Koblihový rozpočet
Koblihový rozpočet je rozpočtová kapitola, určená pro povinný příděl koblih na osobu a den v jednotlivých státech. Tento rozpočet se sice v detailech stát od státu liší, ale v oblasti EU se vyskytuje všeobecně. S tímto mandatorním výdajem jdou ruku v ruce i přísné tresty a pokuty za jeho nedodržování. Obecným trestem bývá trest snězení 300 koblih na posezení, případně na poležení. Tento koblihový rozpočet byl v zemích Koruny české ústavní většinou přijat a následně v platnost uveden dne 13.13 2013.
Historie[editovat | editovat zdroj]
Jak bylo zmiňováno, tak tento rozpočet je v platnosti ode dne 13.13 2013. Předním platila pouze takzvaná Kobližná listina (Donut List), závazná jen pro státy svými koblihami slynoucími. S touto listinou se také pojí tzv. Koblihové hry. Při nich borci navzájem závodí v jezení, pečení, tvarování a samozřejmě i ve všeobecných znalostech o koblihách. Tyto hry doposud stále ještě někde probíhají. Ale sama Kobližná listina musela být zrušena v rámci zachování světového míru, protože některé země se začaly bouřit a hrozily i veřejné nepokoje. Státy dosud nekobližné mermomocí chtěly být na Kobližné listině též zapsány, přičemž tam, kde už lidem všechny ty koblihy lezly krkem, vznikala hnutí za odstoupení (takzvaný Koblexit). Spory stále ještě nemají konce, takže jen Čert ví, jak to vše dopadne, ví to snad jenom Bůh nebeský.
Obecně o koblihách[editovat | editovat zdroj]
Koblihy patří mezi nejoblíbenější jídlo na světě. Koblihy se již vyrábí přes 2000 let. Ač je jejich původ připisován Velké Británii, kde na jejich počest stojí i muzeum koblih, faktem je to, že fosilní záznam výskytu koblih sahá až do časů neandrtálských.
„Mňam, mám tak hrozitánskou chuť na koblihy!“
- Koblihožrout prudký
Mezi nejoblíbenější koblihy patří:
- Koblihy s houbami po(b)lité mimořádně surově dušenými játry
- Koblihy kukuřičné s jahodami a malinami
- Koblihy jablnaté, jablkové, jablečné i jabličelé
- Koblihy s rumovým pudinkem
- Koblihy s jemnou koblihovou náplní
Tento článek potřebuje pomalu upravit. Jak by měl vypadat a co v něm chybí, se v nápovědě rozhodně nedozvíte. Nebude-li však do sedmi let patřičně zlepšen, nebude změněn nikdy. |