofišl lengvičem Dadistánu, ě to lengvič, whyč ěako ěđiný lengvič ze své grupy valorizuje.

Typologie[editovat | editovat zdroj]

Dadština ě Aglutinejšn languič a eregtivní jazyk. Užívá 19 (už zase prvočíslo) slovesných časů ((minule perfektní, minulý, pominulý, přítomný perfektní, přítomný, popřítomný, budoucí perfektní, budoucí a pobudoucí) (tím devatenáctým je pát Chuck Norrisův) s rozlišováním kontyňůovosti a nekontyňůovosti (ako v inglyši)) a dalši hramatický nonsmysly. Je intuol (docela) pdobná klingonštině.

Výskyt[editovat | editovat zdroj]

Kromě Dadistánu, kde ě ofišl, sě dadšťina užívá taaky v Cajzlistánu, kde jejej šak užívaj jenem po li ty cy, ale po li cy hoho neužjívá.

Původ[editovat | editovat zdroj]

Českopedie (zase mylně) tvrdí, že dadštinu exmyslel Vladimír Renčín a jho kogelové, ovžem něje to prafta. Vznikla sámovůlně (ovšem s přispěním Nesmrtelného Chucka) před 42 stoletímy z výše zmjíněněé klinghonštiny (protro se ji ták podobá).

Ukázky[editovat | editovat zdroj]

Lengua2.jpg Jazyky

angličtinaarabštinaarumunštinaC++cvikovštinačeštinaČeština 2.0čínštinadadštinaEinsteinův jazykesperantofinštinagympláčtinahantecholešovštinainglyšjaponštinajódlováníkatalánštinaklingonštinakopíjská češtinakopřanštinakrilštinakřivočeštinakvětomluvalatinalispmaďarštinamamynkovštinamongolštinamoravštinaněmčinapapájštinaplzeňštinapo našymupolštinapražštinarumunštinasadštinaslovenčinastaroangličtinastaroněmčinašarišštinašpanělštinaučitelštinavietnamštinavědečtinazjednodušená češtinaženština